|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
«Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Заводской кентінің жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 08.09.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Мамиленова Асель Алибековна |
||||
|
Сынып: 10 «Б» |
Қатысқан оқушылар: 9 Қатыспаған оқушылар: 1 |
||||
|
Бөлімі |
Еңбек нарығы және сұраныс |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықты таңдау –
болашақты таңдау |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
10.2.2.1. ғылыми–көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп диалог құру, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету; 10.5.1.1.- көптік мәнді есімдер мен көптік жалғауларды ажырата танып, дұрыс қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Ғылыми–көпшілік және публицистикалық мәтіндер бойынша диалог құру, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс қолданып, тыңдаушыға әсер ету |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Берілген мәтін бойынша диалог құру, мәтіннің стилін анықтау, көптік жағауларды дұрыс қолдану |
||||
|
Лексикалық минимум, жаңа сөздер |
Сұранысқа ие мамандықтар, танымалдылық, қызығушылық, жаңа мамандықтар, әмбебаб маман |
||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жинақтау, қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендейді. Көңіл күйлерін сұрайды. «Суреттер сөйлейді» әдісі |
Көңіл күйлерімен бөлісіп, сабаққа сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбын суреттер арқылы анықтайды. 7мин. |
Дескриптор: - сурет бойынша әңгімелейді; - сабақтың тақырыбын анықтайды Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы |
Слайд Ғаламтор
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Грамматикалық тақырып «Көптік мәнді есімдер» Жаңа сөздермен таныстыру. Оқушыларды топқа бөлу. Топтық жұмыс «Стикерлер» әдісі. Әр топқа тапсырма: 1-топ:
2-топ:
Жеке жұмыс «Менің болашақ мамандығым» тақырыбына өз ойларыңызбен бөлісіп, шағын мәтін жазыңыз (5-6 сөйлем) Сабақты бекіту WordWool қосымшасы арқылы Көптік мәнді зат есімдерді топтастырыңыз Сабақты қорытындылау Сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, ПОПС әдісі бойынша сабақты қорытындылаңыз - Балалар, бүгінгі сабақты қорытындылай келе сендерге айтайын дегенім – сендер болашақ мектеп бітіруші түлексіңдер, мамандықты таңдауда қателеспеңдер! Дұрыс мамандық таңдайсындар деп сендерге сенемін! -Бүгін сабақта не үйрендік? |
10мин. Түстерді таңдау арқылы екі топқа бөлінеді. Бір түсті таңдаған оқушылар бір топқа бірігеді. Әр топ өз тапсырмаларын А3 форматты қағазда орындайды, тақтаға шығып, жұмысын қорғайды. 13мин. WordWool қосымшасы арқылы тапсырманы орындайды. 7мин. Менің ойымша, ... Себебі ... Мысалы, ... Қорыта айтқанда, ... 3мин. Бағалау парақтарының критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. 2мин. -жаңа сөздермен таныстық, тірек сөздерді анықтадық, мәтінмен жұмыс жасадық, диалог құрдық |
Дескриптор: -мәтіннің стилін анықтайды; -мәтінге тақырып қояды; -мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөліктегі негізгі ақпаратты анықтайды. -мәтіндегі тірек сөздерді табады; -мәтін бойынша диалог құрады; -көптік жалғауларды дұрыс қолданады; Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: -тақырыпқа байланысты 5-6 сөйлемді дұрыс құрастырады. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: -көптік мәнді зат есімдерді дұрыс топтастырады. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: - сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданады; -өз ойын дұрыс жеткізеді |
Слайд
Оқулық 5-тапсырма 9 бет WordWool қосымшасы
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру: «Менің болашақ мамандығым» тақырыбына аргументті эссе жазу. |
|
|||
|
Рефлексия |
Оқушылар сабақта алған білімдерін «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы интерактивті тақтадағы ұяшықтарға есімдерін жазады 3мин. |
Слайд
|
|||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалау бойынша қорытынды балын қояды |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мамандық таңдау - болашақты таңдау
Мамандық таңдау - болашақты таңдау
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
«Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Заводской кентінің жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 08.09.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Мамиленова Асель Алибековна |
||||
|
Сынып: 10 «Б» |
Қатысқан оқушылар: 9 Қатыспаған оқушылар: 1 |
||||
|
Бөлімі |
Еңбек нарығы және сұраныс |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мамандықты таңдау –
болашақты таңдау |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
10.2.2.1. ғылыми–көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп диалог құру, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету; 10.5.1.1.- көптік мәнді есімдер мен көптік жалғауларды ажырата танып, дұрыс қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Ғылыми–көпшілік және публицистикалық мәтіндер бойынша диалог құру, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын дұрыс қолданып, тыңдаушыға әсер ету |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
Берілген мәтін бойынша диалог құру, мәтіннің стилін анықтау, көптік жағауларды дұрыс қолдану |
||||
|
Лексикалық минимум, жаңа сөздер |
Сұранысқа ие мамандықтар, танымалдылық, қызығушылық, жаңа мамандықтар, әмбебаб маман |
||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жинақтау, қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, түгендейді. Көңіл күйлерін сұрайды. «Суреттер сөйлейді» әдісі |
Көңіл күйлерімен бөлісіп, сабаққа сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбын суреттер арқылы анықтайды. 7мин. |
Дескриптор: - сурет бойынша әңгімелейді; - сабақтың тақырыбын анықтайды Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы |
Слайд Ғаламтор
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Грамматикалық тақырып «Көптік мәнді есімдер» Жаңа сөздермен таныстыру. Оқушыларды топқа бөлу. Топтық жұмыс «Стикерлер» әдісі. Әр топқа тапсырма: 1-топ:
2-топ:
Жеке жұмыс «Менің болашақ мамандығым» тақырыбына өз ойларыңызбен бөлісіп, шағын мәтін жазыңыз (5-6 сөйлем) Сабақты бекіту WordWool қосымшасы арқылы Көптік мәнді зат есімдерді топтастырыңыз Сабақты қорытындылау Сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, ПОПС әдісі бойынша сабақты қорытындылаңыз - Балалар, бүгінгі сабақты қорытындылай келе сендерге айтайын дегенім – сендер болашақ мектеп бітіруші түлексіңдер, мамандықты таңдауда қателеспеңдер! Дұрыс мамандық таңдайсындар деп сендерге сенемін! -Бүгін сабақта не үйрендік? |
10мин. Түстерді таңдау арқылы екі топқа бөлінеді. Бір түсті таңдаған оқушылар бір топқа бірігеді. Әр топ өз тапсырмаларын А3 форматты қағазда орындайды, тақтаға шығып, жұмысын қорғайды. 13мин. WordWool қосымшасы арқылы тапсырманы орындайды. 7мин. Менің ойымша, ... Себебі ... Мысалы, ... Қорыта айтқанда, ... 3мин. Бағалау парақтарының критерийлері бойынша өзін-өзі бағалайды. 2мин. -жаңа сөздермен таныстық, тірек сөздерді анықтадық, мәтінмен жұмыс жасадық, диалог құрдық |
Дескриптор: -мәтіннің стилін анықтайды; -мәтінге тақырып қояды; -мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөліктегі негізгі ақпаратты анықтайды. -мәтіндегі тірек сөздерді табады; -мәтін бойынша диалог құрады; -көптік жалғауларды дұрыс қолданады; Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: -тақырыпқа байланысты 5-6 сөйлемді дұрыс құрастырады. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: -көптік мәнді зат есімдерді дұрыс топтастырады. Қалыптастырушы бағалау: «Өзін өзі бағалау» парағы Дескриптор: - сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданады; -өз ойын дұрыс жеткізеді |
Слайд
Оқулық 5-тапсырма 9 бет WordWool қосымшасы
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасын беру: «Менің болашақ мамандығым» тақырыбына аргументті эссе жазу. |
|
|||
|
Рефлексия |
Оқушылар сабақта алған білімдерін «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы интерактивті тақтадағы ұяшықтарға есімдерін жазады 3мин. |
Слайд
|
|||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалау бойынша қорытынды балын қояды |
||||
шағым қалдыра аласыз



















