Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясы - ХХІ ғасырдағы Қазақстан қоғамын біріктіруші негіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негізі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
Үй тапсырмасын
сұрау. Зымыран сұрақтар қою 2. 1906 жылы ақпан айында қазақтардың кезекті ІІ съезі шақырылды Семей қаласында 3. 1897 жылдан бастап Ресей империясы полициясының бақылауына алынған: Ә. Бөкейханның қызметі 4. 1917 ж. Петроград жұмысшылары мен солдаттарының қарулы көтерілісі алған атау. Ақпан революциясы
5. 1917 жылы сәуірде қазақ съезі
шақырылған қала: Орынбор Б.Сыртанұлы Екінші жалпықазақ съезі өткен қала: Орынбор 8. Алашорда деген атпен құрылған Уақытша халықтық кеңес өкілдерінің саны
25 адам Не көріп тұрсыздар? Қандай қорытындыға келдіңіз? Қандай сұрақтар туындады? Сабақтың тақырыбы оқу мақсаттары хабарланады |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа
сабақ
3 минут
5 минут
2 минут
5 минут
|
1)Мәтінмен
жұмыс. Оқулық, суреттер,
видеоролик
2-тапсырма. Тарихи оқиғаларды жікте.
А) саяси қуғын-сүргін құрбандарына ескерткіш
орнату және қалпына келтіру
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Өз ойларын білдіреді
Дескриптор: «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық
идеясымен танысып, ұлттық идеяның
маңызы анықтайды
Дескриптор: Берілген ақпараттарды тиісті ұяшықтарына орналастырады.
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мадақтау
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» 3 балл
6 балл
4 балл
5 балл
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс -нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
зерттеу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік Ел жалпыұлттық идеясының тарихи негізі қмж
Мәңгілік Ел жалпыұлттық идеясының тарихи негізі қмж
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясы - ХХІ ғасырдағы Қазақстан қоғамын біріктіруші негіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025 ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негізі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.3.1 "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негіздерін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
Үй тапсырмасын
сұрау. Зымыран сұрақтар қою 2. 1906 жылы ақпан айында қазақтардың кезекті ІІ съезі шақырылды Семей қаласында 3. 1897 жылдан бастап Ресей империясы полициясының бақылауына алынған: Ә. Бөкейханның қызметі 4. 1917 ж. Петроград жұмысшылары мен солдаттарының қарулы көтерілісі алған атау. Ақпан революциясы
5. 1917 жылы сәуірде қазақ съезі
шақырылған қала: Орынбор Б.Сыртанұлы Екінші жалпықазақ съезі өткен қала: Орынбор 8. Алашорда деген атпен құрылған Уақытша халықтық кеңес өкілдерінің саны
25 адам Не көріп тұрсыздар? Қандай қорытындыға келдіңіз? Қандай сұрақтар туындады? Сабақтың тақырыбы оқу мақсаттары хабарланады |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа
сабақ
3 минут
5 минут
2 минут
5 минут
|
1)Мәтінмен
жұмыс. Оқулық, суреттер,
видеоролик
2-тапсырма. Тарихи оқиғаларды жікте.
А) саяси қуғын-сүргін құрбандарына ескерткіш
орнату және қалпына келтіру
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Өз ойларын білдіреді
Дескриптор: «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық
идеясымен танысып, ұлттық идеяның
маңызы анықтайды
Дескриптор: Берілген ақпараттарды тиісті ұяшықтарына орналастырады.
Дескриптор:
Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мадақтау
ҚБ «Өзін-өзі бағалау» 3 балл
6 балл
4 балл
5 балл
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
ҚБ парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс -нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
зерттеу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














