ДОІЖО:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: «№74 Ж.Баласағұн атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||
|
Күні: 21.12.2017ж |
Мұғалімніңаты-жөні:Б.Даниярова |
|||||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 «ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Матамен жұмыс |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Тақырыптың маңыздылығымен танысады және мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша жасайды. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып әр түрлі тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылардан күтілетін нәтиже: Барлық оқушылар: жаңа білімді меңгереді. Көптеген оқушылар: Өз бетінше жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин сөздер: Бөрік Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: бөрік жасау жолдарын талқылайды. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жаңа жыл мерекесі қалай тойланатынын біледі. Ақшақар мен Аязатаны жасай алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ептілікке және қолға алған жұмыстарын ықыласпен орындауға, шеберліктерін шыңдауға баулу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Аралас сабақ |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Қағаздан бөрік жасау |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Сабақтын ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі |
1.Ұйымдастыру кезеңі Салемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабақтың мақсатымен таныстыру Топтарға бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді. Оқушыларды құттықтау хаттарын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би «Әнді жалғастыр!» Үй тапсырмасы: «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау Жаңа сабақты түсіндіру: Ой қозғау Айқасқан құшақтары Тұтқасыз тобатай Кішкене сырық Ұнатар көп апай (қайшы) (оймақ)
Танауында арқаны Гүлдері бар құлпырған Бір батып бір шығып Кең жазықтан аумайды Алға қарай тартады Оған әркім ұмтылған (ине) Киім киер оңтайлы (мата) Мақта ол жылы жақта өседі. Ол жылы сүйетін өсімдік. Ол Қазақстанның Оңтүстік өңірлерінде өсіріледі. Мақташылар қыс айларында жинаған мақтаны өңдеп олардың жарамды тұқымдарын көктемде егу үшін сақтайды. Жібек жіпті-адам иірмейді оны көбелектің дернәсілі иіреді. Мұндай құрттың түрін тұт жібек құрты тек қана тұт ағашының жапырағымен қоректенеді. Қуыршаққа айналар алдында құрт жіңішке жіп шығарып бүкіл денесін сол жіппен орап тастайды. Адамдар жібек құыршағын тарқатып жіп орап, бірден тоқыма фабрикасына жібереді. Маталар жіптен жасалады. - балар енді мен сендерге «Сиқырлы жіп» туралы хикая айтып берейін: Сиқырлы жіп Дүниеде бір жіп бар екен. Ол өрмекшінің торындай нәзік әрңі берік екен. Нәзіктігі сонша оның әр талшығының өзін көзбен көру қиын-ақ. Бұл жіп жай жіп емес сиқырлы жіп. Одан басқа тартатын орамал, қыздарға арналған бантиктер жасайды. Бұл жіптен тіпті балық аулайтын ау да жасған. - Ал, балалар бұл жіп мақтадан немесе зығырдана да жібектен де жасалмаған ол жай ғана капрон жіп деп аталады. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау. |
Балалар енді сендермен біз «Бәйге» ойынын ойнаймыз. Ол үшін топ екіге бөліну керек. Бірінші топ «Сәйгүлік», екінші топ «Тұлпар» деп аталады. Тақтада екі топтың аттары ілініп тұр.Кім сұраққа жылдам жауап берсе соның соның атты алға жылжыды. Кімнің атты алда келсе сол жеңіске жетеді.
|
|
||||||
|
Үйге тапсыра: мата түрлерін алып келуге |
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының ережесін ескертемін. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет? |
||||||||
|
Сабақ бойынша тәлімгердің кері байланысы |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? |
|
|||||||
|
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? |
|
|||||||
|
Жеткізбесе неліктен ? |
|
|||||||
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
|||||||
|
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? |
|
|||||||
|
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды ? Неліктен ? |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Матамен жұмыс
Матамен жұмыс
ДОІЖО:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
Мектеп: «№74 Ж.Баласағұн атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|||||||
|
Күні: 21.12.2017ж |
Мұғалімніңаты-жөні:Б.Даниярова |
|||||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
|||||||
|
СЫНЫП: 3 «ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Матамен жұмыс |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Тақырыптың маңыздылығымен танысады және мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша жасайды. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып әр түрлі тәсілдермен материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылардан күтілетін нәтиже: Барлық оқушылар: жаңа білімді меңгереді. Көптеген оқушылар: Өз бетінше жұмыс жасайды. Кейбір оқушылар: Оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин сөздер: Бөрік Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: бөрік жасау жолдарын талқылайды. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жаңа жыл мерекесі қалай тойланатынын біледі. Ақшақар мен Аязатаны жасай алады. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ептілікке және қолға алған жұмыстарын ықыласпен орындауға, шеберліктерін шыңдауға баулу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Аралас сабақ |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Қағаздан бөрік жасау |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Сабақтын ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі |
1.Ұйымдастыру кезеңі Салемдесу, оқушыларды түгелдеу, сабақтың мақсатымен таныстыру Топтарға бөлу. Жапырақ түстеріне қарай топқа бөлінеді. Оқушыларды құттықтау хаттарын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отрады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Қызыл гүлім-ай» би «Әнді жалғастыр!» Үй тапсырмасы: «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау Жаңа сабақты түсіндіру: Ой қозғау Айқасқан құшақтары Тұтқасыз тобатай Кішкене сырық Ұнатар көп апай (қайшы) (оймақ)
Танауында арқаны Гүлдері бар құлпырған Бір батып бір шығып Кең жазықтан аумайды Алға қарай тартады Оған әркім ұмтылған (ине) Киім киер оңтайлы (мата) Мақта ол жылы жақта өседі. Ол жылы сүйетін өсімдік. Ол Қазақстанның Оңтүстік өңірлерінде өсіріледі. Мақташылар қыс айларында жинаған мақтаны өңдеп олардың жарамды тұқымдарын көктемде егу үшін сақтайды. Жібек жіпті-адам иірмейді оны көбелектің дернәсілі иіреді. Мұндай құрттың түрін тұт жібек құрты тек қана тұт ағашының жапырағымен қоректенеді. Қуыршаққа айналар алдында құрт жіңішке жіп шығарып бүкіл денесін сол жіппен орап тастайды. Адамдар жібек құыршағын тарқатып жіп орап, бірден тоқыма фабрикасына жібереді. Маталар жіптен жасалады. - балар енді мен сендерге «Сиқырлы жіп» туралы хикая айтып берейін: Сиқырлы жіп Дүниеде бір жіп бар екен. Ол өрмекшінің торындай нәзік әрңі берік екен. Нәзіктігі сонша оның әр талшығының өзін көзбен көру қиын-ақ. Бұл жіп жай жіп емес сиқырлы жіп. Одан басқа тартатын орамал, қыздарға арналған бантиктер жасайды. Бұл жіптен тіпті балық аулайтын ау да жасған. - Ал, балалар бұл жіп мақтадан немесе зығырдана да жібектен де жасалмаған ол жай ғана капрон жіп деп аталады. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс Бағалау. |
Балалар енді сендермен біз «Бәйге» ойынын ойнаймыз. Ол үшін топ екіге бөліну керек. Бірінші топ «Сәйгүлік», екінші топ «Тұлпар» деп аталады. Тақтада екі топтың аттары ілініп тұр.Кім сұраққа жылдам жауап берсе соның соның атты алға жылжыды. Кімнің атты алда келсе сол жеңіске жетеді.
|
|
||||||
|
Үйге тапсыра: мата түрлерін алып келуге |
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының ережесін ескертемін. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет? |
||||||||
|
Сабақ бойынша тәлімгердің кері байланысы |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба ? |
|
|||||||
|
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? |
|
|||||||
|
Жеткізбесе неліктен ? |
|
|||||||
|
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? |
|
|||||||
|
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? |
|
|||||||
|
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды ? Неліктен ? |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















