|
Білім беру ұйымы |
Водное БМ |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3ВКӨБЕЙТУЖӘНЕБӨЛУ.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
03.02.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каирова М. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
№78 2-ге көбейту кестесі |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру, білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекерісанау,жұп/тақ сандардыажырату/заттартобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлудікөрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құрады, біледі және қолданады 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санайды,жұп/тақ сандарды ажыратады/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсетеді |
|
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; ФС-тапсырма.Жаңа сабақ.ҰЖ. №1. Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 4+4=4*2=8 5+5=5*2=10 6+6=6*2=12 7+7=7*2=14 8+8=8*2=16 9+9=9*2=18
№2. Санды 2-ге көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен
№3. Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр.
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі ЖЖ.№4. 20 – дан бастап жұп сандарды кему ретімен ал 20–ға дейінгі тақ сандардыөсу ретімен жаз. 20, 18,16,14,12,10,8,6,4,2 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19
№5. Мысалдарды үлгіге қарап шығар. 30 * 2 = 3онд. * 2 = 6 онд. =60 800 : 2 = 8 жузд. : 2 = 4 жузд.= 400 40 кг * 2 = 4онд.кг * 2 =8онд.кг = 80 кг 100см : 2 =1жузд.см : 2 = 5онд.см = 50 см «Сен маған, мен саған» әдісі №6.Есептерді шығар
Б Екінші қалташа – 7 асық Шешуі: 7 + 7 = 14 Жауабы: Қалташалардағы асықтар 14
Қатысты – 10 б. Бөлінді – 5 топқа Әр топта - ? б. Шешуі: 10 : 5 = 2 Жауабы: Әр топта 2 баладан №7. Тиімді тәсілмен есепте 24 + 15 + 16 = (24 + 16 ) + 15 =40 +15 = 55 43 +22 + 17 = (43 +17) + 22 = 60 + 22 = 82 (16 + 43) +27 = 16 + (43+ 27) =16 + 70 = 86 №9.Суретте неше түзу мен кесінді бар? Осы фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны ата 3 түзу,3 кесінді-үшбұрыш
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Үйге тапсырма 8-есеп Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Өзіндік жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері.
ҚБ
Дескриптор Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады-1б Санды 2-ге көбейту кестесін жаттайды және оны қолдануды үйренеді-1б Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтырады-1б.
Дескриптор 20 – дан бастап жұп сандарды кему ретімен ал 20–ға дейінгі тақ сандарды өсу ретімен жазады-2б Мысалдарды үлгіге қарап шығарады-1б Есептің шешуін жауабын табады-1б Өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді-1б Суретте түзу мен кесінді санын табады, фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны атайды-2б
ҚБ
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика. 2 ге көбейту кестесі. 2 сынып.
Математика. 2 ге көбейту кестесі. 2 сынып.
|
Білім беру ұйымы |
Водное БМ |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3ВКӨБЕЙТУЖӘНЕБӨЛУ.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
03.02.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каирова М. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
№78 2-ге көбейту кестесі |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.4.** 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру, білу және қолдану. 2.1.1.5. 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура жәнекерісанау,жұп/тақ сандардыажырату/заттартобын6, 7,8, 9-дан тең бөліктергебөлудікөрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесін құрады, біледі және қолданады 50-ге дейін 3, 4, 5-тен топтап тура және кері санайды,жұп/тақ сандарды ажыратады/заттар тобын 6, 7,8, 9-дан тең бөліктерге бөлуді көрсетеді |
|
|
Құндылықтар |
өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық заң және тәртіп: өз құқықтары мен міндеттерін білу, әдеп нормаларын ұстану, сыныптағы және мектептегі мінез-құлық ережелерін сақтау; ФС-тапсырма.Жаңа сабақ.ҰЖ. №1. Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 4+4=4*2=8 5+5=5*2=10 6+6=6*2=12 7+7=7*2=14 8+8=8*2=16 9+9=9*2=18
№2. Санды 2-ге көбейту кестесін жатта және оны қолдануды үйрен
№3. Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтыр.
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті
«Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі ЖЖ.№4. 20 – дан бастап жұп сандарды кему ретімен ал 20–ға дейінгі тақ сандардыөсу ретімен жаз. 20, 18,16,14,12,10,8,6,4,2 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19
№5. Мысалдарды үлгіге қарап шығар. 30 * 2 = 3онд. * 2 = 6 онд. =60 800 : 2 = 8 жузд. : 2 = 4 жузд.= 400 40 кг * 2 = 4онд.кг * 2 =8онд.кг = 80 кг 100см : 2 =1жузд.см : 2 = 5онд.см = 50 см «Сен маған, мен саған» әдісі №6.Есептерді шығар
Б Екінші қалташа – 7 асық Шешуі: 7 + 7 = 14 Жауабы: Қалташалардағы асықтар 14
Қатысты – 10 б. Бөлінді – 5 топқа Әр топта - ? б. Шешуі: 10 : 5 = 2 Жауабы: Әр топта 2 баладан №7. Тиімді тәсілмен есепте 24 + 15 + 16 = (24 + 16 ) + 15 =40 +15 = 55 43 +22 + 17 = (43 +17) + 22 = 60 + 22 = 82 (16 + 43) +27 = 16 + (43+ 27) =16 + 70 = 86 №9.Суретте неше түзу мен кесінді бар? Осы фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны ата 3 түзу,3 кесінді-үшбұрыш
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Үйге тапсырма 8-есеп Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді
Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды.
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Өзіндік жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері.
ҚБ
Дескриптор Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін табады-1б Санды 2-ге көбейту кестесін жаттайды және оны қолдануды үйренеді-1б Санды 2-ге көбейту кестесін пайдаланып, кестелерді толтырады-1б.
Дескриптор 20 – дан бастап жұп сандарды кему ретімен ал 20–ға дейінгі тақ сандарды өсу ретімен жазады-2б Мысалдарды үлгіге қарап шығарады-1б Есептің шешуін жауабын табады-1б Өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді-1б Суретте түзу мен кесінді санын табады, фигуралардың қиылысуынан шыққан фигураны атайды-2б
ҚБ
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
шағым қалдыра аласыз

















