Тексерген:...................................
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт – Дәстүр және ауыз әдебиет. |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
87 сабақ Санды және әріпті өрнектер «Наурыз мерекесінің қонақтары» ( Математика 2 -бөлім. Оқулық 50 – 51 бет «Алматы кітап» баспасы, 2021ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Керемет! |
|
||
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ұжым ережесі 1 минут Алдыңғы білім 1 минут |
Жылы лебіздер айтқызу Қайырлы күн досым Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
Ұжымдық жұмыс Тест сұрақтарына жауап беру 1. 1 сағатта неше минут бар? а).30мин ә).45мин. б).60мин. 2.1 тәулікте неше сағат бар? а).24 сағ. ә).40сағ. б).60сағ. 3.Жұма аптаның нешінші күні? а). 4-інші. ә).5-інші. б).6-ыншы.
|
Оқушылар жылы лебіздерін білдіреді
Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Керемет! Қ.Б: Жарайсың! Жарайсыңдар! |
|
||
|
Сабатың ортасы 20 минут Жаңа сабақ
topiq.kz Ұжымдық жұмыс
|
Ақпанның 22 – сі 87 сабақ.Санды және әріпті өрнектер Сабақтың мақсаты:
Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ынталандыру» әдісі Оқылым; Тыңдалым: Айтылым; 1 – есеп (50 -бет)
Сурет бойынша салыстыру Өрнекті шығару 20 – 10 10 – 10 50 + 10 |
Жаңа білім Меңгеретін жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатымен танысады
3 + 2 3 + 4 2+3 3+3 Есте сақта! Әріпті өрнектің мәнін табу үшін, алдымен әріптің орнына берілген санды қойып, содан кейін амалды орындау қажет. |
Дескриптор
1.Қимыл-әрекеттер імен жаңа тақырыптың тақырыбын табады. Дескриптор 1.Сурет бойынша өрнек құрастырады 2.Форумалмен танысады Білім алушылар бағаланады Қ.Б Керемет!
|
Оқулық 50 бет |
||
|
Жұптық жұмыс 5 минут
Жеке жұмыс 1 минут
|
2 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Оқылым; Тыңдалым; Жазылым; 2 – есеп (51 -бет)
3 тапсырма «Ойлан тап» әдісі Айтылым; 4 – есеп (51 -бет) Бос орынға қай фигураны таңдау қажет?
|
а + 10 в – 10 а = 40; 50; в = 20; 30; 50; 40 + 10 = 50 20 – 10 = 10 50 + 10 = 60 30 – 10 = 20 50 – 10 = 40
|
Дескриптор 1.Әріпті өрнектің мәнін табады Қ.Б Керемет!
Дескриптор 1.Қажетті фигураны табады
Қ.Б Керемет
|
Оқулық 51 бет
Оқулық 51 бет |
||
|
Дәптермен жұмыс 5мин Сабақтың Соңы 7 минут Бекіту Топтық жұмыс 3 |
1.Әріпті өрнектерді жасыл түспен,санды өрнектерді қызыл түспен қоршап сыз. 2.Әріпті өрнектердің мәнін тап. 3.Көркем жаз. «Барабан»әдісі арқылы Тыңдалым; Айтылым; 3 – есеп (51 -бет)
« Боулинг » әдісі Боулингтерді құлату арқылы сол жердегі сандардың құрамын айтып,өрнектің мәнін табады. 4 5 6 7 8 9 сандары 6-4 а+5 С-20 10+30 80-20 6-4 |
5 + 3 = 8 60 – 20 = 40 0 + 50 = 50 100 – 70 = 30 50 + 20 = 70 8 – 5 = 3 2 + 6 = 8 6 – 6 = 0 3 + 4 = 7 10 – 5 = 5 20 + 20 = 40 9 – 8 = 1 9 – 5 = 4 50 – 0 = 50
|
Дескриптор 1.Есепті шығарадй Қ.Б. Тамаша!
|
26-бет
Оқулық 51 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия: «Не білдім» Сабақтың басында қандай мақсат қойдық? – Осы мақсаттарға жете алдық па? – Сіздерде қиындық туындады ма? – Сіз оларды өте алдыңыз ба? – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
|
Қ.Б. Тамаша! |
«Не білдім»
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 1-сынып Санды және әріпті өрнек
Математика 1-сынып Санды және әріпті өрнек
Тексерген:...................................
|
Бөлім: |
Саяхат. Салт – Дәстүр және ауыз әдебиет. |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
87 сабақ Санды және әріпті өрнектер «Наурыз мерекесінің қонақтары» ( Математика 2 -бөлім. Оқулық 50 – 51 бет «Алматы кітап» баспасы, 2021ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Керемет! |
|
||
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ұжым ережесі 1 минут Алдыңғы білім 1 минут |
Жылы лебіздер айтқызу Қайырлы күн досым Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!
Ұжымдық жұмыс Тест сұрақтарына жауап беру 1. 1 сағатта неше минут бар? а).30мин ә).45мин. б).60мин. 2.1 тәулікте неше сағат бар? а).24 сағ. ә).40сағ. б).60сағ. 3.Жұма аптаның нешінші күні? а). 4-інші. ә).5-інші. б).6-ыншы.
|
Оқушылар жылы лебіздерін білдіреді
Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Керемет! Қ.Б: Жарайсың! Жарайсыңдар! |
|
||
|
Сабатың ортасы 20 минут Жаңа сабақ
topiq.kz Ұжымдық жұмыс
|
Ақпанның 22 – сі 87 сабақ.Санды және әріпті өрнектер Сабақтың мақсаты:
Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ынталандыру» әдісі Оқылым; Тыңдалым: Айтылым; 1 – есеп (50 -бет)
Сурет бойынша салыстыру Өрнекті шығару 20 – 10 10 – 10 50 + 10 |
Жаңа білім Меңгеретін жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатымен танысады
3 + 2 3 + 4 2+3 3+3 Есте сақта! Әріпті өрнектің мәнін табу үшін, алдымен әріптің орнына берілген санды қойып, содан кейін амалды орындау қажет. |
Дескриптор
1.Қимыл-әрекеттер імен жаңа тақырыптың тақырыбын табады. Дескриптор 1.Сурет бойынша өрнек құрастырады 2.Форумалмен танысады Білім алушылар бағаланады Қ.Б Керемет!
|
Оқулық 50 бет |
||
|
Жұптық жұмыс 5 минут
Жеке жұмыс 1 минут
|
2 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Оқылым; Тыңдалым; Жазылым; 2 – есеп (51 -бет)
3 тапсырма «Ойлан тап» әдісі Айтылым; 4 – есеп (51 -бет) Бос орынға қай фигураны таңдау қажет?
|
а + 10 в – 10 а = 40; 50; в = 20; 30; 50; 40 + 10 = 50 20 – 10 = 10 50 + 10 = 60 30 – 10 = 20 50 – 10 = 40
|
Дескриптор 1.Әріпті өрнектің мәнін табады Қ.Б Керемет!
Дескриптор 1.Қажетті фигураны табады
Қ.Б Керемет
|
Оқулық 51 бет
Оқулық 51 бет |
||
|
Дәптермен жұмыс 5мин Сабақтың Соңы 7 минут Бекіту Топтық жұмыс 3 |
1.Әріпті өрнектерді жасыл түспен,санды өрнектерді қызыл түспен қоршап сыз. 2.Әріпті өрнектердің мәнін тап. 3.Көркем жаз. «Барабан»әдісі арқылы Тыңдалым; Айтылым; 3 – есеп (51 -бет)
« Боулинг » әдісі Боулингтерді құлату арқылы сол жердегі сандардың құрамын айтып,өрнектің мәнін табады. 4 5 6 7 8 9 сандары 6-4 а+5 С-20 10+30 80-20 6-4 |
5 + 3 = 8 60 – 20 = 40 0 + 50 = 50 100 – 70 = 30 50 + 20 = 70 8 – 5 = 3 2 + 6 = 8 6 – 6 = 0 3 + 4 = 7 10 – 5 = 5 20 + 20 = 40 9 – 8 = 1 9 – 5 = 4 50 – 0 = 50
|
Дескриптор 1.Есепті шығарадй Қ.Б. Тамаша!
|
26-бет
Оқулық 51 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Рефлексия: «Не білдім» Сабақтың басында қандай мақсат қойдық? – Осы мақсаттарға жете алдық па? – Сіздерде қиындық туындады ма? – Сіз оларды өте алдыңыз ба? – Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.
|
Қ.Б. Тамаша! |
«Не білдім»
|
||
шағым қалдыра аласыз








мин

















