Бекітемін__________ Сабақ жоспары 8
|
Бөлім: Мәңгілік Ел – мұратым. |
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
Сыныбы: 9 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
8.Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.6.1. жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау: 9.1.2.1.қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью, пікірталас, мақала, Жолдау) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялайды. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью, пікірталас, мақала, Жолдау) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы: 25минут |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
ӘТН. 5-ТАПСЫРМА. Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер. « Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады. |
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады. Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар. •Мәтінді азатжолдарға бөледі; •стильдік түзетулер енгізеді; •редакциялайды. •тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер. |
Дескриптор: Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды-2б Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б
Мәтінді азатжолдарға бөледі-1б стильдік түзетулер енгізеді-2б редакциялайды. тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады-2б тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады-2б |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://martebe.kz/makhala-zhazu-erezhesi/
Adebiportal.kz
|
||
|
Сабақтың соңы: 8 минут Үй тапсырмасы: 2 минут |
6-тапсырма Рефлекция
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік Ел-ұлт пен ұлыс тілегі
Мәңгілік Ел-ұлт пен ұлыс тілегі
Бекітемін__________ Сабақ жоспары 8
|
Бөлім: Мәңгілік Ел – мұратым. |
Мектеп: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
Сыныбы: 9 |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
8.Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.6.1. жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялау: 9.1.2.1.қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью, пікірталас, мақала, Жолдау) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
жазба жұмысын абзацтар мен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық түзетулер енгізу, редакциялайды. қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью, пікірталас, мақала, Жолдау) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы: 25минут |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады.
Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
4-тапсырма. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар.
ӘТН. 5-ТАПСЫРМА. Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер. « Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады. |
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады. Оқушылар берілген өлең жолдарын талдай отырып, алдыңғы сабақтарда Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Мәтінді азатжолдарға бөліп, тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай қолданып, стильдік түзетулер енгізіп, редакциялаңдар. •Мәтінді азатжолдарға бөледі; •стильдік түзетулер енгізеді; •редакциялайды. •тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады. Өлеңдегі морфологиялық принцип негізінде жазылған сөздерді анықтап, емлесін түсндіріңдер. |
Дескриптор: Мәңгілік Ел туралы алған білімдерін жинақтап, топтастыру жасайды-2б Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б
Мәтінді азатжолдарға бөледі-1б стильдік түзетулер енгізеді-2б редакциялайды. тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады-2б тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады-2б |
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы https://martebe.kz/makhala-zhazu-erezhesi/
Adebiportal.kz
|
||
|
Сабақтың соңы: 8 минут Үй тапсырмасы: 2 минут |
6-тапсырма Рефлекция
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз


















