|
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А. Сандар мен цифрлар Күні: 27-09-2018ж Сынып: 1 «Л» Мектеп: №21 орта Мұғалімнің аты-жөні: Куанышбекова Жанар Дауитбековна Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
10 саны |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды және 10 санын/11ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын / 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 1.1.1.1 натурал сандардың және нөл санының құрылу жолые түсіну, 10 /11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау 1.4.3.1 10-ға дейінгі / 20-ға дейінгі сандар тізбегін / ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру, 100-көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: 10 сaнын оқу, жазу, құрамын анықтау. Тура және кері санай отырып, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. 10-ға дейінгі сандар тізбегін құру. Көптеген оқушылар: 10 көлеміндегі сандардың құрылымына сәйкес өрнектер құрып, шешуін табу. Кейбір оқушылар: Ондықтармен санай алады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.10 санын оқиды, жазады және сандармен байланыстырып салыстырады. 2.10 санының құрамын анықтайды; 3.10 санының сан тізбектегі орнын анықтайды. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тірек сөздер: он, бір таңбалы сан, екі таңбалы сан. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.10 саны неше таңбалы сан? 2. Сандар қатaрында 10 саны нешінші болып тұрады? 3. 10 санының құрамы қандай сандардан тұрады? |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топқа біріге отырып бірлесіп мақсатқа ұмтылу, ауызбірлікке тәрбиелеу, табиғатқа қамқор болуға жетелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек-қима қағаздағы сандарды гүл күлтелеріне жапсыру. |
||||||
|
Бастапқы білім |
1-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері санайды. Бір таңбалы сандардың құрамын біледі. |
||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушы лығын ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Шаттық шеңбері:«Тәтті жемістер» Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Қолдарындағы жеміс суреті көршісіне бере отырып, сол жеміске байланыстырып жағымды, көңілін көтеретін, шуақ төгетін сөзін арнайды. |
|
|||||
|
Сабақ ортасы Әрекеттесу кезеңі 25 минут
Мұғалім түсіндірмесі Топқа бөлу Сергіту сәті: Сабақтың соңы 5 минут Саралау - оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Өзіндік жұмыс барысында қолдауды қажет ететін және деңгейі жоғары оқушыларға төмендегі тапсырма беріледі. КМО: 1-ден 10-ға дейін тура және кері санау Бос ұяшыққа санауды орналастыру
2 4
9 7
ДЖО: 10 санының құрамын анықтап өрнектер құрастыру
Сабақ бойынша рефлекция Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске астыма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім және неге? Қорытынды бағалау |
1. Ұ.ж «Орнын тап» әдісі арқылы Әр жерде орналасқан сандардан сандар тізбегін құру. Тура және кері санау.
10 = 1онд. = 10 бірліктен тұрады.
Қолдарындағы жеміс суреттері арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ: «алма», 2-топ:«өрік», 3-топ: «алмұрт»
2.Т.ж «Санды топтастыр» әдісі Жемістерді сана.Қараөріктің саны он болуы үшін тағы нешеу қосу керек? Жемістердің әрқайсысы он-оннан болуы үшін тағы қанша жемістен қосу керек?
3. Ж.ж «Санды тап» әдісі Натурал сандарды гүл жапырақтарына жапсыру. Өрнек түрінде оқу.
10
10
10
10
10
6
4
3
2
1
4.Өзіндік жұмыс «Санды жаз» әдісі Дәптерге берілген 10 санын үлгі бойынша жазу
Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
«Смайлик» арқылы бағалау. Себебі ұжымдық жұмыста, жеке жұмыста, топтық жұмыста, өзіндік жұмыста оқушылардың деңгейіне қарай бағаланады. Толық орындаған балаға-өте жақсы Жақсы орындаған балаға-жақсы Орташа орындаған балаға-қанағаттанарлық деп смайлик арқылы бағаланады.
|
Сызбалар, сандар тізбегі
Жемістер ілінген «Сиқырлы ағаш». Алма, өрік, алмұрт суреттері бaр .
Қима қағазда
Дәптермен жұмыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Жапсыру барысында жұмыс жасау ережесін сақтай білу.
Пәнаралық байланыс – көркем еңбек
Құндылықтар мен байланыс- ауызбірлікке тәрбиелеу, табиғатқа қамқорлық жасау.
|
|||||
|
Қорытынды бағалау -Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз 1. 2. -Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді? 1. 2. -Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 10 саны
|
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А. Сандар мен цифрлар Күні: 27-09-2018ж Сынып: 1 «Л» Мектеп: №21 орта Мұғалімнің аты-жөні: Куанышбекова Жанар Дауитбековна Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны:0 |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
10 саны |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 бір таңбалы сандарды және 10 санын/11ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын / 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу. 1.1.1.1 натурал сандардың және нөл санының құрылу жолые түсіну, 10 /11-20 көлемінде тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау 1.4.3.1 10-ға дейінгі / 20-ға дейінгі сандар тізбегін / ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру, 100-көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: 10 сaнын оқу, жазу, құрамын анықтау. Тура және кері санай отырып, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. 10-ға дейінгі сандар тізбегін құру. Көптеген оқушылар: 10 көлеміндегі сандардың құрылымына сәйкес өрнектер құрып, шешуін табу. Кейбір оқушылар: Ондықтармен санай алады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.10 санын оқиды, жазады және сандармен байланыстырып салыстырады. 2.10 санының құрамын анықтайды; 3.10 санының сан тізбектегі орнын анықтайды. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Тірек сөздер: он, бір таңбалы сан, екі таңбалы сан. Талқылауға арналған сұрақтар: 1.10 саны неше таңбалы сан? 2. Сандар қатaрында 10 саны нешінші болып тұрады? 3. 10 санының құрамы қандай сандардан тұрады? |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топқа біріге отырып бірлесіп мақсатқа ұмтылу, ауызбірлікке тәрбиелеу, табиғатқа қамқор болуға жетелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек-қима қағаздағы сандарды гүл күлтелеріне жапсыру. |
||||||
|
Бастапқы білім |
1-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері санайды. Бір таңбалы сандардың құрамын біледі. |
||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс- әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушы лығын ояту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Шаттық шеңбері:«Тәтті жемістер» Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Қолдарындағы жеміс суреті көршісіне бере отырып, сол жеміске байланыстырып жағымды, көңілін көтеретін, шуақ төгетін сөзін арнайды. |
|
|||||
|
Сабақ ортасы Әрекеттесу кезеңі 25 минут
Мұғалім түсіндірмесі Топқа бөлу Сергіту сәті: Сабақтың соңы 5 минут Саралау - оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Өзіндік жұмыс барысында қолдауды қажет ететін және деңгейі жоғары оқушыларға төмендегі тапсырма беріледі. КМО: 1-ден 10-ға дейін тура және кері санау Бос ұяшыққа санауды орналастыру
2 4
9 7
ДЖО: 10 санының құрамын анықтап өрнектер құрастыру
Сабақ бойынша рефлекция Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске астыма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім және неге? Қорытынды бағалау |
1. Ұ.ж «Орнын тап» әдісі арқылы Әр жерде орналасқан сандардан сандар тізбегін құру. Тура және кері санау.
10 = 1онд. = 10 бірліктен тұрады.
Қолдарындағы жеміс суреттері арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ: «алма», 2-топ:«өрік», 3-топ: «алмұрт»
2.Т.ж «Санды топтастыр» әдісі Жемістерді сана.Қараөріктің саны он болуы үшін тағы нешеу қосу керек? Жемістердің әрқайсысы он-оннан болуы үшін тағы қанша жемістен қосу керек?
3. Ж.ж «Санды тап» әдісі Натурал сандарды гүл жапырақтарына жапсыру. Өрнек түрінде оқу.
10
10
10
10
10
6
4
3
2
1
4.Өзіндік жұмыс «Санды жаз» әдісі Дәптерге берілген 10 санын үлгі бойынша жазу
Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
«Смайлик» арқылы бағалау. Себебі ұжымдық жұмыста, жеке жұмыста, топтық жұмыста, өзіндік жұмыста оқушылардың деңгейіне қарай бағаланады. Толық орындаған балаға-өте жақсы Жақсы орындаған балаға-жақсы Орташа орындаған балаға-қанағаттанарлық деп смайлик арқылы бағаланады.
|
Сызбалар, сандар тізбегі
Жемістер ілінген «Сиқырлы ағаш». Алма, өрік, алмұрт суреттері бaр .
Қима қағазда
Дәптермен жұмыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Жапсыру барысында жұмыс жасау ережесін сақтай білу.
Пәнаралық байланыс – көркем еңбек
Құндылықтар мен байланыс- ауызбірлікке тәрбиелеу, табиғатқа қамқорлық жасау.
|
|||||
|
Қорытынды бағалау -Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз 1. 2. -Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді? 1. 2. -Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
шағым қалдыра аласыз

















