|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8.Болашақтың мамандықтары |
|||||
|
Күні : 08.01.2026 ж |
Педагогтің аты-жөні: Сыдықжан А.С. |
|||||
|
Сынып: 6 «в,г» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Мамандық неден басталған? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Қалайсың?, Сәлем. Привет. Здравствуй. (Hello, Gudmoning). Сәтті өтсін сабағымыз Ашық болсын қабағымыз Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз. (сәттілік) Тіл дамыту тапсырмалары: Мемлекеттік тіліміз? Тәуелсіздік дегеніміз не? Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» «Үш шапалақ» |
Слайд Стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Мақсаты: жaңа сөздepдің мағынacын түciну, cөз тipкесінeн сұpaқтаp құрacтыpу. Жазылым. Қосымша тапсырма Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс.Олар: Мамедов Р, Фараджиев А Мамедов И, Агаев О Жеке тапсырмаларды оқушылар мұғалім көмегімен орындайды. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыру. Жазылым. Синквэйн «Мамандық» «Мамандық» сөзіне синквейн
1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Мұғалім бағыт- бағдар береді. Жазылым Айтылым 2- тапсырма Топтық жұмыс Тыңдалым Оқылым 4-тапсырма .«ПОПС формуласы» әдісі 1. «Біздің ойымызша, қазіргі өмірде сұранысқа ие мамандық — ....» 2. Себебі, біз оны былай түсіндіреміз, ……» 3. «Оны біз мына мысалдармен дәлелдей аламыз, ……» 4. Осыған байланысты мынадай қорытындыға келдік, …….» Айтылым 6-тапсырма Жұптық жұмыс 5-тапсырма Жазылым Айтылым Сабақты «Заң және тәртіп» құндылығымен байланыстыру. Тәртіп пен әділдік нормаларын сақтау. Өз мамандығына адал болуға, заң мен тәртіпке бағынуға үйрету. |
Тыңдалым,айтылым. Мүмкіндік-возможность Білікті-квалифицированный Сала-отрасль, сфера Арманда-мечтай Дамыт-развивай Кәсіп-ремесло, промысел Алып-гигант Сыры-тайна Жазылым Синквэйн «Мамандық» «Мамандық» сөзіне синквейн үлгісі: 1. Зат есім: Мамандық 2. Сын есімдер: Қызықты, маңызды 3. Етістіктер: Таңдайды, үйренеді, жұмыс істейді 4. Сөйлем: Мамандық — әр адамның болашағына жол ашады. 5. Синоним: Кәсіп Айтылым Суреттерге қара. Суретте кімдер бейнеленген? Олардың арасында қандай байланыс бар? Ақпарат көздерінен мәлімет тауып, айт.
Жазылым Кәсіпке, мамандыққа қатысты 1 мақал-мәтел, 1 қанатты сөз жаз. Олардың мағынасын түсіндір. Есімдік түрлерін тап. Жұмысы жоқтың ырысы жоқ Ата кәсіп балаға нәсіп. Күндіз қойын күтерсін,кешке жүнін түтерсің. Атан түйе жүк астында қартаяр. Оқылым Мәтінді тыңда, оқы Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. Мәтінде табиғат пен адамның байланысы қалай көрсетілген? 3. Сенің ойыңша, кім күшті: табиғат па, адам ба? Неге? 4. Адам қай кезде табиғатпен тіл табысады? Диалог. Досыңмен өздерің ұнататын мамандық жайында әңгімелес. Жазылым Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта. Жаз. «Қос жазба» күнделігін пайдалан. |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Тақырыпқа сипаттама береді -Ойын айтады «Бағдаршам» Дескриптор: -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді «Қол шапалақ» Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Пікірін білдіреді «Бас бармақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор 3 балл -Ойын жазады «Қоқыс жәшігі» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 3- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «БББ» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Білемін, білгім келеді, білдім» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
мамандық неден басталған?
мамандық неден басталған?
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8.Болашақтың мамандықтары |
|||||
|
Күні : 08.01.2026 ж |
Педагогтің аты-жөні: Сыдықжан А.С. |
|||||
|
Сынып: 6 «в,г» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 1. Мамандық неден басталған? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Қалайсың?, Сәлем. Привет. Здравствуй. (Hello, Gudmoning). Сәтті өтсін сабағымыз Ашық болсын қабағымыз Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз. (сәттілік) Тіл дамыту тапсырмалары: Мемлекеттік тіліміз? Тәуелсіздік дегеніміз не? Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Бас бармақ» «Үш шапалақ» |
Слайд Стикерлер |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Мақсаты: жaңа сөздepдің мағынacын түciну, cөз тipкесінeн сұpaқтаp құрacтыpу. Жазылым. Қосымша тапсырма Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс.Олар: Мамедов Р, Фараджиев А Мамедов И, Агаев О Жеке тапсырмаларды оқушылар мұғалім көмегімен орындайды. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрастыру. Жазылым. Синквэйн «Мамандық» «Мамандық» сөзіне синквейн
1-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Мұғалім бағыт- бағдар береді. Жазылым Айтылым 2- тапсырма Топтық жұмыс Тыңдалым Оқылым 4-тапсырма .«ПОПС формуласы» әдісі 1. «Біздің ойымызша, қазіргі өмірде сұранысқа ие мамандық — ....» 2. Себебі, біз оны былай түсіндіреміз, ……» 3. «Оны біз мына мысалдармен дәлелдей аламыз, ……» 4. Осыған байланысты мынадай қорытындыға келдік, …….» Айтылым 6-тапсырма Жұптық жұмыс 5-тапсырма Жазылым Айтылым Сабақты «Заң және тәртіп» құндылығымен байланыстыру. Тәртіп пен әділдік нормаларын сақтау. Өз мамандығына адал болуға, заң мен тәртіпке бағынуға үйрету. |
Тыңдалым,айтылым. Мүмкіндік-возможность Білікті-квалифицированный Сала-отрасль, сфера Арманда-мечтай Дамыт-развивай Кәсіп-ремесло, промысел Алып-гигант Сыры-тайна Жазылым Синквэйн «Мамандық» «Мамандық» сөзіне синквейн үлгісі: 1. Зат есім: Мамандық 2. Сын есімдер: Қызықты, маңызды 3. Етістіктер: Таңдайды, үйренеді, жұмыс істейді 4. Сөйлем: Мамандық — әр адамның болашағына жол ашады. 5. Синоним: Кәсіп Айтылым Суреттерге қара. Суретте кімдер бейнеленген? Олардың арасында қандай байланыс бар? Ақпарат көздерінен мәлімет тауып, айт.
Жазылым Кәсіпке, мамандыққа қатысты 1 мақал-мәтел, 1 қанатты сөз жаз. Олардың мағынасын түсіндір. Есімдік түрлерін тап. Жұмысы жоқтың ырысы жоқ Ата кәсіп балаға нәсіп. Күндіз қойын күтерсін,кешке жүнін түтерсің. Атан түйе жүк астында қартаяр. Оқылым Мәтінді тыңда, оқы Айтылым Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер. 1. Мәтінде не туралы айтылған? 2. Мәтінде табиғат пен адамның байланысы қалай көрсетілген? 3. Сенің ойыңша, кім күшті: табиғат па, адам ба? Неге? 4. Адам қай кезде табиғатпен тіл табысады? Диалог. Досыңмен өздерің ұнататын мамандық жайында әңгімелес. Жазылым Сөздіктің көмегімен мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта. Жаз. «Қос жазба» күнделігін пайдалан. |
«Смайликтер» Дескриптор 3 балл -Тақырыпқа сипаттама береді -Ойын айтады «Бағдаршам» Дескриптор: -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді «Қол шапалақ» Дескриптор 5 балл -Талқылайды -Пікірін білдіреді «Бас бармақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор 3 балл -Ойын жазады «Қоқыс жәшігі» |
Оқулық сөздік слайд Слайд Оқулық Оқулық слайд |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру : 3- тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «БББ» |
Өз деңгейлерін анықтайды. «Білемін, білгім келеді, білдім» |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















