|
Бөлім |
Мәдени мұра |
||||||
|
Мектеп атауы |
Павлодар қаласы № 2 жалпы орта білім беру мектебі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кенбай Ажар |
||||||
|
Күні: |
09 11 2023 |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пысықтау |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12 - нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды бір таңбалы/ екі таңбалы/үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Сандарды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін,нөлдермен аяқталатын көптаңбалы сандарды көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданасың. |
||||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру кезеңі. Өткенді қайталау |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сыйқырлы доп» әдісін қолдана отырып Шаттық шеңберін құрамыз. Оқушылар бір -біріне сәттілік тілейді және көңіл- күйлерін көтереді. Топқа бөліну «қоңыз әдісі» арқылы
Оқушыларға топқа бағалау парағы беріледі.
Үй жұмысын тексеру.ҰЖ дісі . «Ортадағы қалам сап» әдісі арқылы «Ортадағы қалам сап»әдісі арқыл Оқушылар өздерінің қаламсаптарын партаның үтіне қояды,мұғалім кімнің қаламсабын ұстаса,сол оқушы сабақ айтады.
Жаңа тақырып ҰЖ
|
Мұғалімнің айтқаның істейді. Шаттық шенберін құрып бір – біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді. Мұғалімнің қолындағы қалам сап кімдікі болса сол оқушы ортаға шығып сабақ айтады. Берілген тапсырманы орындайды. Жауабы:
|
ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Өрнек құрып мәнін таба алады.1б Тарихи мәдени ескерткіштер қайдан табылғанын біледі.1б |
Психологиялық
ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. Бағалау парағы
Өзін өзі пағалау парағы: |
|||
|
Ортасы |
2 тапсырма. Топтық жұмыс Есепте. 835 · 500 = 542 · 600 = 200 · 748 = 300 · 619 = 373 800 : 600 = 285 500 : 500 = 819 900 : 900 = 837 000 : 600 =
4 тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. (1 251 · 4) · 5 = 5 · 3 142 · 4 = (2 452 · 2) · 5 = 21 032 · 5 · 6 = 96 300 : (3 · 3) = 15 · 2 · 12 013 = 9 810 : (3 · 30) = (3 021 · 2) · 5 =
Дескрипторы: Көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындауды үйренеді |
Жауабы:
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орында
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
Жауабы;
|
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Есепті бағанмен есептейді.1б ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
Дескрипторы: Көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындауды үйренеді . . |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||
|
Соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі.
Математика күнделікті өмірде 7 тапсырма Қанша сумоншақ жұмсалатынын есептеуге көмектес. Ұлттық киімдерді безендіру үшін шеберлер әрқайсысында 1 460 сумоншақ бар 30 қорап жұмсады. Оларда әлі әрқайсысында 1 400 сумоншақ салынған 20 қорап бар. Шеберлерге барлығы қанша сумоншақ қажет болды? Жауабы: шеберлерге барлығы сумоншақ қажет болды.
Үй жұмысы . № 10 .11. Сен зерттеушісің 10 тапсырма
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. Жауабы:
Жауабы:
|
ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жаза алады. |
Топтық тапсырмалар. |
|||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «БББ» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«БББ» кері байланыс парағы таратылады. |
«БББ» |
Кері байланыс
парағы. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
матаматика
матаматика
|
Бөлім |
Мәдени мұра |
||||||
|
Мектеп атауы |
Павлодар қаласы № 2 жалпы орта білім беру мектебі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кенбай Ажар |
||||||
|
Күні: |
09 11 2023 |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пысықтау |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12 - нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды бір таңбалы/ екі таңбалы/үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Сандарды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін,нөлдермен аяқталатын көптаңбалы сандарды көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданасың. |
||||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру кезеңі. Өткенді қайталау |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сыйқырлы доп» әдісін қолдана отырып Шаттық шеңберін құрамыз. Оқушылар бір -біріне сәттілік тілейді және көңіл- күйлерін көтереді. Топқа бөліну «қоңыз әдісі» арқылы
Оқушыларға топқа бағалау парағы беріледі.
Үй жұмысын тексеру.ҰЖ дісі . «Ортадағы қалам сап» әдісі арқылы «Ортадағы қалам сап»әдісі арқыл Оқушылар өздерінің қаламсаптарын партаның үтіне қояды,мұғалім кімнің қаламсабын ұстаса,сол оқушы сабақ айтады.
Жаңа тақырып ҰЖ
|
Мұғалімнің айтқаның істейді. Шаттық шенберін құрып бір – біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлінеді. Мұғалімнің қолындағы қалам сап кімдікі болса сол оқушы ортаға шығып сабақ айтады. Берілген тапсырманы орындайды. Жауабы:
|
ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Өрнек құрып мәнін таба алады.1б Тарихи мәдени ескерткіштер қайдан табылғанын біледі.1б |
Психологиялық
ахуал.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. Бағалау парағы
Өзін өзі пағалау парағы: |
|||
|
Ортасы |
2 тапсырма. Топтық жұмыс Есепте. 835 · 500 = 542 · 600 = 200 · 748 = 300 · 619 = 373 800 : 600 = 285 500 : 500 = 819 900 : 900 = 837 000 : 600 =
4 тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. (1 251 · 4) · 5 = 5 · 3 142 · 4 = (2 452 · 2) · 5 = 21 032 · 5 · 6 = 96 300 : (3 · 3) = 15 · 2 · 12 013 = 9 810 : (3 · 30) = (3 021 · 2) · 5 =
Дескрипторы: Көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындауды үйренеді |
Жауабы:
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орында
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
Жауабы;
|
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Есепті бағанмен есептейді.1б ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
Дескрипторы: Көптаңбалы сандармен арифметикалық амалдар орындауды үйренеді . . |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||
|
Соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану. Ой толғаныс кезеңі.
Математика күнделікті өмірде 7 тапсырма Қанша сумоншақ жұмсалатынын есептеуге көмектес. Ұлттық киімдерді безендіру үшін шеберлер әрқайсысында 1 460 сумоншақ бар 30 қорап жұмсады. Оларда әлі әрқайсысында 1 400 сумоншақ салынған 20 қорап бар. Шеберлерге барлығы қанша сумоншақ қажет болды? Жауабы: шеберлерге барлығы сумоншақ қажет болды.
Үй жұмысы . № 10 .11. Сен зерттеушісің 10 тапсырма
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. Жауабы:
Жауабы:
|
ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау.
Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жаза алады. |
Топтық тапсырмалар. |
|||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Оқушыларға «БББ» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.
|
«БББ» кері байланыс парағы таратылады. |
«БББ» |
Кері байланыс
парағы. |
|||
шағым қалдыра аласыз





































