|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№49 сабақ.Сөз және оның мағынасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кестебойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен синоним,антоним,омонимді табуды ,сөз мағынасын ажыратуды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау) Сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы пысықтау жұмысы Өткенді пысықтау «Қарлы кесек» әдісі арқылы пысықтау.Топтар бір-біріне сұрақ жазылған парақ-қар кесегін лақтырады. Сұрақтар: 1.Сөйлемнің бірыңғай мүшелері қандай сұрақтарға жауап береді? -Олар бірдей сұрақтарға жауап береді Сөйлемдегі бірыңғай мүшелердің арасына қандай тыныс белгісі қойылады? -Олардың арасына үтір қойылады Және басқа сұрақтар. Жаңа тақырып Сөз және оның мағынасы «Анықтап алайын» әдісі.Жазылым 101 беттегі 1 жаттығуды орындай отыра бүгінгі сабақтың тақырыбын, міндеттерін анықтау. 1-топ 2-топ 3-топ
Айтылым 2 тапсырмада сөздердің мағынасына қарай топтастырады
П
Музыка
Пеагог-мұғалім,тәрбиеші,ұстаз Ұшақ-жылдам,жоғары, аспанда,ұшаы Музыка-ән, саз, аспап,нота
3-тапсырма. Жазылым
Сурет пен тірек сөздерді пайдаланып,тақтаға және дәптерге үш топ үш сөйлем жазады Аспаз ыстық,суық тағамдар жасайды Аспаздың қою және сұйық тағамдары тәтті екен Аспаз ағам тәтті бәліш пен ащы салат жасады
4тапсырма. Оқылым. Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжау. Мәтінді оқыту. Синонимдер: қиын, қатерлі,соқыр тұман,сұрапыл дауыл,өжет, батыл Антонимдер: қиын-жеңіл,ыстық-суық,қараңғы-жарық
5 тапсырма «Теңізші ұнататын сөйлем» ойыны Қайықтарды дұрыс орналастыру арқылы сөйлемді табу Сөйлем: Теңіз батылдықты ұнатады.
6тапсырма «Ойлан,тап» ойыны
Ара-бөрене тілер құралмын Қалам-жазатын,сызатын құрал Нан-ең дәмді тағам Мектеп-білім ордасы Машина- керек жерге жеткізетін көлік
|
Әр бала өзі туралы жылы лебіздер білдіреді
Қағаз қар кесегін бір топ екіншісіне лақтырады.Екінші топ қағып алып, ішіне жазылған сұраққа жауап береді
Тақтадағы плакатқа жауаптарын маркермен жазады
Топтар үш бөлігін орындайды Мысалдар келтіреді Плакатқа жазады
ТАқтамен және дәптермен жұмыс жасайды
Мәтінмен жұмыс жасайды.
Жасырынған сөздерді табады
Мағыналас сөздерді табады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: Жарайсыңдар!
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Боранбаева Аманкуль ПралиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Мамандықтар әлемі 4-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Мамандықтар әлемі 4-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
4-сыныпқа арналған қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары. Тақырыбы: Мамандықтар әлемі. Сабақ жоспары №472 бұйрыққа сай жазылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














