|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Текше, тіктөртбұрышты параллелепипед. Фотосуретке түсіру өнері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік фигуралардың орналасуындағы өзгерістерді түсіндіреді. Кестеден тыс көбейту және бөлуді орындайтын болады. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылармен амандасып, сабақтың мақсатын түсіндіріп, жақсы көңіл-күй орнату. "Бүгінгі сабақта біз не істейміз? Біз кеңістіктегі фигураларды зерттеп, математикалық амалдарды орындайтын боламыз!" «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 7-тапсырма "Менің бөлмемдегі текшелер мен параллелепипедтер" тақырыбында зерттеу жұмысын тексеру. ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Видео көрсету: Текше мен тіктөртбұрышты параллелепипед туралы бейнемазмұн көрсетеміз. Оқушылар бұл фигуралардың кеңістікте қалай орналасқанын көреді және сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 2-тапсырма Текшені сағат тілімен айналдыру Тапсырма:
3-тапсырма Қорапты ашып, фигураларды жазу Тапсырма:
Сергітусәті ЕБҚ Мақсаты: фигура құрастыруды үйрету Қатты қағаздан әртүрлі фигуралар құрастыр ЕҚБ Фигураларды құрастыру: Оқушыларға текше мен тіктөртбұрышты параллелепипедтің моделін құрастыру тапсырмасы беріледі. Бұл үшін олар картонды немесе қатты қағазды қолдануы керек. Текшенің моделін 6 квадраттан, ал параллелепипедтің моделін 6 тіктөртбұрыштан құрастыру қажет. Саралау: дереккөздер 4-тапсырма Кәдесый қораптарын жасап, оларды суретке түсіру Тапсырма:
5-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Қандай тәсіл ыңғайлы? Неліктен? Тапсырма:
Көбейтутәсілі: Әраптада 5 ретбарса, біраптаданешебаладантүсіретінінесептеп, 4 аптағакөбейту. Саралау: қарқын 6-тапсырма Теңдеулердішеш. у-165=620+173. а : 15 = 54 : 18. 800-х=870-610. у - 420= 600-56. 55*х=820-710. 300-х=42*2. Үйге тапсырма: №7,8. 46-бет.
ҚЖ: ?Қорытындытапсырма: Математикалық өрнектер құру Оқушыларға сызба немесе сурет бойынша өрнек құру тапсырмасы беріледі
|
Оқу құралдарын түгелдейді Үй тапсырмасын көрсетеді Бейнебаян көреді Оқушылар өз жауабын жазып, оның дұрыс екенін дәлелдеп, үш рет айналдырудың нәтижелерін талқылайды Оқушылар әр фигураның өлшемдерін жазып, қабырғаларының ұзындығын есептейді. Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Кейбір оқушылар дереккөздермен жақсы жұмыс жасайды Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Теңдеулерді уақытқа шығарады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»
Дескриптор: "Менің бөлмемдегі текшелер мен параллелепипедтер" тақырыбында зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Фигуралардың кеңістікте қалай орналасқанын көреді және сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Текшенің бастапқы, бірінші және үшінші айналу жағдайларын дұрыс анықтайды.-1б Үш рет айналдыру нәтижелерін салыстырып, дәлелді жауап берді-1б Дескриптор: Қорапты ашып, оның беттеріндегі фигураларды дұрыс анықтайды-1б Әр беттегі тіктөртбұрыштардың өлшемдерін дәл жазып шығады-1б ҚБ: Керемет!
Сен мықтысың! Керемет жұмыс жасадың! Дескриптор: Оқушыларға кәдесый қораптарын жасайды-1б Қорапты жасап болған соң, оны суретке түсіреді-1б
Дескрипторы: Есепті дұрыс шығарады және
әртүрлі тәсілдермен шешімдер ұсынады-1б.
Дескриптор: Теңдеулерді дұрыс шешіп,
белгісіздерді тауып көрсетті.-1б ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Сызба немесе сурет бойынша өрнек құрады-1б «Нысана» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Текшелер https://wordwall.net/ru/resource/52075982 LearingApps – математикалық тапсырмаларды орындау үшін оқулық текшелер сағат оқулық қораптар оқулық Қатты қағаздар Текшелер Қораптар Оқулық Суреттер Дәптер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101. Өзіңді тексер! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру 3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар өздерінің жетістіктерін тексереді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6мину Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардысабаққапсихологиялықтұрғыдандайындау «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау №7,8. 46-бет. Кеңістіктік фигуралар: Үйде текше мен параллелепипедтің суретін салып, олардың орналасуындағы өзгерістерді сипаттауды тексеру. Көбейту мен бөлу: Кестедентыс 10 тапсырманы тексеру Жаңа тақырып №1. Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. Тапсырма: №2.Тапсырма: №3.
Тапсырма: №4, Текшелердің қайсысы жазбаға сәйкес келетіндігін тап. Тапсырма: №5,
Тапсырма: Үйге тапсырма: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасау. Ойын текшесінің қасиеттерін жаз Кері
байланыс
|
Оқу құралдарын түгелдейді Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын көрсетеді Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді Ойын текшесінің суретін және жазбасын зерттейді Жазбадан бірдей қабырғаларды табады Текшелердің қайсысы жазбаға сәйкес келетіндігін табады Жазба бойынша текшенің суретіне нүктелерді салып, оны толық көрсетеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Менің көңіл-күйім»
Дескриптор: Текше мен параллелепипедтің суретін салып, олардың орналасуындағы өзгерістерді сипаттайды-1б Дескриптор: Оқушы параллелепипедтің
жазбасын дәл жасады-1б Дескриптор: Оқушы текшені дұрыс зерттеп,
барлық жағындағы нүктелерді тапты.-1б Дескриптор: Оқушы жазбадан бірдей
қабырғаларды дұрыс тапты-1б. ҚБ: Керемет! Дескриптор: Оқушы текше мен жазба арасындағы сәйкестікті дұрыс тапты-1б Оқушы дәлелдеме арқылы өз таңдауын көрсетті-1б Дескриптор: Оқушы нүктелерді жазбаға
сәйкес дұрыс салды-1б. «Қадамдар» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте оқулық оқулық оқулық Оқулық Суреттер Дәптер Суреттер Стикерлер |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 сабақ. Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту. Қазақ хандығының негізін қалаушылар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолдануды үйренеді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Позитивті ойлау" әдісі Оқушылар жұппен немесе топпен бір-біріне жақсы сөздер айтып, бір-бірін қолдап шығады. Оқушыларға жақсы көңіл-күй сыйлау үшін ойын түрінде жүргізіледі «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасау. Ойын текшесінің қасиеттерін айтқызу. ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Мұғалім оқушыларға "Қазақ хандығының негізін қалаушылар" туралы қысқаша айтып өтеді, олардың өмірі мен тарихтағы рөлін түсіндіреді. Осыдан кейін көбейту амалын күнделікті өмірде, тарихта қолдану қажеттілігі туралы сұрақтар қояды. Мысалы, "Егер біз 2 санды көбейтетін болсақ, онда қанша нәтижеге жетеміз? Оны қай жерде қолдануымыз мүмкін?" Жаңа тақырып Саралау: қарқын №3, 50-бет. "Шапшаң
көбейту" Оқушыларды топтарға бөлеміз. Әр топқа 5 есеп беріледі (мысалы, 12 × 4, 34 × 5, 24 × 3, 56 × 2, 45 × 7). Әр топ 5 минут ішінде тапсырманы орындап, дұрыс шешімін көрсету керек. Тапсырма тапсырылғаннан кейін әр топтың шешімін талқылаймыз. ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін жаттату Екі таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейт Саралау: сайыс №4, 50-бет. "Есеп шығару сайысы" Тапсырма: Тапсырма 1:Астанағаэкскурсияға 43 оқушы, одан 2 есекөпоқушытамызайында барды. Барлығықаншаоқушыэкскурсияға барды? Тапсырма 2:АвтобуспенАстанаға 13 сағат, ал пойызбенодан 2 есекөпуақытжұмсалады. Оқушыларбарлығықаншауақытжұмсады? Саралау: топтық қолдау №5, 50-бет. "Көбейтуді аяқта!" Тапсырма:
Үйге тапсырма: 2 таңбалы санды 1 таңбалы санға көбейту бойынша 10 есеп шығару. Есептерді жазбаша орындап, шешімін тексеру.
|
Оқу құралдарын түгелдейді Үй тапсырмасын көрсетеді Жұмысты уақытқа жасайды Үй тапсырмасын алады Өз ара сайысу арқылы деңгейлерін көрсете алады Толп ішінде бір-біріне қолдау білдіреді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «МИнус. Плюс» әдісі
Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасайды-1б
Дескриптор: Әр топ тапсырманы уақытында
орындады-1б Дескриптор: Әр топ тапсырманы уақытында
орындады-1б Дескриптор: Есептер дұрыс
шығарылды.-1б ҚБ: Керемет! «Бағдаршам» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте оқулық https://wordwall.net/kk/resource/52219277 оқулық оқулық Оқулық Сурет Стикерлер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Матем ҚМЖ 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Текше, тіктөртбұрышты параллелепипед. Фотосуретке түсіру өнері. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік фигуралардың орналасуындағы өзгерістерді түсіндіреді. Кестеден тыс көбейту және бөлуді орындайтын болады. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылармен амандасып, сабақтың мақсатын түсіндіріп, жақсы көңіл-күй орнату. "Бүгінгі сабақта біз не істейміз? Біз кеңістіктегі фигураларды зерттеп, математикалық амалдарды орындайтын боламыз!" «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау 7-тапсырма "Менің бөлмемдегі текшелер мен параллелепипедтер" тақырыбында зерттеу жұмысын тексеру. ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Видео көрсету: Текше мен тіктөртбұрышты параллелепипед туралы бейнемазмұн көрсетеміз. Оқушылар бұл фигуралардың кеңістікте қалай орналасқанын көреді және сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Саралау: тапсырма 2-тапсырма Текшені сағат тілімен айналдыру Тапсырма:
3-тапсырма Қорапты ашып, фигураларды жазу Тапсырма:
Сергітусәті ЕБҚ Мақсаты: фигура құрастыруды үйрету Қатты қағаздан әртүрлі фигуралар құрастыр ЕҚБ Фигураларды құрастыру: Оқушыларға текше мен тіктөртбұрышты параллелепипедтің моделін құрастыру тапсырмасы беріледі. Бұл үшін олар картонды немесе қатты қағазды қолдануы керек. Текшенің моделін 6 квадраттан, ал параллелепипедтің моделін 6 тіктөртбұрыштан құрастыру қажет. Саралау: дереккөздер 4-тапсырма Кәдесый қораптарын жасап, оларды суретке түсіру Тапсырма:
5-тапсырма Есепті әртүрлі тәсілмен шығар. Қандай тәсіл ыңғайлы? Неліктен? Тапсырма:
Көбейтутәсілі: Әраптада 5 ретбарса, біраптаданешебаладантүсіретінінесептеп, 4 аптағакөбейту. Саралау: қарқын 6-тапсырма Теңдеулердішеш. у-165=620+173. а : 15 = 54 : 18. 800-х=870-610. у - 420= 600-56. 55*х=820-710. 300-х=42*2. Үйге тапсырма: №7,8. 46-бет.
ҚЖ: ?Қорытындытапсырма: Математикалық өрнектер құру Оқушыларға сызба немесе сурет бойынша өрнек құру тапсырмасы беріледі
|
Оқу құралдарын түгелдейді Үй тапсырмасын көрсетеді Бейнебаян көреді Оқушылар өз жауабын жазып, оның дұрыс екенін дәлелдеп, үш рет айналдырудың нәтижелерін талқылайды Оқушылар әр фигураның өлшемдерін жазып, қабырғаларының ұзындығын есептейді. Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Кейбір оқушылар дереккөздермен жақсы жұмыс жасайды Есепті әртүрлі тәсілмен шығарады Теңдеулерді уақытқа шығарады Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Өзін-өзі бағалау»
Дескриптор: "Менің бөлмемдегі текшелер мен параллелепипедтер" тақырыбында зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: Фигуралардың кеңістікте қалай орналасқанын көреді және сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Текшенің бастапқы, бірінші және үшінші айналу жағдайларын дұрыс анықтайды.-1б Үш рет айналдыру нәтижелерін салыстырып, дәлелді жауап берді-1б Дескриптор: Қорапты ашып, оның беттеріндегі фигураларды дұрыс анықтайды-1б Әр беттегі тіктөртбұрыштардың өлшемдерін дәл жазып шығады-1б ҚБ: Керемет!
Сен мықтысың! Керемет жұмыс жасадың! Дескриптор: Оқушыларға кәдесый қораптарын жасайды-1б Қорапты жасап болған соң, оны суретке түсіреді-1б
Дескрипторы: Есепті дұрыс шығарады және
әртүрлі тәсілдермен шешімдер ұсынады-1б.
Дескриптор: Теңдеулерді дұрыс шешіп,
белгісіздерді тауып көрсетті.-1б ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Сызба немесе сурет бойынша өрнек құрады-1б «Нысана» әдісі |
суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Текшелер https://wordwall.net/ru/resource/52075982 LearingApps – математикалық тапсырмаларды орындау үшін оқулық текшелер сағат оқулық қораптар оқулық Қатты қағаздар Текшелер Қораптар Оқулық Суреттер Дәптер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101. Өзіңді тексер! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (тікбұрышты параллепипед, куб) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру 3.3.2.4 солға және оңға бұрғанда, үстінен және жанынан қарағанда кеңістіктік фигуралардың қалпындағы өзгерістерді түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар өздерінің жетістіктерін тексереді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6мину Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардысабаққапсихологиялықтұрғыдандайындау «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау №7,8. 46-бет. Кеңістіктік фигуралар: Үйде текше мен параллелепипедтің суретін салып, олардың орналасуындағы өзгерістерді сипаттауды тексеру. Көбейту мен бөлу: Кестедентыс 10 тапсырманы тексеру Жаңа тақырып №1. Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірле. Тапсырма: №2.Тапсырма: №3.
Тапсырма: №4, Текшелердің қайсысы жазбаға сәйкес келетіндігін тап. Тапсырма: №5,
Тапсырма: Үйге тапсырма: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасау. Ойын текшесінің қасиеттерін жаз Кері
байланыс
|
Оқу құралдарын түгелдейді Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын көрсетеді Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын әзірлейді Ойын текшесінің суретін және жазбасын зерттейді Жазбадан бірдей қабырғаларды табады Текшелердің қайсысы жазбаға сәйкес келетіндігін табады Жазба бойынша текшенің суретіне нүктелерді салып, оны толық көрсетеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Менің көңіл-күйім»
Дескриптор: Текше мен параллелепипедтің суретін салып, олардың орналасуындағы өзгерістерді сипаттайды-1б Дескриптор: Оқушы параллелепипедтің
жазбасын дәл жасады-1б Дескриптор: Оқушы текшені дұрыс зерттеп,
барлық жағындағы нүктелерді тапты.-1б Дескриптор: Оқушы жазбадан бірдей
қабырғаларды дұрыс тапты-1б. ҚБ: Керемет! Дескриптор: Оқушы текше мен жазба арасындағы сәйкестікті дұрыс тапты-1б Оқушы дәлелдеме арқылы өз таңдауын көрсетті-1б Дескриптор: Оқушы нүктелерді жазбаға
сәйкес дұрыс салды-1б. «Қадамдар» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте оқулық оқулық оқулық Оқулық Суреттер Дәптер Суреттер Стикерлер |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№102 сабақ. Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту. Қазақ хандығының негізін қалаушылар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша көбейтудің алгоритмін қолдануды үйренеді. |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: «Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Сабаққа дайындық жасайды Позитивті ойлау" әдісі Оқушылар жұппен немесе топпен бір-біріне жақсы сөздер айтып, бір-бірін қолдап шығады. Оқушыларға жақсы көңіл-күй сыйлау үшін ойын түрінде жүргізіледі «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Өткенді пысықтау Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасау. Ойын текшесінің қасиеттерін айтқызу. ЖИ: «wordwall.» ойыны Тақырыпты ашу Мұғалім оқушыларға "Қазақ хандығының негізін қалаушылар" туралы қысқаша айтып өтеді, олардың өмірі мен тарихтағы рөлін түсіндіреді. Осыдан кейін көбейту амалын күнделікті өмірде, тарихта қолдану қажеттілігі туралы сұрақтар қояды. Мысалы, "Егер біз 2 санды көбейтетін болсақ, онда қанша нәтижеге жетеміз? Оны қай жерде қолдануымыз мүмкін?" Жаңа тақырып Саралау: қарқын №3, 50-бет. "Шапшаң
көбейту" Оқушыларды топтарға бөлеміз. Әр топқа 5 есеп беріледі (мысалы, 12 × 4, 34 × 5, 24 × 3, 56 × 2, 45 × 7). Әр топ 5 минут ішінде тапсырманы орындап, дұрыс шешімін көрсету керек. Тапсырма тапсырылғаннан кейін әр топтың шешімін талқылаймыз. ЕБҚ Мақсаты: көбейту кестесін жаттату Екі таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейт Саралау: сайыс №4, 50-бет. "Есеп шығару сайысы" Тапсырма: Тапсырма 1:Астанағаэкскурсияға 43 оқушы, одан 2 есекөпоқушытамызайында барды. Барлығықаншаоқушыэкскурсияға барды? Тапсырма 2:АвтобуспенАстанаға 13 сағат, ал пойызбенодан 2 есекөпуақытжұмсалады. Оқушыларбарлығықаншауақытжұмсады? Саралау: топтық қолдау №5, 50-бет. "Көбейтуді аяқта!" Тапсырма:
Үйге тапсырма: 2 таңбалы санды 1 таңбалы санға көбейту бойынша 10 есеп шығару. Есептерді жазбаша орындап, шешімін тексеру.
|
Оқу құралдарын түгелдейді Үй тапсырмасын көрсетеді Жұмысты уақытқа жасайды Үй тапсырмасын алады Өз ара сайысу арқылы деңгейлерін көрсете алады Толп ішінде бір-біріне қолдау білдіреді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «МИнус. Плюс» әдісі
Дескриптор: Тікбұрышты параллелепипедтің жазбасын қайта жасайды-1б
Дескриптор: Әр топ тапсырманы уақытында
орындады-1б Дескриптор: Әр топ тапсырманы уақытында
орындады-1б Дескриптор: Есептер дұрыс
шығарылды.-1б ҚБ: Керемет! «Бағдаршам» әдісі |
суреттер Суреттер Кесте оқулық https://wordwall.net/kk/resource/52219277 оқулық оқулық Оқулық Сурет Стикерлер |
||
шағым қалдыра аласыз







