Тақырып бойынша 31 материал табылды

Матем

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

123 сабақ.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

















Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут









































Сергіту сәті

2 минут





















































Сабақты қорыту

8минут















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау


Өткенді пысықтау

8- тапсырма

Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есепте.

(4*9)*25=(4*25)*9=900

(2*8)*50=(2*50)*8=800

25*(7*4)7*(25*4)=700

14*(5*3)=3*(14*5)=210


ЖИ: «wordwall.» ойыны


Жаңа тақырып

Саралау: ресурстар

1-тапсырма

Сәйкес келетін сандарды таңдап ал.Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін ата.

680=140+540

680=620+60

Николай Носов

60-Білгір

140-Дымбілмес

930=30*31

930=93*10

Алан Милн

31-Винии Үрпек

93-Қоян

230=150+80

230=160+70

АстридЛиндгрен

80-Корлсон

160-Балақай.


Өзіндік жұмыс

2-тапсырма

Есепте.

244см/4=61см

135кг *5=675кг

2м48см/4=62см

568дм/4=142дм

800кг/5=160кг

126ц/2=63ц



ЕБҚ:

Мақсаты: теңдеу шешу жолдарын меңгерту

3-тапсырма

Теңдеулерді шеш.

988-с=128*5 1000-а=630/2

988-с=640 1000-а=315

C=988-640 a=1000 -315

C=348 a= 685

988-340=128*5 1000-685=630/2

640=640 315=315


Сергіту сәті


ФС тапсырмасы

Топтық жұмыс

4-тапсырма

Есептерді шығар

АПрямая соединительная линия 2 Прямая со стрелкой 1 Прямая соединительная линия 4 ) Барлығы- 240қ,тосап

Құлпынай-

Қараөрік-

Шие-?қ, тосап

240:5=48 құлпынай

240:2=120 қараөрік

240-(120+48)=72 шие

Ж: 72 ҚҰТЫ ШИЕ ТОСАБЫ БАР.


Ә) Сенбі күні-16 кг,

Бір аптада-?кг бал

16*4=64кг

Ж: Винни Үрпек бір аптада 67 кг бал жинады




ЕҚБ

Мақсаты: өрнектер құрастыруды үйрету

5-тапсырма

Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Оардың мәнін тап.

402*2+160=964 860-96/48=858 78*0+505/5=101 2*204-301=10

890+560/70=898 800/4-9*11=101

86/1+45/3=101 54*1-78/78=53



6-тапсырма

Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектес.

А) Ақ бөлшек -3қ,45 данадан

?бөлшек

Қызыл бөлшек- 3қ25 данадан

Ш:(45+25)*3=210б(барлығы)

Ж:Барлығы 210 бөлшек бар.


Саралау: нәтиже

7-тапсырма

Ұзындықтары 1дм,28мм,4см5мм болатын кесінділер сыз.Ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін тап.

Ш: 100-28=72мм

Ж: 72 мм ұзын.


Шығармашылық тапсырма

9-тапсырма

Балалар қандай ретпен тұр?

Ж: Нұржан,Алмас,Гауһар,Кәмшат, Болат.


Үй тапсырмасы

8- тапсырма

Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте.

А) а/4=210 ә)а-452=58

a=210*4 а=58+452

a =840 а =510

840/4=210 510-452=58

210=210 58=58


Кері байланыс




Өлең жолдарын хормен оқиды








Өткенді пысықтайды












Тапсырманы орындайды












Тақырыпты түсініп алады


Ресурс: суреттер










Есептеу жүргізеді









Жеке жұмыс жасайды









Прямая со стрелкой 2






Есептерді шығарады


















Жеке жұмыс жасайды







Есеп құрастырады және шығарады








Кесінділерді өлшейді






Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады

Тапсырманы орындайды








Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс жасайды







Дескриптор:

Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есептейді-1б





Дескриптор:

Сәйкес келетін сандарды таңдап алады-1б.

Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін атайды-1б






Тамаша жұмыс!







Дескриптор:

Есептеу жолдарын біледі-1б






Тамаша жұмыс орындадыңдар!







Дескриптор:

Неше құты шие тосабы бар екенін табады-1б

Винни Үрпектің бір аптада қанша бал жинағанын табады-1б








Керемет!











Дескриптор:

Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектесе алады-1б




Дескриптор:

Кесінділер сызып,ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін табады-1б



Дескриптор:

Балалар қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б













«Кинолента» әдісі











Суреттер











Жұмыс дәптері








Оқулық




https://wordwall.net/ru/resource/69419093





Ереже жазылған плакат





Оқулық





Жұмыс дәптері














Суреттер













Жұмыс дәптері










Оқулық



Кесте








Оқулық










Оқулық





Жұмыс дәптері




Кесінділер






Оқулық








Жұмыс дәптері









Кері байланыс тақтасы







Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

124 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут
















Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут








































Сергіту сәті

2 минут





















































Сабақты қорыту

8минут







































Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау


Өткенді пысықтау

8- тапсырма

Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте.

А) а/4=210 ә)а-452=58

a=210*4 а=58+452

a =840 а =510

840/4=210 510-452=58

210=210 58=58


ЖИ: «wordwall.» ойыны



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда сен Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын білетін боласың

281+298=579 М.Жұмабаев

193*3=579 «Туған жер»

100-361=639 С.Сейфуллин

213*3=639 «Көкшетау»


ФС тапсырмасы

2-тапсырма

Есепті шығар

Қаланың 5мектебінен -115оқушы

Ауылдың 6 мектебінен -65оқушы

Барлығы-? оқушы

Ш:115+65=180оқушы(барлығы)

Ж:Сайысқа барлығы 180оқушы қатысты.


Саралау: жұптық қолдау

Жұптық жұмыс

3-тапсырма

Есепті шығар.

А)Сары-95р

Қызыл-125р

1 гүлшоқта -5р

Жасалды-?г

Ш:(95+125)/5=44гүлшоқ жасалды.

Ж: 44гүлшоқ жасалды.


ЕҚБ

Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту

Ә) Шешуі осындай болатын есеп құрастыр

Сары шар-95

Қызыл ш-125

Бір жинақта-5 шардан

Жасалды-? Жинақ

Ш:(95+125)/5=44 жинақ жасалды.

Ж: 44 жинақ жасалды



Сергіту сәті


Саралау: ресурстар

4-тапсырма

Кесте бойынша есеп құрастыр.

РПравая фигурная скобка 1 аушан гүлі-270тг?дана,?тг

900тг

Қызғалдақ гүлі-105тг6дана,?тг

Ш: 1.105*6=630тг(Қызғал-ң құны)

2.900-630=270тг(Рау-ңқұны)

3.270/270=1дана(Рау-ң саны)

Ж: 1раушан гүлі сатып алынды.




Топтық жұмыс

5-тапсырма

Кесте бойынша өрнектер құрастырыңдар және жазыңдар.Олардың мәнін табыңдар.

А)125+41*2=207

120*3+505/5=461

606/3+120*2=442

450+25*4=550

320*0+320=320

Ә)660-330/3=550

4*250-2*500=0

400-60*3=220

909/3-101*2=101

850-123*0=850




Топтық жұмыс

6-тапсырма

Теңдеулерді шеш

Үлгі: 1- баған

С*5=65*2 х*12=100-28 78:а=13*3

С*5=130 х*12=72 78:а=39

С=130:5 х=72:12 а=78:39

С=26 х=6 а=2


ЕБҚ

Мақсаты: теңдеу шешуді меңгерту

52:х=48:12

52:х=4

Х=52:4

Х=13




Топтық жұмыс

7-тапсырма

Есептерді шығар

А)Қыз-120адам

Ұл-180адам

Әр қатарға-20-дан

Отырды-?қатар

Ш:1.120+180300адам(барлығы)

2.300/2015қатар(отырды)

Ж:Олар 15 қатарға отырды



ӘПравая фигурная скобка 2 ) Сатып алынды-12 жиынтық

1қалпақ-50тг-ден ? тг

1 мойынорағыш-20тг-ден

(50+20)*12=70*12=840тг

Ж: Барлығына 840 тг. төленді



Зертеушілік тапсырма

8-тапсырма

Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықта

Ж: Нүрәлі,Дархан,Азамат,Мұрат, Диас








Үй тапсырмасы

6-тапсырма. 2-баған

Теңдеулерді шеш

67+а=79*8 600+у=219*4

67+а=632 600+у=876

А=632-67 у=876-600

А=565 у=276


52:х=48:12 х+230=450+210+70

52:х=4 х+230=730

Х=52:4 х=730-230

Х=13 х=500



Кері байланыс







Өлең жолдарын хормен оқиды








Өткенді пысықтайды












Тапсырманы орындайды







Тақырыпты түсініп алады




Есепті шығарады









Есепті шығарады




Жұпта бір-біріне қолдау көрсетеді





Жеке жұмыс жасайды







Жаттығу жасайды




Есеп құрастырады








Ресурстар: суреттер






Тапсырманы орындайды

















Теңдеулерді шешеді






Жеке жұмыс жасайды














Есептерді шығарады









Тапсырманы орындайды
















Үй тапсырмасын алады










Кері байланыс жасайды














Дескриптор:

Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жазады және есептейді-1б





Дескриптор:

Жауаптары бірдей өрнектерді табады-1б

Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын біледі-1б




Дескриптор:

Есепті шығарады-1б





Тамаша жұмыс!




Дескриптор:

Қанша гүлшоқ жасалғанын табады-1б







Жарайсыңдар!









Дескриптор:

Кесте бойынша есеп құрастырады-1б









Дескриптор:

Кесте бойынша өрнектер құрастырады және олардың мәнін табады-1б








Тамаша жұмыс орындадыңдар!







Дескриптор:

Теңдеулерді шешеді-1б




Керемет!





Дескриптор:

Баллар қанша қатарға отырғанын табады-1б

Балық жиынтыққа қанша теңге төленгенін табады-1б








Дескриптор:

Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б


















« Түрлі түсті шарлар» әдісі


















Суреттер











Жұмыс дәптері








Оқулық



https://wordwall.net/ru/resource/83559227






Ереже жазылған плакат





Оқулық





Жұмыс дәптері






Жұмыс дәптері








Суреттер









Оқулық







Жұмыс дәптері

















Оқулық





Жұмыс дәптері






Оқулық










Оқулық





Жұмыс дәптері












Суреттер












Жұмыс дәптері











Кері байланыс тақтасы





























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут
















Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут




































Сергіту сәті

2 минут







































Сабақты қорыту

8минут

































Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау


Өткенді пысықтау

6-тапсырма. 2-баған

Теңдеулерді шеш

67+а=79*8 600+у=219*4

67+а=632 600+у=876

А=632-67 у=876-600

А=565 у=276


52:х=48:12 х+230=450+210+70

52:х=4 х+230=730

Х=52:4 х=730-230

Х=13 х=500



ЖИ: «wordwall.» ойыны



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Есепте. Өрнектерді жауабымен сәйкестендірсең,шығармалардың авторларын білетін боласың Сен бұл авторлардың шығармаларын оқыдың ба?

458*2=916 522-395=127

513+403=916 229-102=127

1000-84=916 381:3=127

127- М.Әлімбаев

916-Е.Өтетілеуов


ЕҚБ

Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту

2-тапсырма

Өрнектер бойынша есептер құрастыр.

Үлгі:

А)Қалам-15тг-ден 3дана

?тг

Сызғыш-23тг-ден 4дана

Ш: 15*3+23*4137

Ж:Барлығы 137тг төленді.


Саралау: тапсырма

3-тапсырма

Өрнектерді құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап.

А)(202*4)/2=404

Ә)(210+540)+(160/2)=830

Б)(770/10)-7=70

В)(500-65)/5=87


ЕБҚ

Мақсаты: өрнек құрастыруды үйрету

Г)(345+325)-125=545


Сергіту сәті



4-тапсырма

Есептерді шығар

А)Аудиокітаптар-90диск

Балалар әндері-65диск

Қойылды-5 сөре

Әр сөреге -?диск

Ш:(90+65)/5=31 диск (1сөреде)

Ж:Әр сөреге 31дискіден қойылды.


Ә) Сөре-3

Әр сөреде-16+14диск

Барлығы-? диск

(16+14)*3=30*3=90

Ж: Барлығы 90 диск қойылған.




Топтық жұмыс

6-тапсырма

Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап.

A=9см

B=6см

SПрямоугольник 1 -?см2

SРавнобедренный треугольник 1 -?см2


Sтікт.=a*b

Sүшб,=(a*b):2

Sтікт.=9*6=54см2

Sтікт.=54см2

Sүшб,=54:2=27см2

Sүшб,=27см2

Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы 27см2



Зерттеушілік тапсырма

Топтық жұмыс

7-тапсырма

Есепті шығар.

Әр топқа -5 е.к.7ж.к,20б

Сатып алынды-?с

Ш(5+7+20)*9=288 сыйлық

Ж:Барлығы 288сыйлық сатып алынды.



8-тапсырма

Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.

ҚПравая фигурная скобка 3 уыршақ -42тг,? дана 84 тг

?

Мәшине -29тг, ? дана 87 тг

84:42=2

87:29=3

3+2=5

Ж: Барлығы 5 ойыншық сатып алынды




Үй тапсырмасы

5-тапсырма

Есепте

(501-73):2=214

(442-352)*2=180

(457-129):2=293

134*3+(474:6)=481

(58+208)*3=383

119*2+725:5=383


Кері байланыс







Өлең жолдарын хормен оқиды








Өткенді пысықтайды












Тапсырманы орындайды







Тақырыпты түсініп алады

















Жеке жұмыс жасайды










Өрнектер құрастырады


Тапсырманы өз деңгейінде орындайды



Жеке жұмыс жасайды










Есептерді шығарады















Тапсырманы орындайды







Фигураның ауданын табады








Есепті шығарады









Кесте бойынша есеп құрастырады










Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды














Дескриптор:

Теңдеулерді шешеді-1б









Дескриптор:

Өрнектерді жауабымен сәйкестендіріп,шығармалардың авторларын біледі-1б






Тамаша жұмыс!






Жарайсыңдар!






Дескриптор:

Өрнектерді құрастырады және жазады-1б.

Олардың мәнін табады-1б


Тамаша!





Дескриптор:

Сөрелерде барлығы неше диск қойылғ,анын табады-1б







Тамаша жұмыс орындадыңдар!








Дескриптор:

Фигураның боялған бөлігінің ауданын табады-1б








Керемет!





Дескриптор:

Барлығы қанша сыйлық алынғанын табады-1б









Дескриптор:

Барлығы қанша ойыншық сатып алынғанын табады-1б

















«Баскетбол» әдісі














Суреттер











Жұмыс дәптері








Оқулық







https://wordwall.net/ru/resource/64650536













Ереже жазылған плакат





Оқулық





Жұмыс дәптері














Суреттер







Дисктер






Оқулық







Жұмыс дәптері









Оқулық




Фигуралар







Оқулық










Оқулық





Жұмыс дәптері










ОҚУЛЫҚ










Кері байланыс тақтасы







Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

126 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



















Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут





























Сергіту сәті

2 минут




























Сабақты қорыту

8минут





















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру


«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау



Өткенді пысықтау

5-тапсырма

Есепте

(501-73):2=214

(442-352)*2=180

(457-129):2=293

134*3+(474:6)=481

(58+208)*3=383

119*2+725:5=383


ЖИ: «wordwall.» ойыны



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма .

Өрнектің мәнін табыңдар. Сонда мына сөздерді кім айтқанын білетін боласыңдар.

Білім-бұл жойылмайтын байлық. 189*2+145=523-К.Г.Паустовский Артық білім кітапта, Ерінбе оқып көруге.

585:9+478=543-Абай Құнанбаев


ЕБҚ

Мақсаты:есепті тексеруді үйрету

2-тапсырма

Есептеп дұрыстығын тексеріңдер. 265*3=795 711:9=79 69*7=483 792:4=198 835:5=167 179*5=895


ЕҚБ

Мақсаты: амалдардың орындалу ретін меңгерту

3-тапсырма

Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте

Үлгі:

1 3 2

432*2-346*2=864-692=172

432 346 864

хПрямая соединительная линия 5 2 х 2 - 692

8 64 692 172



Сергіту сәті


Жұптық жұмыс

4 – тапсырма.

«Ноутбук» әдісі

Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептеңдер.

S=2*4:2=4см2

S=2*2:2=2см2


Топтық жұмыс

5-тапсырма

Есептерді шығарыңдар.

А) Шағын автобуста 16 орын бар, бұл жеңіл көліктегі орындарға қарағанда 4 есе артық. Шағын автобус пен жеңіл көлікте барлығы неше орын бар?

Ш: 16+16:4=20

Ж: барлығы 20 орын бар.


Ә) 7 бумада 35 қойындәптер бар. Осындай 9 бумада қанша қойындәптер бар?

Ш: 35:7*9=45

Ж: Осындай 9 бумада 45 қойындәптер бар.




7-тапсырма

Дұрыс жүретін сағатты тап.

В-нұсқасы дұрыс сағат

а) 1 сағат алдыға кеткен

ә)10 минут қалып қойған

б)20 минут алда




Үй тапсырмасы

6 – тапсырма.

Есепте

2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм

8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м.

9м-35см=865см=865см=8м65см

1сағ-15мин=45мин

2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин

3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин


Кері байланыс







Өлең жолдарын хормен оқиды








Өткенді пысықтайды












Тапсырманы орындайды







Тақырыпты түсініп алады











Жеке жұмыс жасайды









Жаттығу жасайды





Аудан есептейді









Есептерді шығарады














Тапсырманы орындайды












Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды














Дескриптор:

Есептеу жүргізеді-1б








Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады-1б.

Сөздерді кім айтқанын біледі-1б






Тамаша жұмыс!










Жарайсыңдар!




Сен мықтысың!






Дескриптор:

Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептейді-1б




Дескриптор:

Көліктерде барлығы қанша орын барын табады-1б

Бумалардағы қойындәптерлерді есептеп табады-1б




Тамаша жұмыс орындадыңдар!




Дескриптор:

Дұрыс жүретін сағатты табады-1б









Керемет!








«Алтын көмбе» әдісі


















Суреттер











Жұмыс дәптері








Оқулық






https://wordwall.net/ru/resource/29944611



Ереже жазылған плакат





Оқулық





Жұмыс дәптері














Суреттер









Оқулық



Фигуралар









Оқулық










Оқулық





Жұмыс дәптері









Кері байланыс тақтасы



























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

127 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді

Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы)

"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ


Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут
















Өткенді пысықтау

5 минут













Сабақ

тың ортасы

20 минут



































































Сергіту сәті

2 минут









Сабақты қорыту

8минут






















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.

Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау


Өткенді пысықтау

6 – тапсырма.

Есепте

2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м.

9м-35см=865см=865см=8м65см

1сағ-15мин=45мин

2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин

3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин


ЖИ: «wordwall.» ойыны


Жаңа тақырып

Саралау: ресурстар

1-тапсырма

Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар

1бұйымға жұмсала

тын шығын

Саны

Жалпы шығын

123см

3дана

369 см

25см

9дана

225см

128

дана

384м


2-тапсырма

Кестелер бойынша есеп құрастыр және оны шығар

А) ЕБҚ

Мақсаты: кестені толтырту

1бұйымға жұмсала

тын шығын

Саны

Жалпы шығын

бірдей

20м



35м


Ә) ЕҚБ

Мақсаты: кестені толтырту

1бұйымға жұмсала

тын шығын

Саны

Жалпы шығын

6дана

бірдей




ФС тапсырмасы

Топтық жұмыс

3-тапсырма

Есептерді шығар

А)3 адамға-6алма

8адамға -?алма

Ш:1.6/3=2 алма (1 адамға)

2.8*2=16 алма (8 адамға)

Ж: 8 адамға құймақ дайындау үшін 16 алма қажет

Ә) 4көйлекке-24м

42м-? Көйлекке

24:4=6

42:6=7

Ж: 42м таспабаумен 7 көйлекті сәндейді.

Б) 5 орындыққа-40 шеге

7 шеге-? Орындыққа

40:5=8

7*8=56

Ж: 7шеге 56 орындыққа жетеді


4-тапсырма

«Эстафета» әдісі

Өрнекті баған түрінде жаз және есепте.

Дұрыстығын тексер.

ҮЛГІ:

254 556 4

хПрямая соединительная линия 6 Прямая соединительная линия 10 Прямая соединительная линия 11 3 - 4 139

  1. 15

-12

36

- 36

0


Сергіту сәті



Жұптық жұмыс

5-тапсырма

Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табыңдар

7*7+5*3=64 7*7-5*3=34

8*7+6*4=80 8*7-6*4=32

7*9+7*0=63 7*9-7*0=63

6*7+9*2=60 6*7-9*2=24


Саралау: нәтиже

7-тапсырма

Теңдеулер құрастырып, оларды шығар

12+х=240 260-х=240 х+16=480

Х=240-12 х=260-240 х=480-16

Х=228 х=20 х=464


90+х=480 х-540=80 670-х=60

Х=480-90 х=60+540 х=670-60

Х=390 х=600 х=610


Х-170=300 х+170=300

Х=300+170 х=300-170

Х=470 х=130



Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Салыстыр

2*8=8*2 14/2=15-8

6/2<12/3 4*2 > 14/2

5*4>5*3 7*2=244-230



Кері байланыс







Өлең жолдарын хормен оқиды











Өткенді пысықтайды















Тапсырманы орындайды






Ресурстар: кестелер


Тақырыпты түсініп алады











Жеке жұмыс жасайды












Есептерді шығарады













Тапсырманы орындайды







Өрнектерді шығарады













Өрнектер құрастырады










Теңдеулер құрады




Нәтижеге қарай бағаланады







Үй тапсырмасын алады










Кері байланыс жасайды














Дескриптор:

Есептеу жүргізеді, өлшем бірліктерін біледі-1б









Дескриптор:

Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығарады-1б






Тамаша жұмыс!






Жарайсыңдар!









Керемет!





Дескриптор:

8 адамға құймақ дайындау үшін қанша алма қажет екенін табады-1б

42м таспабаумен неше көйлекті сәндейтінін табады-1б

7шеге қанша орындыққа жететінін табады-1б









Дескриптор:

Өрнекті баған түрінде жазады және есептейді-1б.

Дұрыстығын тексереді-1б




Тамаша жұмыс орындадыңдар!



Дескриптор:

Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табады-1б






Дескриптор:

Теңдеулер құрастырып, оларды шығарады-1б








Керемет!










«Ноутбок» әдісі


















Суреттер











Жұмыс дәптері








Оқулық





https://wordwall.net/ru/resource/10070929













Ереже жазылған плакат





Оқулық





Жұмыс дәптері




Кестелер











Суреттер



Алма





Таспабау





Орындық

Шеге









Жұмыс дәптері











Оқулық
















Оқулық









Жұмыс дәптері








Кері байланыс тақтасы



























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.03.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11