Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Пәні: Қазақ тілі |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖОМ |
|||||
|
Күні: 07.09.2022 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж. Илесбаева |
|||||
|
Сыныбы: 9 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік ел-Тәуелсіз Қазақстан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап береді. Оқушылардың басым бөлігі мәтін бойынша сұрақтарды түпнұсқадағы оймен салыстырады. Кейбір оқушылар мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
«Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіздер. 1. Мемлекеттік идеология не үшін қажет? 2. «Мәңгілік ел» орнату идеясы қайдан бастау алған? 3. Мәңгілік ел болудың негізгі шарттары қандай? 2-тапсырма. «Мәңгілік ел» тіркесіне кластер жасаңдар. 3-тапсырма. Бірлік, ынтымақ туралы мақал-мәтелдерді теріп жазады. 6-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқып, тақырыбын анықтаңдар. «БББ» әдісі Сабақтан алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар берілген сұрақтар бойынша өздерінің ықтимал жауаптарын ұсынады. 1. Мемлекеттік идеология елдің тұтастығы мен дамуы үшін қажет. 2. «Мәңлілік ел» орнату идеясы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына жасаған жолдауларынан бастау алады. 3. Мәңгілік ел болу үшін сол елдің азаматтары білімді, толерантты, жаңа технологияларды меңгерген, сауатты тұлғалар болуы қажет. 2-тапсырма. Мәңгілік ел: тату ел, экономикасы дамыған, әлемдік аренада өзіндік беделі бар, тіліне, дәстүріне құрметпен қарайды, ұлттық құндылықтарын бағалайтын ел. 3-тапсырма. Бірлік, ынтымақ туралы мақал-мәтелдер: 1. Ырыс алды – ынтымақ. 2. Бірлік болмай, тірлік болмас. 3. Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді. 4. Ағайын тату болса – ат көп, абысын тату болса – ас көп. 5. Тірлік, тірлік түбі – бірлік. 6-тапсырма. Өлең тақырыбы: Туған халқы үшін күрескен ерлік жылдары Сабақтағы білім мен бұрын меңгерілген білімін салыстырады. |
«Бас бармақ», қошеметтеу сөздері арқылы жасалатын кері байланыс |
Преззентациялық слайд Интернет ресурстары Оқулық, 7-8-беттер |
||
|
|
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік ел-Тәуелсіз Қазақстан
Мәңгілік ел-Тәуелсіз Қазақстан
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Пәні: Қазақ тілі |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖОМ |
|||||
|
Күні: 07.09.2022 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж. Илесбаева |
|||||
|
Сыныбы: 9 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік ел-Тәуелсіз Қазақстан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру; 9.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап береді. Оқушылардың басым бөлігі мәтін бойынша сұрақтарды түпнұсқадағы оймен салыстырады. Кейбір оқушылар мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жаза алады. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
«Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңіздер. 1. Мемлекеттік идеология не үшін қажет? 2. «Мәңгілік ел» орнату идеясы қайдан бастау алған? 3. Мәңгілік ел болудың негізгі шарттары қандай? 2-тапсырма. «Мәңгілік ел» тіркесіне кластер жасаңдар. 3-тапсырма. Бірлік, ынтымақ туралы мақал-мәтелдерді теріп жазады. 6-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқып, тақырыбын анықтаңдар. «БББ» әдісі Сабақтан алған білімдерін қорытындылайды. |
Оқушылар берілген сұрақтар бойынша өздерінің ықтимал жауаптарын ұсынады. 1. Мемлекеттік идеология елдің тұтастығы мен дамуы үшін қажет. 2. «Мәңлілік ел» орнату идеясы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына жасаған жолдауларынан бастау алады. 3. Мәңгілік ел болу үшін сол елдің азаматтары білімді, толерантты, жаңа технологияларды меңгерген, сауатты тұлғалар болуы қажет. 2-тапсырма. Мәңгілік ел: тату ел, экономикасы дамыған, әлемдік аренада өзіндік беделі бар, тіліне, дәстүріне құрметпен қарайды, ұлттық құндылықтарын бағалайтын ел. 3-тапсырма. Бірлік, ынтымақ туралы мақал-мәтелдер: 1. Ырыс алды – ынтымақ. 2. Бірлік болмай, тірлік болмас. 3. Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді. 4. Ағайын тату болса – ат көп, абысын тату болса – ас көп. 5. Тірлік, тірлік түбі – бірлік. 6-тапсырма. Өлең тақырыбы: Туған халқы үшін күрескен ерлік жылдары Сабақтағы білім мен бұрын меңгерілген білімін салыстырады. |
«Бас бармақ», қошеметтеу сөздері арқылы жасалатын кері байланыс |
Преззентациялық слайд Интернет ресурстары Оқулық, 7-8-беттер |
||
|
|
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













