|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рақымбек Б |
|||||
|
Күні: |
06.05.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысым және атмосфералық қысым. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
– Қысым және. атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және өмірде пайдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледі Көптеген оқушылар істей алады:Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін логикалық сұрақтар арқылы түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгерісін есептер шығару арқылы көз жеткізеді. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Тұжырымдамалар мен қорытындыларды экспериментальды дәлелдеуді қарастыратын зерттеу дағдыларын қалыптастыру және логикалық ойлауды дамыту;
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа білім 6 минут 3 минут Бекіту 6 минут Кері байланыс Сабақтың соңы. 2 мин |
Оқушымен сәлемдесу. Оқушының сабаққа дайындығын тексеру. Физика туралы өлең айту арқылы оқушының назарын сабаққа аудару.(газ заңдары) Жаңа сабақ. Қысым туралы ақпарат беру 1 тапсырма Қысым туралы тәжірбие жасау
2 тапсырма.«карточка» әдісі 1. Атмосфералық қысымды алғаш анықтаған ғалым? 2.Ұшақта адамның құлағы неге бітеді? 3 тапсырма Қарапайым сорғыларды құрастыру
Кері байланыс.
|
Оқушы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды. Оқушы атмосфералық қысымағ байланысты тәжірибе жасап көрсетеді. Оқушы сұраққа жауап береді Оқушы қарапайым сорғыларды құрастырады және түсіндіреді. |
Бағалау критерийлері -Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеудің әдістерін сипаттайды Дискриптор: - Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді. Дискриптор: -Атмосфералық қысымды күнделікті өмірмен байланысын түсінеді. - -Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасайды. Жарайсың |
Слайд1 Слайд 2 Слайд 3 «Дидактикалық материалдар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
мастер класс
мастер класс
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рақымбек Б |
|||||
|
Күні: |
06.05.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысым және атмосфералық қысым. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
– Қысым және. атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және өмірде пайдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Ауа қабаттарын ажыратады, атмосфералық қысымның физикалық мағынасын біледі Көптеген оқушылар істей алады:Атмосфералық қысымды өлшеу әдістерін логикалық сұрақтар арқылы түсінеді. Кейбір оқушылар істей алады: Атмосфералық қысымның биіктікке байланысты өзгерісін есептер шығару арқылы көз жеткізеді. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Тұжырымдамалар мен қорытындыларды экспериментальды дәлелдеуді қарастыратын зерттеу дағдыларын қалыптастыру және логикалық ойлауды дамыту;
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 3 минут Жаңа білім 6 минут 3 минут Бекіту 6 минут Кері байланыс Сабақтың соңы. 2 мин |
Оқушымен сәлемдесу. Оқушының сабаққа дайындығын тексеру. Физика туралы өлең айту арқылы оқушының назарын сабаққа аудару.(газ заңдары) Жаңа сабақ. Қысым туралы ақпарат беру 1 тапсырма Қысым туралы тәжірбие жасау
2 тапсырма.«карточка» әдісі 1. Атмосфералық қысымды алғаш анықтаған ғалым? 2.Ұшақта адамның құлағы неге бітеді? 3 тапсырма Қарапайым сорғыларды құрастыру
Кері байланыс.
|
Оқушы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды. Оқушы атмосфералық қысымағ байланысты тәжірибе жасап көрсетеді. Оқушы сұраққа жауап береді Оқушы қарапайым сорғыларды құрастырады және түсіндіреді. |
Бағалау критерийлері -Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді -Атмосфералық қысымды өлшеудің әдістерін сипаттайды Дискриптор: - Атмосфералық қысымның табиғатын түсінеді. Дискриптор: -Атмосфералық қысымды күнделікті өмірмен байланысын түсінеді. - -Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасайды. Жарайсың |
Слайд1 Слайд 2 Слайд 3 «Дидактикалық материалдар |
||
шағым қалдыра аласыз
















