|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ. Әріпті өрнектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2. Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу. 2.5.1.3. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әріпті өрнектің мәнін берілген мәні бойынша есептейді, бір – екі амалды әріпті өрнектер құрады. Жақшалы, жақшасыз өрнектердегі арифметикалық амалдар қамтылған түрлі комбинациялардағы амалдардың орындалу ретін анықтайды, мәнін есептейді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді,ізденімпаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Өрнектерді жаз.Олардың мәнін тап. 45:(4+1)=9 43-36:4=34
Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап а) а=5; (44-35)×а=(44-35)×5=45 ә) х=3; 24:х=24:3=8 б) b=4; (23+13): b=(23+13):4=9 в)х=4; х×(27:3)=4×(27:3)=36
2-тапсырма Өрнектердің мәнін тауып, сәйкестікті анықта. у=40; у:8=40:8=4 (нан) b=4; (80-48): b=(80-48):4=8 (қарақұмық) с=90; с-6×2=90-6×2=78 (май) а=3; 30+9×а=30+9×3=57 (шұбат) х=21; х: (22-19)= 21: (22-19)=7 (айран)
ЕБҚ 3-тапсырма Тура теңдіктерді тауып, дәптерге көшіріп жаз. b+30=30+b 3×4+3=3×5 9×3-3=8×3
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар 1-топ а) 3 сыныптан-12 о. 1 сыныптан-? о. Шешуі: 12:3=4 (о) Жауабы: көрмеге әр сыныптан 4 оқушы қатысты 2-топ Ә) Кестені пайдаланып, а) есебіне бір кері есеп құрастыр және оны шығар. Әр сыныптан-4 о. 3 сыныптан-? о. Шешуі: 4×3= 12 (о) Жауабы: көрмеге барлығы 12 оқушы қатысты
ЕҚБ 5-тапсырма Cағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? 4 сағат бұрын сағат қай уақытты көрсетті?
1 11.00 9.30 8.15
6-тапсырма Салыстыр С+(59-58)=1+с d+0<d+1
7-тапсырма Амалдарды орында 7 сағ 7 мин -5 сағ 23мин =1сағ 44 мин 3 апта 4 тәул. +2 апта 3 тәул.= 5 апта 7 тәул= 6 апта
9-тапсырма Шығармашылық тапсырма Ойлан,тап! b мен а-ның орнына қандай сандар қойып, төмендегі өрнектердің мәнін табуға болады? (100-b)+10 (80-a)+10 a=80, 70, 60,50, 40, 30, 20, 10. b=100, 90, 80, 70, 60,50, 40, 30, 20, 10.
Үй жұмысы 8-тапсырма b-ны 5есе кеміту, мұндағы b=45 45:5=9 54 пен 46-ның қосындысын а есе арттыру, мұндағы а=4 (54+46)*4=100*4=400
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Өткенді пысықтайды
Өрнектердің мәнін табады
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Салыстыру жасайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Математика 2-сынып Әріпті өрнектер
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Математика 2-сынып Әріпті өрнектерМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ оқулыққа сай құрылған, дайын сабақ жоспары, дескриптор, бағалау , таратпа материалдары ішінде
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















