Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі №40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
1-бөлім. Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
4.09.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәңгілік Ел құндылықтары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану 9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннен стильдік ерекшеліктер мен шешендік сөздерді анықтайды.Өз ойын жүйелі жеткізіп, жазба жұмысын абзацтарға бөліп, редакциялайды. |
|
Сабақтың барысы:
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік Ел құндылықтары
Мәңгілік Ел құндылықтары
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі №40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
1-бөлім. Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
4.09.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәңгілік Ел құндылықтары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.1 қазақ тілі стильдері мен шешендік сөздің түрлерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану 9.3.6.1 жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннен стильдік ерекшеліктер мен шешендік сөздерді анықтайды.Өз ойын жүйелі жеткізіп, жазба жұмысын абзацтарға бөліп, редакциялайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||
|
Сабақтың басы 1.Ұйымдастыру кезеңі 5минут |
І Ұйымдастыру кезеңі : Сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.Құндылықтарды дарыту (Отансүйгіштік, азаматтық жауапкершілік,еңбекке баулу,ел болашағына сеніммен қарау) Алдыңғы білімді тексеру Қызығушылықты ояту: «Мәңгілік Ел» деген сөзді естігенде қандай ой келеді? |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. 1-2 сөйлеммен өз ойын жазады / айтады. |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; |
Оқулық, топтама https://chatgpt.com/ |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2.Жаңа сабақты меңгерту 5минут |
Мұғалім білім
алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың
мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы
айтады. Мәтінмен
жұмыс:Оқушыларға «Мәңгілік
Ел» туралы шағын публицистикалық мәтін ұсынылады (мысалы, Н.
Назарбаевтың бағдарламалық мақаласынан үзінді немесе авторлық
мәтін). |
Тапсырма құрылымына байланысты сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды. Мақсатпен, бағалау критерийімен танысады.Өз ойларымен бөліседі. Дәптерді ашып, күн ретін, тақырыпты жазады. |
Бағалау критерийі: Мәтіндегі стиль мен шешендік сөздің түрін таниды.Тілдік құралдарды орынды қолданады.Жазба жұмысын құрылымға сай жазады, логикалық бірізділік сақтайды. Жұмысын редакциялайды, түзетулер енгізеді Ойлау дағдысының деңгейі: қолдану |
Оқулық Бағалау парқша сы |
||||||||||
|
10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. Жұптық жұмыс «Мәңгілік Ел құндылықтары» тақырыбында шағын мәтін жазыңдар. 1.Стиль ерекшелігі байқалды ма?2.Шешендік сөздің элементтері бар ма?3.Абзацтар логикалық құрылды ма?4.Жақсарту үшін қандай кеңес бересіз? |
|
Дескриптор:
Жалпы балл- 3 |
Оқулық https://yandex.kz/video/preview/1574869666327125600 Бағалау парқша сы
|
||||||||||
|
10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 2-тапсырма. Топтық жұмыс.
3–4
адамнан тұратын топқа
мәтін беріледі (Мәңгілік Ел жайлы
публицистикалық немесе шешендік сөйлеу үлгісі). |
2-тапсырмада
топпен жұмыс жасайды.Мәтінді стиль тұрғысынан
талдайды.Қандай
шешендік
сөз бар екенін
анықтайды.
Жауабы:Стиль: Публицистикалық, шешендік
сөздің белгілері бар |
Дескриптор:
Жалпы балл-2 Кері байланыс |
Оқулық Бағалау парқша сы ЖИ мәтінді түрлендіргіш
blob:https://web.telegram.org/1082f493-132e-4421-a771-fbb42ec8d433
|
||||||||||
|
10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады.
Саралау
тапсырмасы:
|
3-тапсырмада жеке жұмыс жасайды. Оқушы өз ойын құрылымды түрде жеткізеді. Абзацтарға бөліп, жүйелі жазады.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-5 |
Оқулық, топтама
Бағалау парақша |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 3.Қорытын-дылау кезеңі
5минут
|
«Соңғы ой» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекітеді. Үйге тапсырма беру «Мәңгілік Ел – болашаққа бағдар»немесе «Мәңгілік Ел – менің көзқарасым» эссе. Рефлексия "3–2–1" әдісі (жеке түрде):3 жаңа ақпарат білдім.2 өзіммен байланыстыра алдым.1 сұрақ туындады |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады. Рефлексия . "3–2–1" әдісі арқылы рефлексия |
Әр оқушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл қойылады |
Әлеумет-тік желі оқулық
Бағалау парақша-сы
|
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз













