Материалдар / Математика 133-136 сабақтар

Математика 133-136 сабақтар

Материал туралы қысқаша түсінік
Математикадан 2 сыныпқа арналған 133-136 сабақ жоспарлары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2024
221
0 рет жүктелген
1300 ₸
Бүгін алсаңыз
+65 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +65 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Математика


Бөлім:

Саяхат


Педагогтің аты-жөні:



Күні:



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

133 сабақ. Математикалық модельдеу


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.2. Есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдалану.

2.5.1.5. Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату.


Сабақтың мақсаты

Есептерді шығару барысында баға, мөлшер (сан), құн арасындағы тәуелділігін пайдалану.

Көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға, кері есептерді құрастыру және шығару, тура және жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем», «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) бір-бірінен ажырату.


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырма

7-тапсырма

Сыйымдылығы 4 литрлік ыдыстарға 16л күнбағыс майы және 20 л мақта майы бөліп құйылды. Неше ыдысқа май құйылды?

Шешуі: 16/4=4

20/4=5

Жауабы: 4 ыдысқа күнбағыс майы

5 ыдысқа мақта майы құйылды.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару






Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Өрнектің мәнін табады-1б

Жауабын жазады-1б









Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

Фс тапсырма

1-тапсырма

Кестеге қара (Б-заттың бағасы, С- заттың саны, Қ-заттың құны.)

Б

С

Қ

100тг

3

300тг


Б

С

Қ

300тг

3

900 тг

Әр есептегі белгісізді табу үшін қандай амал қолдандың?


ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Кестені толтырады-1б

Заттың құнын табады-1б

Заттың санын табады-1б

Заттың бағасын табады-1б




ЕҚБ және ЕБҚ

2-тапсырма

Есептер өзара кері есептер болып табыла ма?

Жауабыңды түсіндір.

Төрт қапшықтың әрқайсысында 2 кг қант бар. Қапшықтарда неше кг қант бар?

Шешуі: 4*2=8

Жауабы: өрт қапшықта 8кг қант бар.


8кг қант 4қапшыққа тең бөлініп салынды. Бір қапшықта неше килограмм қант бар?

Шешуі: 8/4=2

Жауабы: бір қапшықта 2 кг қант бар


8кг қант 2 килограмнан қапшыққа бөлініп салынды. Неше қапшық қажет болды?

Шешуі: 8/2=4

Жауабы: 4 қапшыққа салынды

Әр есептегі белгісізді табу үшін көбейту мен бөлу амалын қолданды.






Есепті шығарады


ҚБ: 1-10 балл

Дескриптор:

Шартын құрады-1б

Өрнектің мәнін табады-1б

Жауабын жазады-1б

Сұраққа жауап береді-1б



Сабақтың соңы

10 мин

Үй тапсырмасы

3-тапсырма

Есепті шығар.

а) 16л май 8 бөтелкеге тең бөлініп құйылды. Әр бөтелкеге неше л май құйылды?

Шешуі: 16/8=2

Жауабы: әр бөтелкеге 2 л майдан құйылды.


ә) хайуанаттар бағында 6 тотықұс бар. Бұл түйеқұстарға қарағанда 2-ге артық. Хайуанаттар бағында неше құс бар?

Шешуі: 6+2=8

6+8=14

Жауабы: барлығы 14 құс бар.



Кері байланыс





Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс жасайды


Жарайсыңдар















«Ақылды үкі» әдісі















Білім беру ұйымының атауы



Пәні:

Математика


Бөлім:

Саяхат


Педагогтің аты-жөні:



Күні:



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

134 сабақ. Өткен материалды қайталау. Бекіту.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.8 барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу


Сабақтың мақсаты

барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасы

3-тапсырма

Есепті шығар.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ