Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы:4 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
151. Құрама есептер/ «Байқоңыр» ғарышайлағы |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.5.1.6 әр түрлі құрама есептерді құрастыру, салыстыру, шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
әр түрлі құрама есептерді шығарады |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
Үй тапсырмасын сұрау 9-тапсырма. Есепті шығар. Б Ж Енді жөндеу қажет-?м Ш:1) 1200:4*3=900м (жөнделгені) 2) 1200-900=300м (қалғаны) Ж: Енді 300м жолды жөндеу қажет. |
.есептерді шығарады |
Дескриптор: 1. есептерді шығарады ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Талпын! |
|
||
|
Білу. 5минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі. Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құр.
1325:5<333*2 42525+23045>1208*45 10000-2783<10650+11587 5268*32>10650+11587 2-тапсырма. "Жұптас-ойлан-бөліс" әдісі. Ауданды гектармен және армен өрнекте.
6717км2=671700га 6717 км2=67170000ар 3-тапсырма. Есепті теңдеу құрып шығар.
Сергіту сәті "Көңілді көтер" әні ЕБҚ тапсырмасы Амалдар бойынша жаз және есепте. 13 440 : 32 : 7 + 7 · 123= 509 · 603 – 999 999 : 11 + 3982= 8 573 – 4 422 : 2 – 1 567 = 4-тапсырма. "Кім жеңімпаз?" әдісі. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құр және олардың мәнін тап.
1) 1290*309+204*2725=954510 2) 1732*202+106*3511=722030 5-тапсырма. Тапсырманы орында.
6-тапсырма. Теңдеулерді шеш. (х+ 52 345) : 201 = 345 x+52345=345*201 x+52345=69345 x=69345-52345 x=17000 (17000+52345):201=345 345=345 (у – 807) · 259 = 92 204 y-807=92204:259 y-807=356 y=356+807 y=1163 (1163-807)*259=92204 92204=92204 7-тапсырма. Тапсырманы орында. Т К Кешкі-?б Ш:1) 350*3=1050 (күндізгі сеансқа) 2) 4000-(1050+350)=2600 (кешкі сеанс) Ж: Кешкі сеансқа 2600 билет сатылды. 8-тапсырма. Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болады? Түстер қайталанбайды. .
|
Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құрады. Ауданды гектармен және армен өрнектейді. Есепті теңдеу құрып шығарады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құрады және олардың мәнін табады. шыршы мен тіктөртбұрыш сызады .ауданын есептейді Тапсырманы орындайды. Теңдеулерді шешеді. есептерді шығарады сатылған билет санын анықтайды Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болатынын анықтайды. |
Дескриптор: 1. Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құрады.1б Дескриптор: 1. Ауданды гектармен және армен өрнектейді.1б Дескриптор: 1. Есепті теңдеу құрып шығарады. 1б Дескриптор: 1. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құрады және олардың мәнін табады.1б Дескриптор: 1. шыршы мен тіктөртбұрыш сызады 1б 2.ауданын табады 1б Жарайсың! Дескриптор: 1. теңдеуді ықшамдайды 1б Теңдеулерді шешеді.1б Дескриптор: 1. сатылған билет санын анықтайды 1б Дескриптор: 1. Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болатынын анықтайды.1б |
оқулық
Оқулық Дәптер дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма 9-тапсырма. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Барлығы -900 Көгөністер-630, 35 данадан ?с Дәнді дақылдар-?, 30 данадан ?с Ш: 1) 900-630=270 (дәнді дақылдар) 2) 630:35=18 (көгөніс сөрелері) 3) 270:30=9 (дәнді дақылдар сөрелері) 4) 18+9=27 (барлық сөрелер) Ж: Барлығы 27 сөре қажет болды. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
Кері байланыс |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика
Математика
Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы:4 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
151. Құрама есептер/ «Байқоңыр» ғарышайлағы |
|||||
|
Оқу мақсаты |
4.5.1.6 әр түрлі құрама есептерді құрастыру, салыстыру, шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
әр түрлі құрама есептерді шығарады |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
4 минут |
Үй тапсырмасын сұрау 9-тапсырма. Есепті шығар. Б Ж Енді жөндеу қажет-?м Ш:1) 1200:4*3=900м (жөнделгені) 2) 1200-900=300м (қалғаны) Ж: Енді 300м жолды жөндеу қажет. |
.есептерді шығарады |
Дескриптор: 1. есептерді шығарады ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Талпын! |
|
||
|
Білу. 5минут Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі. Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құр.
1325:5<333*2 42525+23045>1208*45 10000-2783<10650+11587 5268*32>10650+11587 2-тапсырма. "Жұптас-ойлан-бөліс" әдісі. Ауданды гектармен және армен өрнекте.
6717км2=671700га 6717 км2=67170000ар 3-тапсырма. Есепті теңдеу құрып шығар.
Сергіту сәті "Көңілді көтер" әні ЕБҚ тапсырмасы Амалдар бойынша жаз және есепте. 13 440 : 32 : 7 + 7 · 123= 509 · 603 – 999 999 : 11 + 3982= 8 573 – 4 422 : 2 – 1 567 = 4-тапсырма. "Кім жеңімпаз?" әдісі. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құр және олардың мәнін тап.
1) 1290*309+204*2725=954510 2) 1732*202+106*3511=722030 5-тапсырма. Тапсырманы орында.
6-тапсырма. Теңдеулерді шеш. (х+ 52 345) : 201 = 345 x+52345=345*201 x+52345=69345 x=69345-52345 x=17000 (17000+52345):201=345 345=345 (у – 807) · 259 = 92 204 y-807=92204:259 y-807=356 y=356+807 y=1163 (1163-807)*259=92204 92204=92204 7-тапсырма. Тапсырманы орында. Т К Кешкі-?б Ш:1) 350*3=1050 (күндізгі сеансқа) 2) 4000-(1050+350)=2600 (кешкі сеанс) Ж: Кешкі сеансқа 2600 билет сатылды. 8-тапсырма. Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болады? Түстер қайталанбайды. .
|
Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құрады. Ауданды гектармен және армен өрнектейді. Есепті теңдеу құрып шығарады. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құрады және олардың мәнін табады. шыршы мен тіктөртбұрыш сызады .ауданын есептейді Тапсырманы орындайды. Теңдеулерді шешеді. есептерді шығарады сатылған билет санын анықтайды Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болатынын анықтайды. |
Дескриптор: 1. Кестені қолданып, тура теңсіздіктер құрады.1б Дескриптор: 1. Ауданды гектармен және армен өрнектейді.1б Дескриптор: 1. Есепті теңдеу құрып шығарады. 1б Дескриптор: 1. Сызба бойынша берілген сандардан өрнек құрады және олардың мәнін табады.1б Дескриптор: 1. шыршы мен тіктөртбұрыш сызады 1б 2.ауданын табады 1б Жарайсың! Дескриптор: 1. теңдеуді ықшамдайды 1б Теңдеулерді шешеді.1б Дескриптор: 1. сатылған билет санын анықтайды 1б Дескриптор: 1. Егер фигураларды үш түрлі түспен бояйтын болсақ, қанша нұсқа алуға болатынын анықтайды.1б |
оқулық
Оқулық Дәптер дәптер
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма 9-тапсырма. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.
Барлығы -900 Көгөністер-630, 35 данадан ?с Дәнді дақылдар-?, 30 данадан ?с Ш: 1) 900-630=270 (дәнді дақылдар) 2) 630:35=18 (көгөніс сөрелері) 3) 270:30=9 (дәнді дақылдар сөрелері) 4) 18+9=27 (барлық сөрелер) Ж: Барлығы 27 сөре қажет болды. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды сабақтан алған әсерлерімен бөліседі Сұрақтар қояды, қосымша түсіндіруді қажет ететін тұстарын айтады. Сабақ немесе тақырып бойынша өз пікірін айтып, болашақта не қалайтынын білдіреді. Оқушы өз оқуында қандай әдістердің тиімді болғанын байқайды. Қателерінің себептерін анықтап, оларды түзету жолдарын ойластырады. өзінің жетістіктерін және қиындықтарын анықтайды. Тапсырма барысында не сәтті болғанын және қай жерде қиналғанын түсінеді. Өзінің жауаптарын және шешімдерін талдайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе Мадақтау сөздер Жарайсыңдар Балдар жиынтығын қою |
Кері байланыс |
||
шағым қалдыра аласыз
























