|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай батыр Құтпанбеұлы атындағы орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқық жүйесі және оның негізгі институттары |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбаева А.А. |
|||||||||||
|
Күні: |
А-23.01.2026 В-26.01.2026 |
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәміле түсінігі және оның түрлері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.5 - құқықтық жағдаят мысалында мәміле ұғымын және оның түрлерін түсіндіру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәміле ұғымы және оның түрлерін түсіндіру |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Миға шабуыл технологиясы арқылы оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтау үшін презентациямен жұмыс.
Оқушыларды сабақтың мақсаты, жетістік критерийлері мен таныстыру. |
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі |
||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма Интеллект картасын және мәміле үлгісін жасайды. 1 Сату-сатып алу мәмілесі 2 Айырбас шарты 3 Сыйға беру шарты 4 Кепіл хат ЕБҚ оқушыға көмекші карточкалар арқылы тапсырма беру Оқушыларға мәміле жасасуға қатысты даулы жағдаятты ұсыну. «БББ» кестесі бойынша сабақ соңында «Білдім» бағанын толтыру қажет. 2-тапсырма 1. Мәміленің қаңдай нысандарын білесіңдер? 2. Мәміле жарамды деп танылуы үшін қандай жағдайлар қажет? 2-деңгейлі тапсырма. «Мәмілелердің түсініктемесі мен нысандары» тақырыбында көрсетілім жасаңдар. Оны талқылаңдар. 2-деңгейлі тапсырма. Азамат Х. компьютер сату туралы хабарландыру жасады. Сатып алушы D. хабарландыру бойынша келгенде, азамат Х. сатып алушыға әзілдегендігін айтты.Сатып алушы D. Х. дан компыютерді тасымалдау үшін көлікті жалға алған шығындарын төлеуді талап етуге құқылы ма? ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды ПТМС формуласы Позиция «Заң жасалатын мәмілелерді
тіркеуді талап етеді Мысал (мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(қорытынды жасаймын.... ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі. |
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
ҚР Азаматтық кодексi397-бап. Шарт жасасу тәртiбi
БББ кестесі
Таратпа материалдар
ПТМС формуласы
ҚБ парағы |
||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шарт түрлерін Венн диаграммасы арқылы салыстыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||
|
Кері байланыс |
«БББ» кестесімен жұмыс жүргізу.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәміле түсінігі және оның түрлері
Мәміле түсінігі және оның түрлері
|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай батыр Құтпанбеұлы атындағы орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқық жүйесі және оның негізгі институттары |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбаева А.А. |
|||||||||||
|
Күні: |
А-23.01.2026 В-26.01.2026 |
|||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәміле түсінігі және оның түрлері |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.5 - құқықтық жағдаят мысалында мәміле ұғымын және оның түрлерін түсіндіру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәміле ұғымы және оның түрлерін түсіндіру |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Заң және тәртіп |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Миға шабуыл технологиясы арқылы оқушыларға сабақтың тақырыбын анықтау үшін презентациямен жұмыс.
Оқушыларды сабақтың мақсаты, жетістік критерийлері мен таныстыру. |
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі |
||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма Интеллект картасын және мәміле үлгісін жасайды. 1 Сату-сатып алу мәмілесі 2 Айырбас шарты 3 Сыйға беру шарты 4 Кепіл хат ЕБҚ оқушыға көмекші карточкалар арқылы тапсырма беру Оқушыларға мәміле жасасуға қатысты даулы жағдаятты ұсыну. «БББ» кестесі бойынша сабақ соңында «Білдім» бағанын толтыру қажет. 2-тапсырма 1. Мәміленің қаңдай нысандарын білесіңдер? 2. Мәміле жарамды деп танылуы үшін қандай жағдайлар қажет? 2-деңгейлі тапсырма. «Мәмілелердің түсініктемесі мен нысандары» тақырыбында көрсетілім жасаңдар. Оны талқылаңдар. 2-деңгейлі тапсырма. Азамат Х. компьютер сату туралы хабарландыру жасады. Сатып алушы D. хабарландыру бойынша келгенде, азамат Х. сатып алушыға әзілдегендігін айтты.Сатып алушы D. Х. дан компыютерді тасымалдау үшін көлікті жалға алған шығындарын төлеуді талап етуге құқылы ма? ЕБҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды ПТМС формуласы Позиция «Заң жасалатын мәмілелерді
тіркеуді талап етеді Мысал (мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(қорытынды жасаймын.... ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі. |
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
ҚР Азаматтық кодексi397-бап. Шарт жасасу тәртiбi
БББ кестесі
Таратпа материалдар
ПТМС формуласы
ҚБ парағы |
||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Шарт түрлерін Венн диаграммасы арқылы салыстыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||||
|
Кері байланыс |
«БББ» кестесімен жұмыс жүргізу.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз














