|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожабекова Акбота |
|||
|
Күні |
02.04.25ж |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәселе қою (қалыптастыру) |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады |
|||
|
Құндылықтарға |
Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу Classtools платформасында топқа бөлінеді Үй тапсырмасын сұрау Мәселелер қою тақырыбын оқиды
|
Пән мұғалімімен амандасады; Дескриптор: Тақырып бойынша түсінгендерін айтады 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жаңа тақырыпты меңгеру үшін топ болып бір-біріне сұрақтар дайындайды, «Менен сұрақ сенен жауап» әдісі арқылы сол сұрақтарға жауап беріп тақырыпты толық меңгереді |
Тақырыпқа шолу жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Еліміздегі экологиялық ахуалды жақсарту, жастардың бойында патриотизмді қалыптастыру және туған жерге деген сүйіспеншілікті ояту мақсатында, республикада «Жасыл Ел» бағдарламасы жұмыс істейді. «Туған жерге ағаш сыйла» республикалық акциясы кезінде Астана қаласындағы мектеп оқушылары ата-аналарымен және қоғам белсенділерімен бірге әр көктемде ағаш отырғызады. Биыл да 8-сынып оқушылары N топқа бөлініп, ағаш отырғызу жұмыстарына белсенді кірісті (1 ≤ N ≤ 20). Әр топтың отырғызған ағаштарының саны белгілі деп есептеп, ағаш отырғызудан жеңімпаз топтың нөмірін анықтайтын программа жаз.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Жұптық талқы жасап келесі программа коды орындалғаннан кейінгі нәтижесін анықта
3-тапсырма Жеке жұмыс А, В сандары мен олармен орындалуы керек амалдардың таңбасы берілген. Мысалы: +, –, /, * . Берілген амалдар түріне қарап, А, В сандарымен осы амалдардың бірін орындайтын программа құр. |
Дескриптор: Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады 2 ұпай Дескриптор: Программа коды орындалғаннан кейінгі нәтижені анықтайды 2 ұпай Дескриптор: Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады 4 ұпай |
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Сабақты бекіту Еркін микрофон әдісі оқушылар бір біріне тақырыпқа қатысты сұрақтар қойып жауап береді Кері байланыс: «Python таяқшалары» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы Оң сандардың арифметикалық ортасы есебін шығару 119 бет |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс жасайды |
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады |
Оқулық |
Тексерілді: Н.Сарбасов
02.04.25ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәселе қою (қалыптастыру)
Мәселе қою (қалыптастыру)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Кожабекова Акбота |
|||
|
Күні |
02.04.25ж |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәселе қою (қалыптастыру) |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1 Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады |
|||
|
Құндылықтарға |
Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу Classtools платформасында топқа бөлінеді Үй тапсырмасын сұрау Мәселелер қою тақырыбын оқиды
|
Пән мұғалімімен амандасады; Дескриптор: Тақырып бойынша түсінгендерін айтады 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Жаңа тақырыпты меңгеру үшін топ болып бір-біріне сұрақтар дайындайды, «Менен сұрақ сенен жауап» әдісі арқылы сол сұрақтарға жауап беріп тақырыпты толық меңгереді |
Тақырыпқа шолу жасайды |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
||||
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Еліміздегі экологиялық ахуалды жақсарту, жастардың бойында патриотизмді қалыптастыру және туған жерге деген сүйіспеншілікті ояту мақсатында, республикада «Жасыл Ел» бағдарламасы жұмыс істейді. «Туған жерге ағаш сыйла» республикалық акциясы кезінде Астана қаласындағы мектеп оқушылары ата-аналарымен және қоғам белсенділерімен бірге әр көктемде ағаш отырғызады. Биыл да 8-сынып оқушылары N топқа бөлініп, ағаш отырғызу жұмыстарына белсенді кірісті (1 ≤ N ≤ 20). Әр топтың отырғызған ағаштарының саны белгілі деп есептеп, ағаш отырғызудан жеңімпаз топтың нөмірін анықтайтын программа жаз.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Жұптық талқы жасап келесі программа коды орындалғаннан кейінгі нәтижесін анықта
3-тапсырма Жеке жұмыс А, В сандары мен олармен орындалуы керек амалдардың таңбасы берілген. Мысалы: +, –, /, * . Берілген амалдар түріне қарап, А, В сандарымен осы амалдардың бірін орындайтын программа құр. |
Дескриптор: Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады 2 ұпай Дескриптор: Программа коды орындалғаннан кейінгі нәтижені анықтайды 2 ұпай Дескриптор: Python программалау тілінде есепті орындау кезеңдерін пайдалана отырып, төмендегі тапсырмалардың программасын құрады 4 ұпай |
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Сабақты бекіту Еркін микрофон әдісі оқушылар бір біріне тақырыпқа қатысты сұрақтар қойып жауап береді Кері байланыс: «Python таяқшалары» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы Оң сандардың арифметикалық ортасы есебін шығару 119 бет |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс жасайды |
Оқушылар әр тапсырма сайын дескрипторға сәйкес өздерін бағалап отырады |
Оқулық |
Тексерілді: Н.Сарбасов
02.04.25ж
шағым қалдыра аласыз















