|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Таға мен сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№129 сабақ. Геометриялық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру 1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды бейнелеуді және олардан компазиция құрастыруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
Апта дәйексөзі: «Жалғанда ойлап тұрсаң бірлік керек, бірлікті ойлау үшін тірлік керек.» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ия, жоқ» әдісі. 1. Бір аптада жеті күн бар. + 2. 7мен 2-нің қосындысы сегізге тең. – 3. Қоянның екі құлағы бар.+ 4.2 мен 2-нің қосындысы беске тең. – 5. Үшбұрыштың екі бұрышы бар. – 6. Оқу жылы қыргүйектен басталады.+ 7. Алтыбұрыштың алты бұрышы бар.+ Өткенді пысықтау «Фигураларды таныстыр» ойыны
Тақырыпты ашу Тақтаға жобамен фигураларды сыз. Олардың аттарын ата Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Мектеп оқушылары веложарысқа қатысты. Балалар алаңнан жүріп өткенде қандай сызықтар пайда болды?(сынық сызық) Сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлше.(4см,6см,3см) Дәптеріңе тура осындай кесінділер сыз. Сынық сызықтағы кесінділердің орналасуын өзгертуіңе болады. Досыңа көрсет, досың сызған кесінділерді тексер. 2-тапсырма Есепті шығар. Кері есептер құрастырып, оларды шығар. Дүкенде бір апта ішінде ересектерге арналған 20 велосипед, ал одан балаларға арналған 10-ы артық велосипед сатылды. Неше балалар велосипеді сатылды? Ересектер - 20 в. Балалар - ?, 10-ны артық Шешуі: 20+10=30 Жауабы: 30 балалар велосипеді сатылды. ЕҚБ Бос орындарға тиісті сандарды жаз
ЕБҚ Фигураларды сана және жаз
Сергіту сәті «Би жаттығулары» әдісі
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Салыстыр. 13<13+6 60+30=30+60 17>17-2 70-20<70+20 14<14+3 70-30<40+10 6 + 14 = 14 + 6 7 – 4 < 17 + 3 2 + 16 > 18 – 5 Жұптық жұмыс 4-тапсырма Пракатикалық тапсырма Үстелге фигуралар қандай ретпен орналастырылды? Қағаздан фигуралар қиып ал. Өзіңнің композицияңды құрастыр. Фигуралардың орналастыру реті: Тіктөртбұрыш, шаршы, үшбұрыш, дөңгелек Дөңгелек, үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Баскиімдер мен футбол жейделерінен жинақ таңдаудың қанша нұсқасы бар?
ҚЖ: ТОптық жұмыс Тақтада ілулі тұрған фигуралардың ішінен берілген тапсырма бойынша фигураны таңдап, дәптеріңе сыз және өлшемін жаз 1-топ: Тіктөртбұрыштар 2-топ: Үшбұрыштар 3-топ: Шаршылар Кері байланыс
|
Ия немесе жоқ деп айтады Фигуралар дың ерекшеліктерін атайды Фигуралар сызады Сынық сызықты өлшейді Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Фигуралар ды атайды Жаттығулар жасайды Есептеп, салыстыра ды
Фигуралар дан композиция құрастыра ды Кестені толтырады Топтық жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Асық» әдісі бойынша мадақтау
Дескриптор: Фигураларды таниды, атайды Олардың ерекшеліктерін атай алады
Дескриптор: Сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлшейді. Дәптеріне тура осындай кесінділер сызады
Дескриптор: Есепті шығарады. Кері есептер құрастырып, оларды шығарады. Тамаша жұмыс!
Мен сенімен мақтанамын! Керемет!
Дескриптор: Есептеу жүргізеді Есептеуді салыстырады Дескриптор: Фигуралардың орналасу ретін анықтайды Фигураларды қиып алып, жазық бетке орналастырады. Дескриптор: Баскиімдер мен футбол жейделерінен жинақ таңдаудың қанша нұсқасы бар екенін анықтайды Кесте сызып, толтырады Дескриптор: Тақтада ілулі тұрған фигуралардың ішінен берілген тапсырма бойынша фигураны таңдайды Дәптеріне сызады және өлшемін жазады «Әлеуметтік желі» әдісі |
суреттер Суреттер Фигуралар Сурет
Суреттер
Оқулық Оқушы жұмысы Таратпа материал Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері Оқулық
Жұмыс үлгілері Кесте Фигуралар Топ жұмысы Кері байланыс парағы |
||







жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика 129 сабақ Геометриялық
математика 129 сабақ Геометриялық
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Таға мен сусын |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№129 сабақ. Геометриялық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру 1.3.2.1 түзу, тұйықталған және тұйықталмаған және қисық, сынық сызықты жазықтықта/қарапайым жазық геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі қағазда кескіндеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигураларды бейнелеуді және олардан компазиция құрастыруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Мамыр айы: БІРЛІК ПЕН ЫНТЫМАҚ |
Апта дәйексөзі: «Жалғанда ойлап тұрсаң бірлік керек, бірлікті ойлау үшін тірлік керек.» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ия, жоқ» әдісі. 1. Бір аптада жеті күн бар. + 2. 7мен 2-нің қосындысы сегізге тең. – 3. Қоянның екі құлағы бар.+ 4.2 мен 2-нің қосындысы беске тең. – 5. Үшбұрыштың екі бұрышы бар. – 6. Оқу жылы қыргүйектен басталады.+ 7. Алтыбұрыштың алты бұрышы бар.+ Өткенді пысықтау «Фигураларды таныстыр» ойыны
Тақырыпты ашу Тақтаға жобамен фигураларды сыз. Олардың аттарын ата Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Мектеп оқушылары веложарысқа қатысты. Балалар алаңнан жүріп өткенде қандай сызықтар пайда болды?(сынық сызық) Сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлше.(4см,6см,3см) Дәптеріңе тура осындай кесінділер сыз. Сынық сызықтағы кесінділердің орналасуын өзгертуіңе болады. Досыңа көрсет, досың сызған кесінділерді тексер. 2-тапсырма Есепті шығар. Кері есептер құрастырып, оларды шығар. Дүкенде бір апта ішінде ересектерге арналған 20 велосипед, ал одан балаларға арналған 10-ы артық велосипед сатылды. Неше балалар велосипеді сатылды? Ересектер - 20 в. Балалар - ?, 10-ны артық Шешуі: 20+10=30 Жауабы: 30 балалар велосипеді сатылды. ЕҚБ Бос орындарға тиісті сандарды жаз
ЕБҚ Фигураларды сана және жаз
Сергіту сәті «Би жаттығулары» әдісі
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепте. Салыстыр. 13<13+6 60+30=30+60 17>17-2 70-20<70+20 14<14+3 70-30<40+10 6 + 14 = 14 + 6 7 – 4 < 17 + 3 2 + 16 > 18 – 5 Жұптық жұмыс 4-тапсырма Пракатикалық тапсырма Үстелге фигуралар қандай ретпен орналастырылды? Қағаздан фигуралар қиып ал. Өзіңнің композицияңды құрастыр. Фигуралардың орналастыру реті: Тіктөртбұрыш, шаршы, үшбұрыш, дөңгелек Дөңгелек, үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Баскиімдер мен футбол жейделерінен жинақ таңдаудың қанша нұсқасы бар?
ҚЖ: ТОптық жұмыс Тақтада ілулі тұрған фигуралардың ішінен берілген тапсырма бойынша фигураны таңдап, дәптеріңе сыз және өлшемін жаз 1-топ: Тіктөртбұрыштар 2-топ: Үшбұрыштар 3-топ: Шаршылар Кері байланыс
|
Ия немесе жоқ деп айтады Фигуралар дың ерекшеліктерін атайды Фигуралар сызады Сынық сызықты өлшейді Есепті шығарады Тапсырманы орындайды Фигуралар ды атайды Жаттығулар жасайды Есептеп, салыстыра ды
Фигуралар дан композиция құрастыра ды Кестені толтырады Топтық жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Асық» әдісі бойынша мадақтау
Дескриптор: Фигураларды таниды, атайды Олардың ерекшеліктерін атай алады
Дескриптор: Сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлшейді. Дәптеріне тура осындай кесінділер сызады
Дескриптор: Есепті шығарады. Кері есептер құрастырып, оларды шығарады. Тамаша жұмыс!
Мен сенімен мақтанамын! Керемет!
Дескриптор: Есептеу жүргізеді Есептеуді салыстырады Дескриптор: Фигуралардың орналасу ретін анықтайды Фигураларды қиып алып, жазық бетке орналастырады. Дескриптор: Баскиімдер мен футбол жейделерінен жинақ таңдаудың қанша нұсқасы бар екенін анықтайды Кесте сызып, толтырады Дескриптор: Тақтада ілулі тұрған фигуралардың ішінен берілген тапсырма бойынша фигураны таңдайды Дәптеріне сызады және өлшемін жазады «Әлеуметтік желі» әдісі |
суреттер Суреттер Фигуралар Сурет
Суреттер
Оқулық Оқушы жұмысы Таратпа материал Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері Оқулық
Жұмыс үлгілері Кесте Фигуралар Топ жұмысы Кері байланыс парағы |
||







шағым қалдыра аласыз
























