|
Бөлім2 (В) Ортақ тақырып |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Г.И.Курманова |
|||||
|
Күні |
06.12.2021ж |
|||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пропорционал бөлуге берілген есептер Табиғи жағдайлар және олардың мамандықтар үшін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге, белгісізді екі айырым бойынша табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге, белгісізді екі айырым бойынша табуға берілген есептерді талдайды және шығарады Оқушылардың басым бөлігі: пропорционал бөлуге арналған есепті шығарады Кейбір оқушылар: берілген есепті талдайды және шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- пропорционал бөлуге арналған есепті шығарады - берілген есепті талдайды және шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексереді № 10, 90 бет Есепті шығар Ш: 400*3 = 1200 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мақсаты Бірлікке келтіру тәсілімен пропорционал бөлуге берілген есептерге талдау жасауды және шығаруды үйренесің Ой қозғау Жүргізушіге жолға қанша жанармай жұмсалатынын есептеп бер. 4сағ -36 л 7сағ -? Ш:36 : 4 = 9л 9 * 7 = 63л |
Оқушының назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексереді Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Жүргізушіге жолға қанша жанармай жұмсалаты нын есептейді. |
Дескриптор: есептің шешуін табады -1б |
Оқулық №1, 88 бет Жүргізуші мен көліктің суреті плакат |
||
|
15 минут 15 минут 15 минут |
Есіңде сақта! Пропорционал бөлуге арналған есептерді(немесе оларды бірлікке келтіру деп те атайды)шығару үшін,екі амалды орындау қажет.Олардың біріншісі –бөлу.Алдымен есептің шартында бірлік ретінде не алынғанын табу қажет.Содан соң табылған бірліктің көмегімен есептің шартында берілген сұрақтың жауабы анықталады. 1-тапсырма Есепті шығар. 4 сағ – 5000 м² 8 сағ - ? м² Ш: 5000 : 4 = 1250 1250 * 8 =10000 м² Ж: 8 сағаттық жұмыс күнінде 10000 м² жерді жыртады. 2 тапсырма Есепті шығар. 2 сағ – 7т 2ц қар таз. 6 сағ - ? қар таз. 5 сағ - ? қар таз. 8 сағ - ? қар таз. 7т 2ц – 7200 кг Ш: 7200 : 2 = 3600 3600 * 6 =21600 кг 3600 * 5 = 18000 кг 3600 * 8 = 28800 кг Ж: 6 сағ ішінде 21600кг,5 сағат ішінде 18000 кг,8 сағат ішінде 28800 кг қарды тазалайды. |
Пропорцио нал бөлуге арналған есепті шығарады Есепті шығарады |
Дескриптор: қысқаша шартын құрады-1б амал таңбасын таңдап,өрнек құрады-1б мәнін есептейді-1б жауабын жазады-1б Дескриптор: қысқаша шартын құрады-1б амал таңбасын таңдап,өрнек құрады-1б мәнін есептейді-1б әртүрлі уақыт кезеңдерінің мәнін табады-1б жауабын жазады-1б |
Ереже жазылған плакат Оқулық №2,91бет Оқулық №3, 92 бет |
||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма № 9, 93 бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
«Комментарий»әдісі |
Банка |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мамандықтар әлемі
Мамандықтар әлемі
|
Бөлім2 (В) Ортақ тақырып |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Г.И.Курманова |
|||||
|
Күні |
06.12.2021ж |
|||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пропорционал бөлуге берілген есептер Табиғи жағдайлар және олардың мамандықтар үшін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге, белгісізді екі айырым бойынша табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорционал бөлуге, белгісізді екі айырым бойынша табуға берілген есептерді талдайды және шығарады Оқушылардың басым бөлігі: пропорционал бөлуге арналған есепті шығарады Кейбір оқушылар: берілген есепті талдайды және шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- пропорционал бөлуге арналған есепті шығарады - берілген есепті талдайды және шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексереді № 10, 90 бет Есепті шығар Ш: 400*3 = 1200 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Мақсаты Бірлікке келтіру тәсілімен пропорционал бөлуге берілген есептерге талдау жасауды және шығаруды үйренесің Ой қозғау Жүргізушіге жолға қанша жанармай жұмсалатынын есептеп бер. 4сағ -36 л 7сағ -? Ш:36 : 4 = 9л 9 * 7 = 63л |
Оқушының назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексереді Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Жүргізушіге жолға қанша жанармай жұмсалаты нын есептейді. |
Дескриптор: есептің шешуін табады -1б |
Оқулық №1, 88 бет Жүргізуші мен көліктің суреті плакат |
||
|
15 минут 15 минут 15 минут |
Есіңде сақта! Пропорционал бөлуге арналған есептерді(немесе оларды бірлікке келтіру деп те атайды)шығару үшін,екі амалды орындау қажет.Олардың біріншісі –бөлу.Алдымен есептің шартында бірлік ретінде не алынғанын табу қажет.Содан соң табылған бірліктің көмегімен есептің шартында берілген сұрақтың жауабы анықталады. 1-тапсырма Есепті шығар. 4 сағ – 5000 м² 8 сағ - ? м² Ш: 5000 : 4 = 1250 1250 * 8 =10000 м² Ж: 8 сағаттық жұмыс күнінде 10000 м² жерді жыртады. 2 тапсырма Есепті шығар. 2 сағ – 7т 2ц қар таз. 6 сағ - ? қар таз. 5 сағ - ? қар таз. 8 сағ - ? қар таз. 7т 2ц – 7200 кг Ш: 7200 : 2 = 3600 3600 * 6 =21600 кг 3600 * 5 = 18000 кг 3600 * 8 = 28800 кг Ж: 6 сағ ішінде 21600кг,5 сағат ішінде 18000 кг,8 сағат ішінде 28800 кг қарды тазалайды. |
Пропорцио нал бөлуге арналған есепті шығарады Есепті шығарады |
Дескриптор: қысқаша шартын құрады-1б амал таңбасын таңдап,өрнек құрады-1б мәнін есептейді-1б жауабын жазады-1б Дескриптор: қысқаша шартын құрады-1б амал таңбасын таңдап,өрнек құрады-1б мәнін есептейді-1б әртүрлі уақыт кезеңдерінің мәнін табады-1б жауабын жазады-1б |
Ереже жазылған плакат Оқулық №2,91бет Оқулық №3, 92 бет |
||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. Үйге тапсырма № 9, 93 бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
«Комментарий»әдісі |
Банка |
||
шағым қалдыра аласыз













