|
Бөлім: |
4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәселе қою (қалыптастыру) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасайды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
Есептің программасын құру дәптерге. |
Тапсырманы орындап келеді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа сабақ |
|
Зер салып тыңдайды Анықтамаларды дәптерге жазады Дәптерге анықтамаларды жазады. Практикалық тапсырмалардың программық кодын дәптерде құрастырады. Практикалық тапсырмаларды компьютерде орындап, нәтижені шығарады. |
|
Кітап Компьютер Дәптер |
|
Тапсырма |
|
Компьютерде тапсырманы орындайды *-тапсырма 119-бет a,b,c=input().split() if b=='+': print(int(a)+int(c)) elif b=='-': print(int(a)-int(c)) elif b=='*': print(int(a)*int(c)) elif b=='/': print(int(a)/int(c)) F5 **-тапсырма 119-бет Программа коды n=int(input()) a=input().split() s=0;d=0 for i in range (n): if float (a[i])>0: d+=1 s+=float(a[i]) if d>0: print(s/(n-1)) else: print('joq') F5 4 3 -9 1 2.0 2.0 joq >>>
5 -1 -7 -19 -20 -40.0 joq >>> ** ағаш отырғызу 119-бет Программа коды n=int(input()) s=0;m=0 for i in range (1,n+1): san=int(input()) if san>m: m=san s=i print(s) F5 5 200 1 157 362 3 965 4 145 >>>
**-тапсырма Баскетбол ойыны 120-бет n=4 s=0; m=0 for i in range (1, n+1): a,b=map(int,input().split()) if (a+b)>m: s+=1 print(s,'komanda ') F5 26 17 13 15 19 11 14 16 1 komanda |
10 шкала бойынша балл жинайды 1*-тапсырма Дискрипторы: Есепті орындау кезеңдерін пайдаланады. амалдың бірін орындайтын программа құрастырады. 3-балл 2**-тапсырма дискрипторы Сандардың арифметикалық ортасын табатын программа құрастырады.-2 балл 3**-тапсырма дискрипторы Жеңімпаз топтың нөмірін анықтаын программа құрады.-2 балл **-Баскетбол Дискрипторы Жеңімпазды анықтайтын программа құрастырады.-2 балл ***-тапсырма Дискрипторы Программа кодындағы қатені анықтайды. |
Компьютер Кітап |
|
Сабақты қорыту |
|
Сұрақтарға жауап береді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Не білдім, не үйрендім, не білгім келеді деген сұрақтарға жауапты стикерлерге жазу арқылы кері байланыс береді. |
Сұрақтарға жауап береді Талқылайды |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
Күнделікке жазып алады |
|
Кітап Дәптер |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәселе қою (қалыптастыру)
Мәселе қою (қалыптастыру)
|
Бөлім: |
4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәселе қою (қалыптастыру) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасайды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
Есептің программасын құру дәптерге. |
Тапсырманы орындап келеді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа сабақ |
|
Зер салып тыңдайды Анықтамаларды дәптерге жазады Дәптерге анықтамаларды жазады. Практикалық тапсырмалардың программық кодын дәптерде құрастырады. Практикалық тапсырмаларды компьютерде орындап, нәтижені шығарады. |
|
Кітап Компьютер Дәптер |
|
Тапсырма |
|
Компьютерде тапсырманы орындайды *-тапсырма 119-бет a,b,c=input().split() if b=='+': print(int(a)+int(c)) elif b=='-': print(int(a)-int(c)) elif b=='*': print(int(a)*int(c)) elif b=='/': print(int(a)/int(c)) F5 **-тапсырма 119-бет Программа коды n=int(input()) a=input().split() s=0;d=0 for i in range (n): if float (a[i])>0: d+=1 s+=float(a[i]) if d>0: print(s/(n-1)) else: print('joq') F5 4 3 -9 1 2.0 2.0 joq >>>
5 -1 -7 -19 -20 -40.0 joq >>> ** ағаш отырғызу 119-бет Программа коды n=int(input()) s=0;m=0 for i in range (1,n+1): san=int(input()) if san>m: m=san s=i print(s) F5 5 200 1 157 362 3 965 4 145 >>>
**-тапсырма Баскетбол ойыны 120-бет n=4 s=0; m=0 for i in range (1, n+1): a,b=map(int,input().split()) if (a+b)>m: s+=1 print(s,'komanda ') F5 26 17 13 15 19 11 14 16 1 komanda |
10 шкала бойынша балл жинайды 1*-тапсырма Дискрипторы: Есепті орындау кезеңдерін пайдаланады. амалдың бірін орындайтын программа құрастырады. 3-балл 2**-тапсырма дискрипторы Сандардың арифметикалық ортасын табатын программа құрастырады.-2 балл 3**-тапсырма дискрипторы Жеңімпаз топтың нөмірін анықтаын программа құрады.-2 балл **-Баскетбол Дискрипторы Жеңімпазды анықтайтын программа құрастырады.-2 балл ***-тапсырма Дискрипторы Программа кодындағы қатені анықтайды. |
Компьютер Кітап |
|
Сабақты қорыту |
|
Сұрақтарға жауап береді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Не білдім, не үйрендім, не білгім келеді деген сұрақтарға жауапты стикерлерге жазу арқылы кері байланыс береді. |
Сұрақтарға жауап береді Талқылайды |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
Күнделікке жазып алады |
|
Кітап Дәптер |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз




















