|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№123 сабақ.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 8- тапсырма Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есепте. (4*9)*25=(4*25)*9=900 (2*8)*50=(2*50)*8=800 25*(7*4)7*(25*4)=700 14*(5*3)=3*(14*5)=210 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: ресурстар 1-тапсырма Сәйкес келетін сандарды таңдап ал.Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін ата. 680=140+540 680=620+60 Николай Носов 60-Білгір 140-Дымбілмес 930=30*31 930=93*10 Алан Милн 31-Винии Үрпек 93-Қоян 230=150+80 230=160+70 АстридЛиндгрен 80-Корлсон 160-Балақай. Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте. 244см/4=61см 135кг *5=675кг 2м48см/4=62см 568дм/4=142дм 800кг/5=160кг 126ц/2=63ц ЕБҚ: Мақсаты: теңдеу шешу жолдарын меңгерту 3-тапсырма Теңдеулерді шеш. 988-с=128*5 1000-а=630/2 988-с=640 1000-а=315 C=988-640 a=1000 -315 C=348 a= 685 988-340=128*5 1000-685=630/2 640=640 315=315 Сергіту сәті ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 4-тапсырма Есептерді шығар А Құлпынай- Қараөрік-
Шие-?қ, тосап 240:5=48 құлпынай 240:2=120 қараөрік 240-(120+48)=72 шие Ж: 72 ҚҰТЫ ШИЕ ТОСАБЫ БАР. Ә) Сенбі күні-16
кг, Бір аптада-?кг бал 16*4=64кг Ж: Винни Үрпек бір аптада 67 кг бал жинады ЕҚБ Мақсаты: өрнектер құрастыруды үйрету 5-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Оардың мәнін тап. 402*2+160=964 860-96/48=858 78*0+505/5=101 2*204-301=10 890+560/70=898 800/4-9*11=101 86/1+45/3=101 54*1-78/78=53 6-тапсырма Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектес. А) Ақ бөлшек -3қ,45 данадан ?бөлшек Қызыл бөлшек- 3қ25 данадан Ш:(45+25)*3=210б(барлығы) Ж:Барлығы 210 бөлшек бар. Саралау: нәтиже 7-тапсырма Ұзындықтары 1дм,28мм,4см5мм болатын кесінділер сыз.Ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін тап. Ш: 100-28=72мм Ж: 72 мм ұзын. Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма Балалар қандай ретпен тұр? Ж: Нұржан,Алмас,Гауһар,Кәмшат, Болат. Үй тапсырмасы 8- тапсырма Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте. А) а/4=210 ә)а-452=58 a=210*4 а=58+452 a =840 а =510 840/4=210 510-452=58 210=210 58=58 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Ресурс: суреттер Есептеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Есеп құрастырады және шығарады Кесінділерді өлшейді Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есептейді-1б
Дескриптор: Сәйкес келетін сандарды таңдап алады-1б. Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін атайды-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Неше құты шие тосабы бар екенін табады-1б Винни Үрпектің бір аптада қанша бал жинағанын табады-1б Керемет!
Дескриптор: Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектесе алады-1б Дескриптор: Кесінділер сызып,ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін табады-1б Дескриптор: Балалар қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/69419093 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Кесте Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кесінділер Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№124 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 8- тапсырма Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте. А) а/4=210 ә)а-452=58 a=210*4 а=58+452 a =840 а =510 840/4=210 510-452=58 210=210 58=58 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда сен Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын білетін боласың 281+298=579 М.Жұмабаев 193*3=579 «Туған жер» 100-361=639 С.Сейфуллин 213*3=639 «Көкшетау» ФС тапсырмасы 2-тапсырма Есепті шығар Қаланың 5мектебінен -115оқушы Ауылдың 6 мектебінен -65оқушы Барлығы-? оқушы Ш:115+65=180оқушы(барлығы) Ж:Сайысқа барлығы 180оқушы қатысты. Саралау: жұптық қолдау Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар. А)Сары-95р Қызыл-125р 1 гүлшоқта -5р Жасалды-?г Ш:(95+125)/5=44гүлшоқ жасалды. Ж: 44гүлшоқ жасалды. ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту Ә) Шешуі осындай болатын есеп құрастыр Сары шар-95 Қызыл ш-125 Бір жинақта-5 шардан Жасалды-? Жинақ Ш:(95+125)/5=44 жинақ жасалды. Ж: 44 жинақ жасалды Сергіту сәті Саралау: ресурстар 4-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр. Р 900тг Қызғалдақ гүлі-105тг6дана,?тг Ш: 1.105*6=630тг(Қызғал-ң құны) 2.900-630=270тг(Рау-ңқұны) 3.270/270=1дана(Рау-ң саны) Ж: 1раушан гүлі сатып алынды. Топтық жұмыс 5-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастырыңдар және жазыңдар.Олардың мәнін табыңдар. А)125+41*2=207 120*3+505/5=461 606/3+120*2=442 450+25*4=550 320*0+320=320 Ә)660-330/3=550 4*250-2*500=0 400-60*3=220 909/3-101*2=101 850-123*0=850 Топтық жұмыс 6-тапсырма Теңдеулерді шеш Үлгі: 1- баған С*5=65*2 х*12=100-28 78:а=13*3 С*5=130 х*12=72 78:а=39 С=130:5 х=72:12 а=78:39 С=26 х=6 а=2
ЕБҚ Мақсаты: теңдеу шешуді меңгерту 52:х=48:12 52:х=4 Х=52:4 Х=13 Топтық жұмыс 7-тапсырма Есептерді шығар А)Қыз-120адам Ұл-180адам Әр қатарға-20-дан Отырды-?қатар Ш:1.120+180300адам(барлығы) 2.300/2015қатар(отырды) Ж:Олар 15 қатарға отырды Ә 1қалпақ-50тг-ден ? тг 1 мойынорағыш-20тг-ден (50+20)*12=70*12=840тг Ж: Барлығына 840 тг. төленді Зертеушілік тапсырма 8-тапсырма Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықта Ж: Нүрәлі,Дархан,Азамат,Мұрат, Диас Үй тапсырмасы 6-тапсырма. 2-баған Теңдеулерді шеш 67+а=79*8 600+у=219*4 67+а=632 600+у=876 А=632-67 у=876-600 А=565 у=276 52:х=48:12 х+230=450+210+70 52:х=4 х+230=730 Х=52:4 х=730-230 Х=13 х=500 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Есепті шығарады Есепті шығарады Жұпта бір-біріне қолдау көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Ресурстар: суреттер Тапсырманы орындайды Теңдеулерді шешеді Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жазады және есептейді-1б
Дескриптор: Жауаптары бірдей өрнектерді табады-1б Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын біледі-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Қанша гүлшоқ жасалғанын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және олардың мәнін табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Керемет! Дескриптор: Баллар қанша қатарға отырғанын табады-1б Балық жиынтыққа қанша теңге төленгенін табады-1б
Дескриптор: Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б
« Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/83559227
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 6-тапсырма. 2-баған Теңдеулерді шеш 67+а=79*8 600+у=219*4 67+а=632 600+у=876 А=632-67 у=876-600 А=565 у=276 52:х=48:12 х+230=450+210+70 52:х=4 х+230=730 Х=52:4 х=730-230 Х=13 х=500 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте. Өрнектерді жауабымен сәйкестендірсең,шығармалардың авторларын білетін боласың Сен бұл авторлардың шығармаларын оқыдың ба? 458*2=916 522-395=127 513+403=916 229-102=127 1000-84=916 381:3=127 127- М.Әлімбаев 916-Е.Өтетілеуов ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 2-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастыр. Үлгі: А)Қалам-15тг-ден 3дана ?тг Сызғыш-23тг-ден 4дана Ш: 15*3+23*4137 Ж:Барлығы 137тг төленді. Саралау: тапсырма 3-тапсырма Өрнектерді құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап. А)(202*4)/2=404 Ә)(210+540)+(160/2)=830 Б)(770/10)-7=70 В)(500-65)/5=87 ЕБҚ Мақсаты: өрнек құрастыруды үйрету Г)(345+325)-125=545 Сергіту сәті 4-тапсырма Есептерді шығар А)Аудиокітаптар-90диск Балалар әндері-65диск Қойылды-5 сөре Әр сөреге -?диск Ш:(90+65)/5=31 диск (1сөреде) Ж:Әр сөреге 31дискіден қойылды. Ә) Сөре-3 Әр сөреде-16+14диск Барлығы-? диск (16+14)*3=30*3=90 Ж: Барлығы 90 диск қойылған. Топтық жұмыс 6-тапсырма Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап. A=9см B=6см S S Sтікт.=a*b Sүшб,=(a*b):2 Sтікт.=9*6=54см2 Sтікт.=54см2 Sүшб,=54:2=27см2 Sүшб,=27см2 Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы 27см2 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепті шығар. Әр топқа -5 е.к.7ж.к,20б Сатып алынды-?с Ш(5+7+20)*9=288 сыйлық Ж:Барлығы 288сыйлық сатып алынды. 8-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар. Қ ? Мәшине -29тг, ? дана 87 тг 84:42=2 87:29=3 3+2=5 Ж: Барлығы 5 ойыншық сатып алынды Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Өрнектер құрастырады Тапсырманы өз деңгейінде орындайды Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Фигураның ауданын табады Есепті шығарады Кесте бойынша есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Өрнектерді жауабымен сәйкестендіріп,шығармалардың авторларын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнектерді құрастырады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б Тамаша! Дескриптор: Сөрелерде барлығы неше диск қойылғ,анын табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Фигураның боялған бөлігінің ауданын табады-1б Керемет! Дескриптор: Барлығы қанша сыйлық алынғанын табады-1б Дескриптор: Барлығы қанша ойыншық сатып алынғанын табады-1б
«Баскетбол» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64650536
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Дисктер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Фигуралар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері ОҚУЛЫҚ Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№126 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма . Өрнектің мәнін табыңдар. Сонда мына сөздерді кім айтқанын білетін боласыңдар. Білім-бұл жойылмайтын байлық. 189*2+145=523-К.Г.Паустовский Артық білім кітапта, Ерінбе оқып көруге. 585:9+478=543-Абай Құнанбаев ЕБҚ Мақсаты:есепті тексеруді үйрету 2-тапсырма Есептеп дұрыстығын тексеріңдер. 265*3=795 711:9=79 69*7=483 792:4=198 835:5=167 179*5=895 ЕҚБ Мақсаты: амалдардың орындалу ретін меңгерту 3-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте Үлгі: 1 3 2 432*2-346*2=864-692=172 432 346 864 х 8 64 692 172 Сергіту сәті Жұптық жұмыс 4 – тапсырма. «Ноутбук» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептеңдер. S=2*4:2=4см2 S=2*2:2=2см2 Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығарыңдар. А) Шағын автобуста 16 орын бар, бұл жеңіл көліктегі орындарға қарағанда 4 есе артық. Шағын автобус пен жеңіл көлікте барлығы неше орын бар? Ш: 16+16:4=20 Ж: барлығы 20 орын бар. Ә) 7 бумада 35 қойындәптер бар. Осындай 9 бумада қанша қойындәптер бар? Ш: 35:7*9=45 Ж: Осындай 9 бумада 45 қойындәптер бар. 7-тапсырма Дұрыс жүретін сағатты тап. В-нұсқасы дұрыс сағат а) 1 сағат алдыға кеткен ә)10 минут қалып қойған б)20 минут алда Үй тапсырмасы 6 – тапсырма. Есепте 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м. 9м-35см=865см=865см=8м65см 1сағ-15мин=45мин 2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин 3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Аудан есептейді Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б. Сөздерді кім айтқанын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Сен мықтысың! Дескриптор: Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептейді-1б Дескриптор: Көліктерде барлығы қанша орын барын табады-1б Бумалардағы қойындәптерлерді есептеп табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Дұрыс жүретін сағатты табады-1б
Керемет! «Алтын көмбе» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/29944611 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Фигуралар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№127 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 6 – тапсырма. Есепте 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м. 9м-35см=865см=865см=8м65см 1сағ-15мин=45мин 2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин 3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: ресурстар 1-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар
2-тапсырма Кестелер бойынша есеп құрастыр және оны шығар А) ЕБҚ Мақсаты: кестені толтырту
Ә) ЕҚБ Мақсаты: кестені толтырту
ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)3 адамға-6алма 8адамға -?алма Ш:1.6/3=2 алма (1 адамға) 2.8*2=16 алма (8 адамға) Ж: 8 адамға құймақ дайындау үшін 16 алма қажет Ә) 4көйлекке-24м 42м-? Көйлекке 24:4=6 42:6=7 Ж: 42м таспабаумен 7 көйлекті сәндейді. Б) 5 орындыққа-40 шеге 7 шеге-? Орындыққа 40:5=8 7*8=56 Ж: 7шеге 56 орындыққа жетеді
4-тапсырма «Эстафета» әдісі Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. Дұрыстығын тексер. ҮЛГІ: 254 556 4
х
-12 36 - 36 0
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табыңдар 7*7+5*3=64 7*7-5*3=34 8*7+6*4=80 8*7-6*4=32 7*9+7*0=63 7*9-7*0=63 6*7+9*2=60 6*7-9*2=24
Саралау: нәтиже 7-тапсырма Теңдеулер құрастырып, оларды шығар 12+х=240 260-х=240 х+16=480 Х=240-12 х=260-240 х=480-16 Х=228 х=20 х=464
90+х=480 х-540=80 670-х=60 Х=480-90 х=60+540 х=670-60 Х=390 х=600 х=610
Х-170=300 х+170=300 Х=300+170 х=300-170 Х=470 х=130
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Салыстыр 2*8=8*2 14/2=15-8 6/2<12/3 4*2 > 14/2 5*4>5*3 7*2=244-230
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Ресурстар: кестелер
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Өрнектерді шығарады
Өрнектер құрастырады
Теңдеулер құрады
Нәтижеге қарай бағаланады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Есептеу жүргізеді, өлшем бірліктерін біледі-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығарады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Керемет!
Дескриптор: 8 адамға құймақ дайындау үшін қанша алма қажет екенін табады-1б 42м таспабаумен неше көйлекті сәндейтінін табады-1б 7шеге қанша орындыққа жететінін табады-1б
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазады және есептейді-1б. Дұрыстығын тексереді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Теңдеулер құрастырып, оларды шығарады-1б
Керемет!
«Ноутбок» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/10070929
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кестелер
Суреттер
Алма
Таспабау
Орындық Шеге
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
матем
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№123 сабақ.Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 8- тапсырма Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есепте. (4*9)*25=(4*25)*9=900 (2*8)*50=(2*50)*8=800 25*(7*4)7*(25*4)=700 14*(5*3)=3*(14*5)=210 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: ресурстар 1-тапсырма Сәйкес келетін сандарды таңдап ал.Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін ата. 680=140+540 680=620+60 Николай Носов 60-Білгір 140-Дымбілмес 930=30*31 930=93*10 Алан Милн 31-Винии Үрпек 93-Қоян 230=150+80 230=160+70 АстридЛиндгрен 80-Корлсон 160-Балақай. Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте. 244см/4=61см 135кг *5=675кг 2м48см/4=62см 568дм/4=142дм 800кг/5=160кг 126ц/2=63ц ЕБҚ: Мақсаты: теңдеу шешу жолдарын меңгерту 3-тапсырма Теңдеулерді шеш. 988-с=128*5 1000-а=630/2 988-с=640 1000-а=315 C=988-640 a=1000 -315 C=348 a= 685 988-340=128*5 1000-685=630/2 640=640 315=315 Сергіту сәті ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 4-тапсырма Есептерді шығар А Құлпынай- Қараөрік-
Шие-?қ, тосап 240:5=48 құлпынай 240:2=120 қараөрік 240-(120+48)=72 шие Ж: 72 ҚҰТЫ ШИЕ ТОСАБЫ БАР. Ә) Сенбі күні-16
кг, Бір аптада-?кг бал 16*4=64кг Ж: Винни Үрпек бір аптада 67 кг бал жинады ЕҚБ Мақсаты: өрнектер құрастыруды үйрету 5-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Оардың мәнін тап. 402*2+160=964 860-96/48=858 78*0+505/5=101 2*204-301=10 890+560/70=898 800/4-9*11=101 86/1+45/3=101 54*1-78/78=53 6-тапсырма Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектес. А) Ақ бөлшек -3қ,45 данадан ?бөлшек Қызыл бөлшек- 3қ25 данадан Ш:(45+25)*3=210б(барлығы) Ж:Барлығы 210 бөлшек бар. Саралау: нәтиже 7-тапсырма Ұзындықтары 1дм,28мм,4см5мм болатын кесінділер сыз.Ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін тап. Ш: 100-28=72мм Ж: 72 мм ұзын. Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма Балалар қандай ретпен тұр? Ж: Нұржан,Алмас,Гауһар,Кәмшат, Болат. Үй тапсырмасы 8- тапсырма Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте. А) а/4=210 ә)а-452=58 a=210*4 а=58+452 a =840 а =510 840/4=210 510-452=58 210=210 58=58 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Ресурс: суреттер Есептеу жүргізеді Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады Жеке жұмыс жасайды Есеп құрастырады және шығарады Кесінділерді өлшейді Тапсырма бірдей болғанмен нәтиже әртүрлі болады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Көбейтудің терімділік және ауыстырымдылық қасиетін пайдалана отырып есептейді-1б
Дескриптор: Сәйкес келетін сандарды таңдап алады-1б. Суреттегі жазушылырдың шығармалары мен кейіпкерлерін атайды-1б Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Есептеу жолдарын біледі-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Неше құты шие тосабы бар екенін табады-1б Винни Үрпектің бір аптада қанша бал жинағанын табады-1б Керемет!
Дескриптор: Дымбілмеске өрнектер бойынша есеп құрастыруға көмектесе алады-1б Дескриптор: Кесінділер сызып,ең ұзын кесінді ең қысқа кесіндіден қаншаға ұзын екенін табады-1б Дескриптор: Балалар қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/69419093 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Кесте Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кесінділер Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№124 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 8- тапсырма Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жаз және есепте. А) а/4=210 ә)а-452=58 a=210*4 а=58+452 a =840 а =510 840/4=210 510-452=58 210=210 58=58 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Жауаптары бірдей өрнектерді тап. Сонда сен Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын білетін боласың 281+298=579 М.Жұмабаев 193*3=579 «Туған жер» 100-361=639 С.Сейфуллин 213*3=639 «Көкшетау» ФС тапсырмасы 2-тапсырма Есепті шығар Қаланың 5мектебінен -115оқушы Ауылдың 6 мектебінен -65оқушы Барлығы-? оқушы Ш:115+65=180оқушы(барлығы) Ж:Сайысқа барлығы 180оқушы қатысты. Саралау: жұптық қолдау Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар. А)Сары-95р Қызыл-125р 1 гүлшоқта -5р Жасалды-?г Ш:(95+125)/5=44гүлшоқ жасалды. Ж: 44гүлшоқ жасалды. ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту Ә) Шешуі осындай болатын есеп құрастыр Сары шар-95 Қызыл ш-125 Бір жинақта-5 шардан Жасалды-? Жинақ Ш:(95+125)/5=44 жинақ жасалды. Ж: 44 жинақ жасалды Сергіту сәті Саралау: ресурстар 4-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр. Р 900тг Қызғалдақ гүлі-105тг6дана,?тг Ш: 1.105*6=630тг(Қызғал-ң құны) 2.900-630=270тг(Рау-ңқұны) 3.270/270=1дана(Рау-ң саны) Ж: 1раушан гүлі сатып алынды. Топтық жұмыс 5-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастырыңдар және жазыңдар.Олардың мәнін табыңдар. А)125+41*2=207 120*3+505/5=461 606/3+120*2=442 450+25*4=550 320*0+320=320 Ә)660-330/3=550 4*250-2*500=0 400-60*3=220 909/3-101*2=101 850-123*0=850 Топтық жұмыс 6-тапсырма Теңдеулерді шеш Үлгі: 1- баған С*5=65*2 х*12=100-28 78:а=13*3 С*5=130 х*12=72 78:а=39 С=130:5 х=72:12 а=78:39 С=26 х=6 а=2
ЕБҚ Мақсаты: теңдеу шешуді меңгерту 52:х=48:12 52:х=4 Х=52:4 Х=13 Топтық жұмыс 7-тапсырма Есептерді шығар А)Қыз-120адам Ұл-180адам Әр қатарға-20-дан Отырды-?қатар Ш:1.120+180300адам(барлығы) 2.300/2015қатар(отырды) Ж:Олар 15 қатарға отырды Ә 1қалпақ-50тг-ден ? тг 1 мойынорағыш-20тг-ден (50+20)*12=70*12=840тг Ж: Барлығына 840 тг. төленді Зертеушілік тапсырма 8-тапсырма Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықта Ж: Нүрәлі,Дархан,Азамат,Мұрат, Диас Үй тапсырмасы 6-тапсырма. 2-баған Теңдеулерді шеш 67+а=79*8 600+у=219*4 67+а=632 600+у=876 А=632-67 у=876-600 А=565 у=276 52:х=48:12 х+230=450+210+70 52:х=4 х+230=730 Х=52:4 х=730-230 Х=13 х=500 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Есепті шығарады Есепті шығарады Жұпта бір-біріне қолдау көрсетеді Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Ресурстар: суреттер Тапсырманы орындайды Теңдеулерді шешеді Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Белгісіз санды а әрпімен белгілеп, теңдеулер жазады және есептейді-1б
Дескриптор: Жауаптары бірдей өрнектерді табады-1б Қазақстанның танымал жазушыларының шығармалары қалай аталатынын біледі-1б Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Қанша гүлшоқ жасалғанын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және олардың мәнін табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Керемет! Дескриптор: Баллар қанша қатарға отырғанын табады-1б Балық жиынтыққа қанша теңге төленгенін табады-1б
Дескриптор: Кезекке тұрған балалардың қандай ретпен тұрғанын анықтайды-1б
« Түрлі түсті шарлар» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/83559227
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 6-тапсырма. 2-баған Теңдеулерді шеш 67+а=79*8 600+у=219*4 67+а=632 600+у=876 А=632-67 у=876-600 А=565 у=276 52:х=48:12 х+230=450+210+70 52:х=4 х+230=730 Х=52:4 х=730-230 Х=13 х=500 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте. Өрнектерді жауабымен сәйкестендірсең,шығармалардың авторларын білетін боласың Сен бұл авторлардың шығармаларын оқыдың ба? 458*2=916 522-395=127 513+403=916 229-102=127 1000-84=916 381:3=127 127- М.Әлімбаев 916-Е.Өтетілеуов ЕҚБ Мақсаты: есеп құрастыруды меңгерту 2-тапсырма Өрнектер бойынша есептер құрастыр. Үлгі: А)Қалам-15тг-ден 3дана ?тг Сызғыш-23тг-ден 4дана Ш: 15*3+23*4137 Ж:Барлығы 137тг төленді. Саралау: тапсырма 3-тапсырма Өрнектерді құрастыр және жаз. Олардың мәнін тап. А)(202*4)/2=404 Ә)(210+540)+(160/2)=830 Б)(770/10)-7=70 В)(500-65)/5=87 ЕБҚ Мақсаты: өрнек құрастыруды үйрету Г)(345+325)-125=545 Сергіту сәті 4-тапсырма Есептерді шығар А)Аудиокітаптар-90диск Балалар әндері-65диск Қойылды-5 сөре Әр сөреге -?диск Ш:(90+65)/5=31 диск (1сөреде) Ж:Әр сөреге 31дискіден қойылды. Ә) Сөре-3 Әр сөреде-16+14диск Барлығы-? диск (16+14)*3=30*3=90 Ж: Барлығы 90 диск қойылған. Топтық жұмыс 6-тапсырма Фигураның боялған бөлігінің ауданын тап. A=9см B=6см S S Sтікт.=a*b Sүшб,=(a*b):2 Sтікт.=9*6=54см2 Sтікт.=54см2 Sүшб,=54:2=27см2 Sүшб,=27см2 Ж: Фигураның боялған бөлігінің ауданы 27см2 Зерттеушілік тапсырма Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепті шығар. Әр топқа -5 е.к.7ж.к,20б Сатып алынды-?с Ш(5+7+20)*9=288 сыйлық Ж:Барлығы 288сыйлық сатып алынды. 8-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар. Қ ? Мәшине -29тг, ? дана 87 тг 84:42=2 87:29=3 3+2=5 Ж: Барлығы 5 ойыншық сатып алынды Үй тапсырмасы 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Өрнектер құрастырады Тапсырманы өз деңгейінде орындайды Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Фигураның ауданын табады Есепті шығарады Кесте бойынша есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б
Дескриптор: Өрнектерді жауабымен сәйкестендіріп,шығармалардың авторларын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнектерді құрастырады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б Тамаша! Дескриптор: Сөрелерде барлығы неше диск қойылғ,анын табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Фигураның боялған бөлігінің ауданын табады-1б Керемет! Дескриптор: Барлығы қанша сыйлық алынғанын табады-1б Дескриптор: Барлығы қанша ойыншық сатып алынғанын табады-1б
«Баскетбол» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64650536
Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Дисктер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Фигуралар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері ОҚУЛЫҚ Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№126 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 5-тапсырма Есепте (501-73):2=214 (442-352)*2=180 (457-129):2=293 134*3+(474:6)=481 (58+208)*3=383 119*2+725:5=383 ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма . Өрнектің мәнін табыңдар. Сонда мына сөздерді кім айтқанын білетін боласыңдар. Білім-бұл жойылмайтын байлық. 189*2+145=523-К.Г.Паустовский Артық білім кітапта, Ерінбе оқып көруге. 585:9+478=543-Абай Құнанбаев ЕБҚ Мақсаты:есепті тексеруді үйрету 2-тапсырма Есептеп дұрыстығын тексеріңдер. 265*3=795 711:9=79 69*7=483 792:4=198 835:5=167 179*5=895 ЕҚБ Мақсаты: амалдардың орындалу ретін меңгерту 3-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте Үлгі: 1 3 2 432*2-346*2=864-692=172 432 346 864 х 8 64 692 172 Сергіту сәті Жұптық жұмыс 4 – тапсырма. «Ноутбук» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептеңдер. S=2*4:2=4см2 S=2*2:2=2см2 Топтық жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығарыңдар. А) Шағын автобуста 16 орын бар, бұл жеңіл көліктегі орындарға қарағанда 4 есе артық. Шағын автобус пен жеңіл көлікте барлығы неше орын бар? Ш: 16+16:4=20 Ж: барлығы 20 орын бар. Ә) 7 бумада 35 қойындәптер бар. Осындай 9 бумада қанша қойындәптер бар? Ш: 35:7*9=45 Ж: Осындай 9 бумада 45 қойындәптер бар. 7-тапсырма Дұрыс жүретін сағатты тап. В-нұсқасы дұрыс сағат а) 1 сағат алдыға кеткен ә)10 минут қалып қойған б)20 минут алда Үй тапсырмасы 6 – тапсырма. Есепте 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м. 9м-35см=865см=865см=8м65см 1сағ-15мин=45мин 2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин 3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Аудан есептейді Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б
Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б. Сөздерді кім айтқанын біледі-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Сен мықтысың! Дескриптор: Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептейді-1б Дескриптор: Көліктерде барлығы қанша орын барын табады-1б Бумалардағы қойындәптерлерді есептеп табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Дұрыс жүретін сағатты табады-1б
Керемет! «Алтын көмбе» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/29944611 Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Фигуралар Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№127 сабақ. Жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды меңгереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Наурыз айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Өткенді пысықтау 6 – тапсырма. Есепте 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм 8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м. 9м-35см=865см=865см=8м65см 1сағ-15мин=45мин 2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин 3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин ЖИ: «wordwall.» ойыны Жаңа тақырып Саралау: ресурстар 1-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығар
2-тапсырма Кестелер бойынша есеп құрастыр және оны шығар А) ЕБҚ Мақсаты: кестені толтырту
Ә) ЕҚБ Мақсаты: кестені толтырту
ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)3 адамға-6алма 8адамға -?алма Ш:1.6/3=2 алма (1 адамға) 2.8*2=16 алма (8 адамға) Ж: 8 адамға құймақ дайындау үшін 16 алма қажет Ә) 4көйлекке-24м 42м-? Көйлекке 24:4=6 42:6=7 Ж: 42м таспабаумен 7 көйлекті сәндейді. Б) 5 орындыққа-40 шеге 7 шеге-? Орындыққа 40:5=8 7*8=56 Ж: 7шеге 56 орындыққа жетеді
4-тапсырма «Эстафета» әдісі Өрнекті баған түрінде жаз және есепте. Дұрыстығын тексер. ҮЛГІ: 254 556 4
х
-12 36 - 36 0
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табыңдар 7*7+5*3=64 7*7-5*3=34 8*7+6*4=80 8*7-6*4=32 7*9+7*0=63 7*9-7*0=63 6*7+9*2=60 6*7-9*2=24
Саралау: нәтиже 7-тапсырма Теңдеулер құрастырып, оларды шығар 12+х=240 260-х=240 х+16=480 Х=240-12 х=260-240 х=480-16 Х=228 х=20 х=464
90+х=480 х-540=80 670-х=60 Х=480-90 х=60+540 х=670-60 Х=390 х=600 х=610
Х-170=300 х+170=300 Х=300+170 х=300-170 Х=470 х=130
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Салыстыр 2*8=8*2 14/2=15-8 6/2<12/3 4*2 > 14/2 5*4>5*3 7*2=244-230
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Ресурстар: кестелер
Тақырыпты түсініп алады
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырманы орындайды
Өрнектерді шығарады
Өрнектер құрастырады
Теңдеулер құрады
Нәтижеге қарай бағаланады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Есептеу жүргізеді, өлшем бірліктерін біледі-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастыр және оны шығарады-1б
Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар!
Керемет!
Дескриптор: 8 адамға құймақ дайындау үшін қанша алма қажет екенін табады-1б 42м таспабаумен неше көйлекті сәндейтінін табады-1б 7шеге қанша орындыққа жететінін табады-1б
Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазады және есептейді-1б. Дұрыстығын тексереді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Өрнектер құрастырып, олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Теңдеулер құрастырып, оларды шығарады-1б
Керемет!
«Ноутбок» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/10070929
Ереже жазылған плакат
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кестелер
Суреттер
Алма
Таспабау
Орындық Шеге
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



























