|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-ке көбейту кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4. 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәне қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәне қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру "Австралиялық жаңбыр" Австралияда жел тұрды (алақанды үйкеле) -Жаңбыр тамшылай бастады. (саусақты соғу) -Жаңбыр күшейе түсті(алақанды кеудеге соғу) -Нөсер қатты соқты (алақанды санға соғу! -Міне бұршақ жауды (аяқпен тарсылдату) -Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) -Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) -Жаңбыр сіркіреді (сасақты соғу) Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) -Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру) Топқа бөлу: Бесқару , бес асыл іс , бес арыс Топ ережесімен таныстыру 1.Бірлесіп жұмыс жасау 2.Бір-біріміздің пікірін тыңдау. 3.Уақытпен санасу 4.Белсенді қатысу 5.Тыныштық сақтау 6.Кезекпен сөйлесу Өткенді пысықтау "Ғажайып алаң " ойыны 2х4 6х 3 12:2 24:3 Ой қозғау сұрақтары Біз топқа қалай бөліндік? -Неге Бес қару , бес арыс , бес асыл іс деп бөліндік? -Әр топ өздерің таңдаған топтарың бойынша ,не білесіңдер, айтып беріңдер? Сабақтың мақсаты: Сабақтың мақсатымен , бағалау критерийлерімен таныстырады. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 5+5+5+5+5=5*5=25 6+6+6+6+6=6*5=30 7+7+7+7+7=7*5=35 9+9+9+9+9=9*5=45 2-тапсырма ЕБҚ және ЕҚБ Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен.
Топтық тапсырма 1 топ 3-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып,кестелерді толтыр.
2 топ 4-тапсырма Мысалдарды шығар. Үлгі: 20х5=2 ондх5=10онд.=100 100: 5=10онд: 5=2онд.=20 40 · 5 2 кг · 5 30 мин : 5 200 : 5 10 кг : 5 25 сағ : 5
3 топ 5- тапсырма а) 30, 5 , 6 және 5, 1 , 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр.
ә) Кестені толтыр.
Сергіту сәті. Денеміз қалай сөйлейді Басымыз қалай сөйлейді? - иә , иә ,жоқ ,жоқ! Иығымыз қалай сөйлейді ?-Білмемйн , білмеймін! Қолымыз қалай сөйлейді? -Сәлем , сәлем ,сау бол ,сау бол , бері кел , бері кел! Сасағымыз қалай сөйлейді?-Жарайсың! Жақсы ! Ойлан! Аяғымыз қалай сөйлейді?-Топ-топ
6-тапсырма Дәптерге қабырғасының ұзындығы 6 см болатын шаршы сыз.
6 см Қосымша тапсырма Берілген 5 санына көбейту кестесін жазып шығады .
Үйге тапсырма 6-тапсырма ә нұсқасы Өрнектің мәнін табады. 400/5=80 20мин*5=100мин 50кг/5=10
Рефликция " Үш сұрақ" Саған қандай тапсырма қызықты болды? Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? |
Шаттық шеңберін жасайды. Қимылмен көрсетеді
Топқа бөлінеді
топ ережесімен танысады
2,3,4 көбейту кестесін қайталайды
Сұраққа жауап береді.
Балалар топта орындайды.
Көбейтумен қосудың ауыстырымдылық қасиетімен есептейді
Санды 5-ке көбейтуді үйренеді Есте сақтайды Кестені толтырады 5-тің көбейту кестесін пайдаланады
5 санына к-бейту және б-луді орындайды
Сандарды пайдаланып тура теңдіктер құрастырады
Кестені толтырады
Сергіту жаттғуын жасайды
Дәптерге 6 см шаршы сызады
Кері байланыс жасайды |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Жарайсың!
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор Көбейту мен бөлуді ауызша шығарады-1б
Көбейтумен қосудың ауыстырымдылық қасиетімен есептейді-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор Көбейту мен қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі-1б Көбейтуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт
Дескриптор Кестені толтырады-1б Көбейтуді орындайды Бөлуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор: 5 санына көбейту және бөлуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор: Сандарды пайдаланып тура теңдіктер құрастырады-1б 5 ке көбейту және бөлу кестесіне берілген есепті шығарады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор Ұзындығы 6 см болатын кесінді сызады -1б
Үш сұрақ әдісі |
АКТ
АКТ
АКТ
АКТ
оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||








|
Бөлінгіш |
|
35 |
40 |
|
|
Бөлгіш |
6 |
|
5 |
5 |
|
Бөліндінің мәні |
5 |
5 |
|
9 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 2 сынып Ашық сабақ: 5-ке көбейту
Математика 2 сынып Ашық сабақ: 5-ке көбейту
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-ке көбейту кестесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.4. 2, 3, 4, 5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәне қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5 сандарына көбейту кестесінқұру,білужәне қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру "Австралиялық жаңбыр" Австралияда жел тұрды (алақанды үйкеле) -Жаңбыр тамшылай бастады. (саусақты соғу) -Жаңбыр күшейе түсті(алақанды кеудеге соғу) -Нөсер қатты соқты (алақанды санға соғу! -Міне бұршақ жауды (аяқпен тарсылдату) -Дауыл басыла бастады (алақанды санға соғу) -Жаңбыр сейілді (алақанды кеудеге соғу) -Жаңбыр сіркіреді (сасақты соғу) Жел басыла бастады (алақанды үйкелеу) -Алақай күн шықты (қолды жоғары көтеру) Топқа бөлу: Бесқару , бес асыл іс , бес арыс Топ ережесімен таныстыру 1.Бірлесіп жұмыс жасау 2.Бір-біріміздің пікірін тыңдау. 3.Уақытпен санасу 4.Белсенді қатысу 5.Тыныштық сақтау 6.Кезекпен сөйлесу Өткенді пысықтау "Ғажайып алаң " ойыны 2х4 6х 3 12:2 24:3 Ой қозғау сұрақтары Біз топқа қалай бөліндік? -Неге Бес қару , бес арыс , бес асыл іс деп бөліндік? -Әр топ өздерің таңдаған топтарың бойынша ,не білесіңдер, айтып беріңдер? Сабақтың мақсаты: Сабақтың мақсатымен , бағалау критерийлерімен таныстырады. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Суретті және үлгіні пайдаланып, өрнектердің мәнін тап. 5+5+5+5+5=5*5=25 6+6+6+6+6=6*5=30 7+7+7+7+7=7*5=35 9+9+9+9+9=9*5=45 2-тапсырма ЕБҚ және ЕҚБ Санды 5-ке көбейту кестесін жатта және қолдануды үйрен.
Топтық тапсырма 1 топ 3-тапсырма Санды 5-ке көбейту кестесін пайдаланып,кестелерді толтыр.
2 топ 4-тапсырма Мысалдарды шығар. Үлгі: 20х5=2 ондх5=10онд.=100 100: 5=10онд: 5=2онд.=20 40 · 5 2 кг · 5 30 мин : 5 200 : 5 10 кг : 5 25 сағ : 5
3 топ 5- тапсырма а) 30, 5 , 6 және 5, 1 , 5 сандарын пайдаланып, үш тура теңдік құр.
ә) Кестені толтыр.
Сергіту сәті. Денеміз қалай сөйлейді Басымыз қалай сөйлейді? - иә , иә ,жоқ ,жоқ! Иығымыз қалай сөйлейді ?-Білмемйн , білмеймін! Қолымыз қалай сөйлейді? -Сәлем , сәлем ,сау бол ,сау бол , бері кел , бері кел! Сасағымыз қалай сөйлейді?-Жарайсың! Жақсы ! Ойлан! Аяғымыз қалай сөйлейді?-Топ-топ
6-тапсырма Дәптерге қабырғасының ұзындығы 6 см болатын шаршы сыз.
6 см Қосымша тапсырма Берілген 5 санына көбейту кестесін жазып шығады .
Үйге тапсырма 6-тапсырма ә нұсқасы Өрнектің мәнін табады. 400/5=80 20мин*5=100мин 50кг/5=10
Рефликция " Үш сұрақ" Саған қандай тапсырма қызықты болды? Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? |
Шаттық шеңберін жасайды. Қимылмен көрсетеді
Топқа бөлінеді
топ ережесімен танысады
2,3,4 көбейту кестесін қайталайды
Сұраққа жауап береді.
Балалар топта орындайды.
Көбейтумен қосудың ауыстырымдылық қасиетімен есептейді
Санды 5-ке көбейтуді үйренеді Есте сақтайды Кестені толтырады 5-тің көбейту кестесін пайдаланады
5 санына к-бейту және б-луді орындайды
Сандарды пайдаланып тура теңдіктер құрастырады
Кестені толтырады
Сергіту жаттғуын жасайды
Дәптерге 6 см шаршы сызады
Кері байланыс жасайды |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Жарайсың!
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор Көбейту мен бөлуді ауызша шығарады-1б
Көбейтумен қосудың ауыстырымдылық қасиетімен есептейді-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор Көбейту мен қосудың ауыстырымдылық қасиетін біледі-1б Көбейтуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт
Дескриптор Кестені толтырады-1б Көбейтуді орындайды Бөлуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор: 5 санына көбейту және бөлуді орындайды-1б
Қб: Тау шыңындағы бүркіт Дескриптор: Сандарды пайдаланып тура теңдіктер құрастырады-1б 5 ке көбейту және бөлу кестесіне берілген есепті шығарады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор Ұзындығы 6 см болатын кесінді сызады -1б
Үш сұрақ әдісі |
АКТ
АКТ
АКТ
АКТ
оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||








|
Бөлінгіш |
|
35 |
40 |
|
|
Бөлгіш |
6 |
|
5 |
5 |
|
Бөліндінің мәні |
5 |
5 |
|
9 |
шағым қалдыра аласыз















