Бекітілді:
Білім беру ұйымының
атауы:
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 2«ғ»
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
Сабақтың мақсаты:
№23 жалпы білім беретін мектеп
Математика
Мен екінші сыныпта не үйрендім?
Орынбай Арай Бақытжанқызы
16.05.2024ж
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сандар мен шамалар
2.1.1.3.** Екі таңбалы сандардың разрядтық
құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу.
2.1.3.4.** Ұзындық (см, дм, м)/ масса (кг, ц)өлшем
бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп
түрлендіру.
2.1.2.7. 45 ± 9, 40-14, жағдайларында ондықтан
аттап, ауызша қосу мен азайтуды орындау. 2.1.2.8.
34 ±23,57-23, 45 ± 19,47+33, 80-47, 100- 35
жағдайларында: екітаңбалы сандарды қосу және
азайту алгоритмдерін қолдану.
2.1.3.3. Ұзындық (см, дм, м) масса (кг, ц)/көлем
(сыйымдылық) (л)/уақыт: (сағ, тәул, апта, ай, жыл)
өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар
мәндерімен қосу (азайту)/ көбейту /бөлу амалын
орындау.
Ұзындық (см, дм, м) масса (кг, ц)/көлем
(сыйымдылық) (л)/уақыт: (сағ, тәул, апта, ай, жыл)
өлшем бірліктерін салыстыру және шамалар
мәндерімен қосу (азайту)/ көбейту /бөлу амалын
орындау.
Сабақ барысы
Сабақтың
кезеңдері
Сабақтың
басы
10-минут
Педагогтің әрекеті
Амандасу
Түгендеу
Психологиялық ахуал
туғызу
Біз бақытты баламыз
Биікке қанат қағамыз
Болашаққа талпынып,
Оттай лаулап жанамыз
Оқушының
әрекеті
Амандасады
Өлең
жолдарын
мұғалім
ізінен
қайталайды
Бағалау
Дескриптор:
Желкенді
қайықтың
қандай
фигуралардан
құрастырылғанын айтып
береді-1б
Ресурстар
Балалардың назарын
сабаққа аудару
Үй тапсырмасын
тексеру
3. Желкенді қайықтың
қандай фигуралардан
құрастырылға- нын
айтып бер.
Сабақтың Жаңа сабақ
ортасы
1-тапсырма
30-минут Жаз:
А) бір таңбалы сандар
тізбегін кему ретімен;
Ә) толық ондықтар
тізбегін өсу ретімен;
Б) толық жүздіктер
тізбегін кему ретімен.
Үй
тапсырмасын
айтады
Дескриптор:
Бір таңбалы
сандар тізбегін
кему ретімен
жазады
Толық ондықтар
тізбегін өсу
ретімен жазады
Толық
жүздіктер
2-тапсырма
Тапсырманы тізбегін кему
Цифрмен жаз:
орындайды
ретімен жазадыа) қырық алты, жетпіс
Құлыппен
1б
екі, тоқсан;
кілтті бір
Дескриптор:
ә) бес ондықтан және
бірімен
46,72,90,53
үш бірліктен тұратын
сәйкестендіру сандарын
сан;
цифрмен
жазады-1б
3-тапсырма
Тапсырманы
Өрнекте:
орындайды
Десриптор:
а) 3 дм 9 сантиметрді
Жұмыртқаны Өлшем
сантиметрмен, 70 метрді ашу арқылы
бірліктерін
дециметрмен, 47
ондағы есепті өрнектейді -1б
сантиметрді
шығарады
дециметрмен және
сантиметрмен;
ә) 3 центнерді
килограммен, 200
килограмды
центнермен;
б) 1 тәулік 5 сағатты
сағатпен, 95 минутты
сағатпен және
минутпен.
Сергіту сәті
Тапсырманы
орындайды
Қима
қағаздар.
«Көмектес»
әдісі
Кім жүйрік? Ойыны
4-тапсырма
Амалдарды орында.
(60+40)-90
2•8:4-3
3•(6+2):4
35+(27-7)
28:4+3•9
4•(9-8)+5
Тапсырманы
орындайды
5-тапсырма
Амалдарды орында.
6м 5дм+7м 9дм
3тәул. 8сағ+7тәул. 20сағ
9сағ 6мин+5сағ 36мин
7дм-3дм 5см
7кг•4+39кг
1ц-8кг•5
Сабақтың Кері байланыс
соңы
«Жеке куәлік» әдісі
5-минут арқылы оқушы кері
байланыс жасау
Үй тапсырмасы
2 сыныпта өткен
материалдарды қайталау
Дескриптор:
Амалдардың
орындалу ретін
табады-1б
Есепті
шығарады-2б
Дескриптор:
Өлшем
бірліктерін
өрнектейді -1б
Септі
шығарады-2б
Кері
байланыс
жасайды
Үй
тапсырмасын
алады