Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
«Даражол» мектеп-лицей интернаты |
|||||
|
Бөлім |
1В САНДАРҒА АМАЛДАР ҚОЛДАНУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Дүйсенбек Жадыра |
|||||
|
Күні: |
23. 10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 34 Өткен материалды қайталау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтайды,разрядтық қосылғыштарғажіктейді. 2.5.2.1. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру,разрядтықкестеніқолданады. ** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне амалдарқолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтайды. . Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру,разрядтықкестеніқолданады. Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне амалдар қолданады |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: : «Отаным – алтын бесігім!»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жауабын көрсет» саралау тапсырмасы ретінде орындау ұсынылады. Барлық оқушыларға бірдей тапсырма беріледі. Оқушылар өздерінің қабілеттеріне қарай жеке, түрліше нәтижеге қол жеткізуі мүмкін. 78 + 22 + 0 = 15 + 15 + 34 = 30 + 18 + 10 + 12 = т.с.с Жауаптары экранда көрсету арқылы немесе мұғалімнің өрнектің мәнін дауыстап оқуы арқылы тексеріледі. Оқушылар жауабы дұрыс болса, көк белгішені, дұрыс емес болған жағдайда ақ белгішені көтереді. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; |
Оқушылар белгілі бір уақыт ішінде өздеріне берілген тапсырманы орындайды. |
Кері байланыс: «Оқушымен диалог». |
Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
|
ҚБ Тапсырма9.10.11 МК. Топтық жұмыс Оқулықпен жұмыс Ойлау дағдысы: білу, түсіну, қолдану Нұсқаулық:Жақшалы, жақшасыз өрнектермен орындалатын амалдар ретін анықтау, амалдар орындау білігін жетілдіреді. Оқылуы бойынша әріпті өрнек жазады. Қосу мен азайту амалдарының өзара байланысы негізінде белгісіз компоненттерді анықтайды. (Сандарды атау барысында топ мүшелері алмасады.) Сандарды атайды, олардың ондықтары мен бірліктері санын анықтайды. ЕБҚ:Жақшалы,жақшасыз өрнектерді орындайды |
амалдарың орындалу ретін анықтайды және өрнектердің мәнін есептейді. |
Бағалау критерий: Арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдейді. Дескриптор: амалдарың орындалу ретін анықтайды2 балл Өрнектердің мәнін есептейді..3 балл ҚБ 1-10 балдық жүйе |
Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл, |
||
|
5 мин |
Ойсергек: «Нейро жаттығу». Әртоп жеке –жеке орындайды |
Музыка ырғағыен қол жаттығуын жасайды |
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
Музыка |
||
|
10 мин |
ҚБ Тапсырма 16.17. ТЖ Әдіс: «Өзім орындай аламын» Ойлау дағдысы: білу, түсіну ,жинақтау Нұсқаулық: Шамалармен амалдар орындайды, түрлендіреді, салыстырады. Қарындаштың ұзындығы қызыл және жасыл түсті кесінділердің ұзындықтарының қосындысына тең. Қарындаштың ұзындығын тап. Қызыл кесіндінің ұзындығы – 6 см; Жасыл кесіндінің ұзындығы – 9 см; Қызыл және жасыл түсті кесінділердің ұзындықтарының қосындысы – 15см. ЕБҚ:Шамалармен амалдарды орындайды |
шамалармен амалдар орындайды, түрлендіреді, салыстырады. Есепті санды өрнек, теңдеу түрінде шығарады. |
Бағалау критерий: Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру. Дескриптор: екі таңбалы сандардың әртүрлі графикалық модельдерін салу бойынша практикалық жұмыс орындайды.2 балл Шамаларды салыстырады 3 балл
|
Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл |
||
|
10 мин |
Тапсырма 13 Өзіндік жұмыс А) 14, 15, 16 сандарын қосылғыштарының біреуі 8 болатын екі бір таңбалы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. Мысалы, 8 + 6 = 14, 8 + 7 = 15, 8 + 8 = 16. Ә) 35 пен 17 сандарынының айырмасының мәнін бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. 35 – 17 = 18; 9 + 9 = 18. |
Берілген сандарды екі бір таңбалы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы 15 есеп Рефлексия: Оқушылардың мұғаліммен кері байланысы: «Менің ұсынысым» оқушылар сабақта орындалған тапсырмалар туралы, келесі сабақта орындағысы, ойнағысы, әлі де қайталағысы келетін әрекеттер туралы ұсыныстар мен тілектерін айтады. |
Оқушылар мұғалімнің көмегімен бүгінгі сабақтағы өзінің әрекетін қорытындылайды |
Мұғалімнің оқушылармен кері байланысы: «Мадақтама». |
Жапсырмалы немесе магнитті көбелектер, смайликтер. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика
Математика
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
«Даражол» мектеп-лицей интернаты |
|||||
|
Бөлім |
1В САНДАРҒА АМАЛДАР ҚОЛДАНУ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Дүйсенбек Жадыра |
|||||
|
Күні: |
23. 10.2025ж |
|||||
|
Сынып: 2А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№ 34 Өткен материалды қайталау. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтайды,разрядтық қосылғыштарғажіктейді. 2.5.2.1. Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру,разрядтықкестеніқолданады. ** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне амалдарқолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамынанықтайды. . Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру,разрядтықкестеніқолданады. Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшембірліктерін салыстыру және шамалар мәндеріне амалдар қолданады |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: : «Отаным – алтын бесігім!»
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Кіріспе-қызықтырушылық кезеңі «Жауабын көрсет» саралау тапсырмасы ретінде орындау ұсынылады. Барлық оқушыларға бірдей тапсырма беріледі. Оқушылар өздерінің қабілеттеріне қарай жеке, түрліше нәтижеге қол жеткізуі мүмкін. 78 + 22 + 0 = 15 + 15 + 34 = 30 + 18 + 10 + 12 = т.с.с Жауаптары экранда көрсету арқылы немесе мұғалімнің өрнектің мәнін дауыстап оқуы арқылы тексеріледі. Оқушылар жауабы дұрыс болса, көк белгішені, дұрыс емес болған жағдайда ақ белгішені көтереді. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; |
Оқушылар белгілі бір уақыт ішінде өздеріне берілген тапсырманы орындайды. |
Кері байланыс: «Оқушымен диалог». |
Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
|
ҚБ Тапсырма9.10.11 МК. Топтық жұмыс Оқулықпен жұмыс Ойлау дағдысы: білу, түсіну, қолдану Нұсқаулық:Жақшалы, жақшасыз өрнектермен орындалатын амалдар ретін анықтау, амалдар орындау білігін жетілдіреді. Оқылуы бойынша әріпті өрнек жазады. Қосу мен азайту амалдарының өзара байланысы негізінде белгісіз компоненттерді анықтайды. (Сандарды атау барысында топ мүшелері алмасады.) Сандарды атайды, олардың ондықтары мен бірліктері санын анықтайды. ЕБҚ:Жақшалы,жақшасыз өрнектерді орындайды |
амалдарың орындалу ретін анықтайды және өрнектердің мәнін есептейді. |
Бағалау критерий: Арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдейді. Дескриптор: амалдарың орындалу ретін анықтайды2 балл Өрнектердің мәнін есептейді..3 балл ҚБ 1-10 балдық жүйе |
Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл, |
||
|
5 мин |
Ойсергек: «Нейро жаттығу». Әртоп жеке –жеке орындайды |
Музыка ырғағыен қол жаттығуын жасайды |
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
Музыка |
||
|
10 мин |
ҚБ Тапсырма 16.17. ТЖ Әдіс: «Өзім орындай аламын» Ойлау дағдысы: білу, түсіну ,жинақтау Нұсқаулық: Шамалармен амалдар орындайды, түрлендіреді, салыстырады. Қарындаштың ұзындығы қызыл және жасыл түсті кесінділердің ұзындықтарының қосындысына тең. Қарындаштың ұзындығын тап. Қызыл кесіндінің ұзындығы – 6 см; Жасыл кесіндінің ұзындығы – 9 см; Қызыл және жасыл түсті кесінділердің ұзындықтарының қосындысы – 15см. ЕБҚ:Шамалармен амалдарды орындайды |
шамалармен амалдар орындайды, түрлендіреді, салыстырады. Есепті санды өрнек, теңдеу түрінде шығарады. |
Бағалау критерий: Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц) өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру. Дескриптор: екі таңбалы сандардың әртүрлі графикалық модельдерін салу бойынша практикалық жұмыс орындайды.2 балл Шамаларды салыстырады 3 балл
|
Математика оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл |
||
|
10 мин |
Тапсырма 13 Өзіндік жұмыс А) 14, 15, 16 сандарын қосылғыштарының біреуі 8 болатын екі бір таңбалы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. Мысалы, 8 + 6 = 14, 8 + 7 = 15, 8 + 8 = 16. Ә) 35 пен 17 сандарынының айырмасының мәнін бірдей қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. 35 – 17 = 18; 9 + 9 = 18. |
Берілген сандарды екі бір таңбалы қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады. |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы 15 есеп Рефлексия: Оқушылардың мұғаліммен кері байланысы: «Менің ұсынысым» оқушылар сабақта орындалған тапсырмалар туралы, келесі сабақта орындағысы, ойнағысы, әлі де қайталағысы келетін әрекеттер туралы ұсыныстар мен тілектерін айтады. |
Оқушылар мұғалімнің көмегімен бүгінгі сабақтағы өзінің әрекетін қорытындылайды |
Мұғалімнің оқушылармен кері байланысы: «Мадақтама». |
Жапсырмалы немесе магнитті көбелектер, смайликтер. |
||
шағым қалдыра аласыз
Оқушылар
еңбегі мадақталады.












