Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар 73 сабақ
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып |
2 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу. Бөлу |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- бөлу амалымен танысады |
Қолдану Жинақтау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 6 тіктөртбұрыштан тұратын жиынды 2 бөлікке теңдей бөлу. Тіктөртбұрыштар жиынын неше бөлікке бөлдің?-деген сұрақө қояды. Мақсат қояды |
Практикалық жұмыс жасап, бөлу амалымен танысатынын түсінеді. |
Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
|
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
1 тапсырма. ҰЖ Алдымен 3 оқушыға бір-бір шаршыдан береді. Қалған шаршыларды да әр оқушыға осылайша үлестіреді. Әрбір оқушы неше шаршыдан алды? 6 – 3 – 3 = 0 Жауабы: әр оқушы 2 шаршыдан алды. Келесі әрекет барысында жиынның әр бөлігінде неше шаршы шыққанын анықтайды. • Әр оқушыға 3 шаршыдан үлестіреді. Неше оқушы шаршы алды? 6 – 3 – 3 = 0 Жауабы: 3 оқушы шаршы алды. 2– 4-тапсырмаларда кесінді сызу, кесіндіні теңдей бөліктерге бөлу, шешуін бөлу амалымен жазу, тексеру, заттарды теңдей бөліп беру үшін өрнек құрады. Ойсергек: «Кеме жүзеді» ойыны. Жүргізуші алысқа қарап: «Кеме жүзіп келеді!» – деп айғайлайды. Оқушылар: «Кеме қайда?» – деп сұрайды. Жүргізуші: «Оң жақта!» – деп жауап береді. 5-тапсырмада уақытқа қатысты есеп шығару білімін дамытады. Үйде орындауға берілген 6-тапсырма бүгінгі сабақта алған білімін тәжірибеде қолдану іскерлігін қалыптастыру мақсатында ұсынылған. |
1-тапсырмада жиындарды тең бөліктерге бөледі, санды өрнек жазып, мәнін табады. Шаршылар жиынын неше бөлікке бөлгенін анықтайды. Ықшамдап жазуды бөлу амалы деп атайтынын түсінеді. 2-4 тапсырмаларды орындайды. «Кеме жүзді» ойынын ойнайды. 5-тапсырмада сағаттың моделін пайдалана отырып, есепті шығарады. |
Дескриптор -бөлу амалымен танысады. -бөлудің таңбасымен танысады -кесінділерді бірдей бөліктерге бөледі -бөлу амалымен жазады -сағаттың моделімен есепті шығарады |
Математи ка оқулығы, Алматы «Атамұра», 2022 ж
Математи ка оқулыы, Алматы «Атамұра», 2022 ж
|
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Рефлексиялық-бағалау кезеңі Оқушылардың оқу мақсаттарына жетуі бойынша сындарлы кері байланыс. Бағалау «20 секунд» әдісі. Мұғалім сабақ мазмұнына сай арнайы сұрақтар жасырады және ойлануға 20 секунд уақыт береді. Қолданылатын әдіс оқушылардың өз жауаптарын ой елегінен өткізіп, нақты жауап берулері үшін жасалынады. Рефлексия: «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен бүгінгі сабақты ... түсіндім. («өте жақсы», «жақсы») Мұғалім жекелеген балалардың ойларын сұрайды. |
Шығармашылық сұрақтарға жауап береді. Рефлексия: «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеттері туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. |
Мақтау Мадақтау Сабақтағы алған білімдері тиянақтау |
Слайд
|
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 2 сынып
Математика 2 сынып
Сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар 73 сабақ
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып |
2 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жиынды элементтерінің саны бірдей бөліктерге және тең бөліктерге бөліктеу. Бөлу |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.4.1.1. Тең жиындардың бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- бөлу амалымен танысады |
Қолдану Жинақтау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 6 тіктөртбұрыштан тұратын жиынды 2 бөлікке теңдей бөлу. Тіктөртбұрыштар жиынын неше бөлікке бөлдің?-деген сұрақө қояды. Мақсат қояды |
Практикалық жұмыс жасап, бөлу амалымен танысатынын түсінеді. |
Жарайсың! Керемет! Тамаша! |
|
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
1 тапсырма. ҰЖ Алдымен 3 оқушыға бір-бір шаршыдан береді. Қалған шаршыларды да әр оқушыға осылайша үлестіреді. Әрбір оқушы неше шаршыдан алды? 6 – 3 – 3 = 0 Жауабы: әр оқушы 2 шаршыдан алды. Келесі әрекет барысында жиынның әр бөлігінде неше шаршы шыққанын анықтайды. • Әр оқушыға 3 шаршыдан үлестіреді. Неше оқушы шаршы алды? 6 – 3 – 3 = 0 Жауабы: 3 оқушы шаршы алды. 2– 4-тапсырмаларда кесінді сызу, кесіндіні теңдей бөліктерге бөлу, шешуін бөлу амалымен жазу, тексеру, заттарды теңдей бөліп беру үшін өрнек құрады. Ойсергек: «Кеме жүзеді» ойыны. Жүргізуші алысқа қарап: «Кеме жүзіп келеді!» – деп айғайлайды. Оқушылар: «Кеме қайда?» – деп сұрайды. Жүргізуші: «Оң жақта!» – деп жауап береді. 5-тапсырмада уақытқа қатысты есеп шығару білімін дамытады. Үйде орындауға берілген 6-тапсырма бүгінгі сабақта алған білімін тәжірибеде қолдану іскерлігін қалыптастыру мақсатында ұсынылған. |
1-тапсырмада жиындарды тең бөліктерге бөледі, санды өрнек жазып, мәнін табады. Шаршылар жиынын неше бөлікке бөлгенін анықтайды. Ықшамдап жазуды бөлу амалы деп атайтынын түсінеді. 2-4 тапсырмаларды орындайды. «Кеме жүзді» ойынын ойнайды. 5-тапсырмада сағаттың моделін пайдалана отырып, есепті шығарады. |
Дескриптор -бөлу амалымен танысады. -бөлудің таңбасымен танысады -кесінділерді бірдей бөліктерге бөледі -бөлу амалымен жазады -сағаттың моделімен есепті шығарады |
Математи ка оқулығы, Алматы «Атамұра», 2022 ж
Математи ка оқулыы, Алматы «Атамұра», 2022 ж
|
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Рефлексиялық-бағалау кезеңі Оқушылардың оқу мақсаттарына жетуі бойынша сындарлы кері байланыс. Бағалау «20 секунд» әдісі. Мұғалім сабақ мазмұнына сай арнайы сұрақтар жасырады және ойлануға 20 секунд уақыт береді. Қолданылатын әдіс оқушылардың өз жауаптарын ой елегінен өткізіп, нақты жауап берулері үшін жасалынады. Рефлексия: «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Мен бүгінгі сабақты ... түсіндім. («өте жақсы», «жақсы») Мұғалім жекелеген балалардың ойларын сұрайды. |
Шығармашылық сұрақтарға жауап береді. Рефлексия: «Сөйлемді толықтыр» әдісі. Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеттері туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. |
Мақтау Мадақтау Сабақтағы алған білімдері тиянақтау |
Слайд
|
![]()
шағым қалдыра аласыз















