|
Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Машиналық оқыту принциптері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Нейрондық желі дегенді естігендеріңіз бар ма?
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://yandex.kz/video/preview/7862209048340606377
1-тапсырма.Жеке жұмыс 140 беттегі 4 тапсырманы орындау керек дәптерге сызып. Нейронды желі түрлері бойынша сызба құрыңдар. Олардың жұмыс істеу принциптерін түсіндіріңдер.
2 –тапсырма.Жұптық жұмыс, компьютерге орындайды. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құру керек.
Сабақты қорытындылау Берілген сұрақтарға жауап береді.
«Сен –маған, мен –саған» әдісі
арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар
қояды. Нейронды желі түрлері неліктен адам миына ұқсайды? Нейронды желілердің жұмыс істеу принциптері неліктен олардың түрлеріне байланысты?
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Неліктен сайт мазмұны сапалы болу керек? Интернеттен әртүрлі сайттардың мазмұндарын салыстырып, ой бөлісіңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Машиналық оқыту принциптері 10 сынып ҚМЖ
Машиналық оқыту принциптері 10 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Жасанды интеллект және Blockchain (блокчейн) технологиясы |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
10 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Машиналық оқыту принциптері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.1.1 машиналық оқыту принциптерін, нейрондық желілерді (нейрондық және синапстар) түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Машиналық оқыту принциптерін түсінеді; Нейрондық және синапстарды талдайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру 2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\ 3. Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың ортасы 4. Бекіту |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу: Миға шабуыл Жасанды интеллект дегенді қалай түсінеміз? Нейрондық желі дегенді естігендеріңіз бар ма?
Жаңа сабақты бейнекөрсетілім арқылы түсіндіру. https://yandex.kz/video/preview/7862209048340606377
1-тапсырма.Жеке жұмыс 140 беттегі 4 тапсырманы орындау керек дәптерге сызып. Нейронды желі түрлері бойынша сызба құрыңдар. Олардың жұмыс істеу принциптерін түсіндіріңдер.
2 –тапсырма.Жұптық жұмыс, компьютерге орындайды. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құру керек.
Сабақты қорытындылау Берілген сұрақтарға жауап береді.
«Сен –маған, мен –саған» әдісі
арқылы оқушылар бір-біріне сұрақтар
қояды. Нейронды желі түрлері неліктен адам миына ұқсайды? Нейронды желілердің жұмыс істеу принциптері неліктен олардың түрлеріне байланысты?
Кері байланыс: «Қызық, құнды,қиын» Оқушылар сабақтан алған әсерін осы сөздер бойынша жазып шығады. Үйге тапсырма беру. Неліктен сайт мазмұны сапалы болу керек? Интернеттен әртүрлі сайттардың мазмұндарын салыстырып, ой бөлісіңдер. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды Жаңа сабақты мұғалім түсіндіреді, оқушылар түртіп алады. Оқушылар берілген тапсырманы дәптерге орындайды Тапсырмаларды компьютерде орындайды. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып, ой өрбітеді. |
Желелеу, қолдау көрсету, бағыт-бағдар беру. Дескриптор арқылы бағалау. Екі кіріс және бір шығысы бар қарапайым нейрон моделін құрады. Сызған сызбаны түсіндіріп береді.
|
АКТ Интернет желісі Ютуб каналы Кітап
Слайд, ноутбук |
шағым қалдыра аласыз













