|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№127 сабақ. Логикалық есептер. Басқатырғыштар. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.2 сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыштарды, ауыстырып құюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу және шығару |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыштарды, ауыстырып құюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу және шығарады |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз,ізденімпаз ұрпақ |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма 5 –тапсырма Нұсқаулық бойынша дәптерге жел диірменін сал.
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Нұсқаулық бойынша жел диірменін салады -1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Сиқырлы шаршыларды толтыр.
12+22+8=42 16+2+12=30 11+6+25=42 8+10+12=30 19+14+9=42 6+ 18+6=30 |
Сиқырлы шаршыларды толтырады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сиқырлы шаршыларды толтырады-1б |
Кестелер |
|
||
|
|
ЕБҚ 2-тапсырма Тіктөртбұрышты әр бөлігінде белгіленген бір нүктесі бар өзара тең 6 бөлікке бөл.
|
Тіктөртбұрышпен жұмыс |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тіктөртбұрышты 6 бөлікке бөледі -1б |
|
|
||
|
|
3-тапсырма Суретке қара. Жасыл,сары,көк және қызыл дөңгелектердегі ұпай санын анықта. Жасылда 300 Сарыда 400 Қызылда 100 Көкте 100
|
Ұпай сандарыын анықтайды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Түрлі түсті шеңбердегі сандарды табады-1б |
СУуреттер |
|
||
|
|
4-тапсырма Бос торкөздерді толтыр.
5+5+5=15 34-20=14 7 +5+5=17 34-8=26 7+2+7=14 20+5=25 14-13=1 |
Бос торкөздерді толтырады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бос торкөздерді толтырады-1б Сандармен есеп шығарады-1б |
Кесте |
|
||
|
|
5-тапсырма Сыйымдылығы үш литрлік банкаға шырын құйылған және сыйымдылықтары 1л және 2 л болатын екі бос банка бар. Барлық үш банкада бір литрлен болу үшін шырынды қалай құйып алуға болады? Жауабы: бір литрлік банкамен өлшеп, қалған банкаларға құю арқылы |
Логикалық есепті шығарады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Логикалық есепті шығарады-1б |
|
|
||
|
|
7-тапсырма Кіртасты табақшалы таразы мен сыртқы пішіндері бірдей 9 монета бар. Монеталардың біреуі қалған және басқаларынан не ауыр не жеңіл екені белгісіз. Шын монеталардың массалары бірдей. Жалған монетаны анықтау үшін неше рет өлшеу қажет? Жауабы: монетаны төрт төртке бөліп таразыға тартамыз.Жеңіл төрт монетаны алып екіге бөліп тағы таразыға тартамыз.жеңіл екі монетаны алып тағы мөлшеп жалған монетаны анықтаймыз. |
Логикалық есепті шығарады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Логикалық есепті шығарады-1б Ықтимал жауаптарын айтады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 6 тапсырма Қорапта 24 кг шеге бар. Кіртастарды пайдаланбай, табақшалы таразының көмегімен 9 кг шегені қалай өлшеп алуға болады? Жауабы: Табақшаға қаптың ауызын ашпай ақ,қапты қолмен ұстап тұрып сол белгілі массаға дәлдеу керек.9кг болған кезде оны табақшаға бөліп алуға болады. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Логикалық есепті шығарады-1б «Принтер» әдісі |
Кері байланыс тақтасы |
|
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар сан Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып:
2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: №127 сабақ.
Логикалық есептер. Басқатырғыштар. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.4.2.2
сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын басқатырғыштарды,
ауыстырып құюға және өлшеуге берілген логикалық есептерді зерттеу
және шығару Сабақтың мақсаты
сандық есептерді, әртүрлі сандардан тұратын
басқатырғыштарды, ауыстырып құюға және өлшеуге берілген логикалық
есептерді зерттеу және шығарады Құндылықтар Талап: жасампаз,ізденімпаз
ұрпақ Сабақтың барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы
10
мин
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару Үй
тапсырма 5
–тапсырма Нұсқаулық
бойынша дәптерге жел диірменін сал.
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Нұсқаулық бойынша
жел диірменін салады -1б
Сабақтың
ортасы 25мин Жаңа
сабақ Фс
тапсырма 1-тапсырма Сиқырлы
шаршыларды толтыр. 12+22+8=42
16+2+12=30 11+6+25=42
8+10+12=30 19+14+9=42 6+
18+6=30 Сиқырлы шаршыларды
толтырады
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сиқырлы шаршыларды
толтырады-1б
Кестелер ЕБҚ 2-тапсырма Тіктөртбұрышты әр бөлігінде белгіленген бір
нүктесі бар өзара тең 6 бөлікке бөл. Тіктөртбұрышпен
жұмыс
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тіктөртбұрышты 6 бөлікке
бөледі -1б 3-тапсырма Суретке
қара. Жасыл,сары,көк және қызыл дөңгелектердегі ұпай санын
анықта. Жасылда
300 Сарыда
400 Қызылда
100 Көкте
100 Ұпай сандарыын
анықтайды
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор: Түрлі түсті шеңбердегі
сандарды табады-1б СУуреттер 4-тапсырма Бос
торкөздерді толтыр. 5+5+5=15
34-20=14 7 +5+5=17
34-8=26 7+2+7=14
20+5=25 14-13=1 Бос торкөздерді
толтырады
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Бос торкөздерді
толтырады-1б Сандармен есеп
шығарады-1б Кесте 5-тапсырма Сыйымдылығы үш литрлік банкаға шырын құйылған
және сыйымдылықтары 1л және 2 л болатын екі бос банка бар. Барлық
үш банкада бір литрлен болу үшін шырынды қалай құйып алуға
болады? Жауабы:
бір литрлік банкамен өлшеп, қалған банкаларға құю
арқылы Логикалық есепті
шығарады
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Логикалық есепті
шығарады-1б 7-тапсырма Кіртасты
табақшалы таразы мен сыртқы пішіндері бірдей 9 монета бар.
Монеталардың біреуі қалған және басқаларынан не ауыр не жеңіл екені
белгісіз. Шын монеталардың массалары бірдей. Жалған монетаны
анықтау үшін неше рет өлшеу қажет? Жауабы: монетаны төрт төртке бөліп таразыға
тартамыз.Жеңіл төрт монетаны алып екіге бөліп тағы таразыға
тартамыз.жеңіл екі монетаны алып тағы мөлшеп жалған монетаны
анықтаймыз. Логикалық есепті
шығарады
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Логикалық есепті
шығарады-1б Ықтимал жауаптарын
айтады-1б
Сабақтың
соңы 10
мин Үйге
тапсырма 6
тапсырма Қорапта
24 кг шеге бар. Кіртастарды пайдаланбай, табақшалы таразының
көмегімен 9 кг шегені қалай өлшеп алуға болады? Жауабы: Табақшаға
қаптың ауызын ашпай ақ,қапты қолмен ұстап тұрып сол белгілі массаға
дәлдеу керек.9кг болған кезде оны табақшаға бөліп алуға
болады. Кері
байланыс
Үй тапсырмасын
алады Кері байланыс
жасайды
«Телефон»
әдісі
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Логикалық есепті
шығарады-1б «Принтер»
әдісі Кері байланыс
тақтасы Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Қатысушылар сан | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















