Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.1.2.1 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш
таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал
алгоритмін қолдану
3.2.1.5 әріпті, санды
өрнектерді (үш амалдан артық) салыстыру
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық оқушылар: бөліндінің бір
разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға
бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады, санды
өрнектерді (үш амалдан артық) салыстырады
Оқушылардың басым бөлігі: амалдарды баған түрінде
жазып,өрнектің мәнін табады
Кейбір
оқушылар: өрнектерді
салыстырады.
|
Сабақтың басы
7 минут
Раппорт
|
Үй тапсырмасын тексеру
№ 10,6 бет
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстырады.
Қызығушылығын ояту
Өрнектерді баған
түрінде есепте.Олардың мәнін өсу ретімен қойсаң,төмендегі өлең
жолдарын жазған ақынды анықтайсың.
|
Үй тапсырмасын тексертеді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады.
Өрнектерді баған
түрінде есептейді.Олардың мәнін өсу ретімен қойып,төмендегі өлең
жолдарын жазған ақынды анықтайды
|
«Басбармақ» әдісі арқылы.
Дұрыс орындалған үй тапсырмасына
1
балл
|
Оқулық
№1,7
бет
|
Сабақты ортасы
16 минут
12 минут
|
1 – тапсырма
Амалдарды баған түрінде жазып,өрнектің мәнін
тап.
Дескриптор:
-бірінші өрнекті баған түрінде жазып,мәнін
есептейді(1б)
- екінші өрнекті баған түрінде жазып, мәнін
есептейді(1б)
- үшінші өрнекті баған түрінде жазып,мәнін
есептейді(1б)
- төртінші өрнекті баған түрінде жазып,мәнін
есептейді(1б)
- бесінші өрнекті баған түрінде жазып,мәнін
есептейді(1б)
2-тапсырма
Өрнектерді салыстыр
Дескриптор:
- бірінші өрнектің мәнін
есептеп,салыстырады(1б)
- екінші өрнектің мәнін
есептеп,салыстырады(1б)
- үшінші өрнектің мәнін
есептеп,салыстырады(1б)
- төртінші өрнектің
мәнін есептеп,салыстырады(1б)
|
Баған түрінде жазып,мәнін
есептейді
Өрнектерді
салыстырады.
|
ҚБ:
1 балл
1балл
1балл
1балл
1балл
ҚБ
1балл
1балл
1балл
1балл
Барлығы
10
балл
|
Оқулық
таратпа
Оқулық
№6,8 бет
|