Оқу ісінің меңгерушісі_________________________
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Масса және денелердің массасын өлшеу.
|
Бөлім: |
Денелердің өзара
әрекеттесуі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Масса және
денелердің массасын өлшеу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.11 – электронды,серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта қолайлы жағдай туғызу. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ» құндылығы Көзге көрінбес, қолға ілінбес, Өлшемі бар, бірақ өзі білінбес. Таразыға тартсаң, дәл анықтар, Айтшы, бұл не, тапсаң - жарықтар? Жауабы: масса Салмақты өлшеуге арналған құрал қалай аталады? Осы сұрақтың біреуіне дұрыс жауап бергендер жауабы бойынша таптасады. Оқушыларға қорапта не жасырылғанын тауып , жаңа сабақты ашады! Жаңа сабақты ашу және топқа бөлу Үй тапсырмасы - wordwall.net-те тест тапсырмасын орындайды
Жаңа сабақ Сабақ тақырыбын
жазыныздар: «Масса және денелердің
массасын өлшеу. Сабақтың мақсатын айтып өту.
|
Оқушылар сәлемдеседі .Жаңа сабақ бойынша сұраққа жауап беріп топтасады .
|
Дескриптор: Механика бөлімі бойынша сұрақтарға дұрыс жауап бере алады 1 балл
|
https://wordwall.net/ru/resource/54063233
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Тәжірибелік тапсырма Денелердің массасын өлшеу Тапсырма сипаттамасы:Оқушылар әртүрлі денелердің массасын өлшеп, нәтижелерді салыстырып, денелердің массасына әсер ететін факторларды анықтайды. Материалдар:
Қадамдар:
|
Теориялық материалмен
жұмыс
Эсперименттік тапсырманы жасап дененің көлемін табады.
|
Дискрипторлар:
Дескрипторлар:Әр дененің массасын дәл өлшеді. Өлшеу нәтижелерін кестеге дұрыс енгізді. Өлшеу нәтижелерін талдап, массасы үлкен және кіші денелерді ажыратты. Денелердің массасына әсер ететін факторларды (мысалы, көлемі мен материалы) анықтады және талдады. балл ҚБ: Әр бір тапсырманы дұрыс әрі тез орындаған топқа
|
Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жеке тапсырмаКесте толтырыңыз:
Жұптық тапсырма Таза түрлерінің атауын жазып шығыңыз Қай жерде қолдануына мысал келтіріңіз
Жеке тапсырма Менің массам тақырыбында шағын Эссе жазу
Пиза тапсырмасы Суретте электронды таразыда өлшемдері бірдей төрт білеушенің массалары өлшенгені бейнеленген. Тығыздығы ең жоғары білеуше
А. А В. Д С. В Д. тығыздықтары бірдей Е. С Рефлексия «Көп.аз»
Үйге тапсырма :Тақырыпты оқу,жаттығу есептерін шығару |
|
Дескрипторлар:Граммнен килограмға дұрыс айналдырды. Айналдыру нәтижелерін кестеге дұрыс енгізді. Әртүрлі заттардың массасын килограммен салыстырып талдады. 1000 г = 1 кг қатынасын түсіндірді. Балл Дескрипторлар:Таразы түрлерін ажырата атады; Таразының қолдану аумағына мысалдар келтіре алады; балл өзін –өзі бағалау.
|
Стикер |
|
Физика |
Бүгінгі күннің аффирмациясы : "Мен бүгін жаңа білім алып жатырмын, және менің өмірім жаңа білім алу арқылы күн өткен сайын жақсарады" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.11 – электронды,серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу. |
Үй тапсырмасы Жаңа сабақ
Үй
тапсырмасы
Жаңа
сабақ
Топтық тапсырма
Тәжірибелік тапсырма
Денелердің массасын өлшеу
Тапсырма сипаттамасы:
Оқушылар әртүрлі денелердің массасын өлшеп, нәтижелерді салыстырып, денелердің массасына әсер ететін факторларды анықтайды.
Материалдар:
-
Таразы (электронды немесе қолмен өлшейтін)
-
Әртүрлі массалы денелер (мысалы, кітап, доп, су құйылған бөтелке, қарындаш және т.б.)
Қадамдар:
-
Әртүрлі денелерді таңдап алыңыз (кемінде 5 түрлі дене).
-
Әр дененің массасын таразыға салып, өлшеңіз.
-
Өлшеу нәтижелерін арнайы кестеге толтырыңыз.
|
Дене |
Грамм |
Килограмм |
|
Қарындаш |
|
|
|
Кітап |
|
|
алады;
2 балл
Жеке тапсырма
Кесте толтырыңыз:
|
Заттың атауы |
Массасы (грамм) |
Массасы (килограмм) |
|
Кітап |
|
0.5 кг |
|
Су бөтелкесі |
1500 г |
|
|
Алма |
|
0.2 кг |
|
Шар |
50 г |
|
|
Қарындаш |
|
0.01 кг |
Жұптық тапсырма
Таза түрлерінің атауын жазып шығыңыз
Қай жерде қолдануына мысал келтіріңіз
Атауы : Мысалы:
Атауы : Мысалы:
Атауы : Мысалы:
Жеке тапсырма
Менің массам тақырыбында шағын Эссе жазыңыз!

Пиза тапсырмасы
Суретте электронды таразыда өлшемдері бірдей төрт білеушенің массалары өлшенгені бейнеленген. Тығыздығы ең жоғары білеуше

А. А В. Д С. В Д. тығыздықтары бірдей Е. С
Кері байланыс «Көп,аз» Бағалау

Менің өзіме қойған балым:
Мұғалімнің маған қойған баллы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Масса және денелердің массасын өлшеу. 7 сынып 2 тоқсан ҚМЖ
Масса және денелердің массасын өлшеу. 7 сынып 2 тоқсан ҚМЖ
Оқу ісінің меңгерушісі_________________________
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Масса және денелердің массасын өлшеу.
|
Бөлім: |
Денелердің өзара
әрекеттесуі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Масса және
денелердің массасын өлшеу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.11 – электронды,серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта қолайлы жағдай туғызу. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Бірлік және ынтымақ» құндылығы Көзге көрінбес, қолға ілінбес, Өлшемі бар, бірақ өзі білінбес. Таразыға тартсаң, дәл анықтар, Айтшы, бұл не, тапсаң - жарықтар? Жауабы: масса Салмақты өлшеуге арналған құрал қалай аталады? Осы сұрақтың біреуіне дұрыс жауап бергендер жауабы бойынша таптасады. Оқушыларға қорапта не жасырылғанын тауып , жаңа сабақты ашады! Жаңа сабақты ашу және топқа бөлу Үй тапсырмасы - wordwall.net-те тест тапсырмасын орындайды
Жаңа сабақ Сабақ тақырыбын
жазыныздар: «Масса және денелердің
массасын өлшеу. Сабақтың мақсатын айтып өту.
|
Оқушылар сәлемдеседі .Жаңа сабақ бойынша сұраққа жауап беріп топтасады .
|
Дескриптор: Механика бөлімі бойынша сұрақтарға дұрыс жауап бере алады 1 балл
|
https://wordwall.net/ru/resource/54063233
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Тәжірибелік тапсырма Денелердің массасын өлшеу Тапсырма сипаттамасы:Оқушылар әртүрлі денелердің массасын өлшеп, нәтижелерді салыстырып, денелердің массасына әсер ететін факторларды анықтайды. Материалдар:
Қадамдар:
|
Теориялық материалмен
жұмыс
Эсперименттік тапсырманы жасап дененің көлемін табады.
|
Дискрипторлар:
Дескрипторлар:Әр дененің массасын дәл өлшеді. Өлшеу нәтижелерін кестеге дұрыс енгізді. Өлшеу нәтижелерін талдап, массасы үлкен және кіші денелерді ажыратты. Денелердің массасына әсер ететін факторларды (мысалы, көлемі мен материалы) анықтады және талдады. балл ҚБ: Әр бір тапсырманы дұрыс әрі тез орындаған топқа
|
Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Жеке тапсырмаКесте толтырыңыз:
Жұптық тапсырма Таза түрлерінің атауын жазып шығыңыз Қай жерде қолдануына мысал келтіріңіз
Жеке тапсырма Менің массам тақырыбында шағын Эссе жазу
Пиза тапсырмасы Суретте электронды таразыда өлшемдері бірдей төрт білеушенің массалары өлшенгені бейнеленген. Тығыздығы ең жоғары білеуше
А. А В. Д С. В Д. тығыздықтары бірдей Е. С Рефлексия «Көп.аз»
Үйге тапсырма :Тақырыпты оқу,жаттығу есептерін шығару |
|
Дескрипторлар:Граммнен килограмға дұрыс айналдырды. Айналдыру нәтижелерін кестеге дұрыс енгізді. Әртүрлі заттардың массасын килограммен салыстырып талдады. 1000 г = 1 кг қатынасын түсіндірді. Балл Дескрипторлар:Таразы түрлерін ажырата атады; Таразының қолдану аумағына мысалдар келтіре алады; балл өзін –өзі бағалау.
|
Стикер |
|
Физика |
Бүгінгі күннің аффирмациясы : "Мен бүгін жаңа білім алып жатырмын, және менің өмірім жаңа білім алу арқылы күн өткен сайын жақсарады" |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.11 – электронды,серіппелі, иінді таразылардың көмегімен дененің массасын өлшеу. |
Үй тапсырмасы Жаңа сабақ
Үй
тапсырмасы
Жаңа
сабақ
Топтық тапсырма
Тәжірибелік тапсырма
Денелердің массасын өлшеу
Тапсырма сипаттамасы:
Оқушылар әртүрлі денелердің массасын өлшеп, нәтижелерді салыстырып, денелердің массасына әсер ететін факторларды анықтайды.
Материалдар:
-
Таразы (электронды немесе қолмен өлшейтін)
-
Әртүрлі массалы денелер (мысалы, кітап, доп, су құйылған бөтелке, қарындаш және т.б.)
Қадамдар:
-
Әртүрлі денелерді таңдап алыңыз (кемінде 5 түрлі дене).
-
Әр дененің массасын таразыға салып, өлшеңіз.
-
Өлшеу нәтижелерін арнайы кестеге толтырыңыз.
|
Дене |
Грамм |
Килограмм |
|
Қарындаш |
|
|
|
Кітап |
|
|
алады;
2 балл
Жеке тапсырма
Кесте толтырыңыз:
|
Заттың атауы |
Массасы (грамм) |
Массасы (килограмм) |
|
Кітап |
|
0.5 кг |
|
Су бөтелкесі |
1500 г |
|
|
Алма |
|
0.2 кг |
|
Шар |
50 г |
|
|
Қарындаш |
|
0.01 кг |
Жұптық тапсырма
Таза түрлерінің атауын жазып шығыңыз
Қай жерде қолдануына мысал келтіріңіз
Атауы : Мысалы:
Атауы : Мысалы:
Атауы : Мысалы:
Жеке тапсырма
Менің массам тақырыбында шағын Эссе жазыңыз!

Пиза тапсырмасы
Суретте электронды таразыда өлшемдері бірдей төрт білеушенің массалары өлшенгені бейнеленген. Тығыздығы ең жоғары білеуше

А. А В. Д С. В Д. тығыздықтары бірдей Е. С
Кері байланыс «Көп,аз» Бағалау

Менің өзіме қойған балым:
Мұғалімнің маған қойған баллы:
шағым қалдыра аласыз















