|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№85 сабақ. Санды өрнектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1. Санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу. 2.5.1.3. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту мен бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысқа сүйеніп, санды өрнектер құрады, мәнін табады. Көбейту мен бөлуге берілген өзара кері есептер шығарады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді,ізденімпаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 8-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта. Өрнектердің мәнін тап 5*3:3=15:3=5 27:3*4=5*4=20 (8+4):3=12:3=4 36:(56-52)=36:4=9
Жаңа тақырып 1-тапсырма Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап А) 9×2=18 Ә) (36-20):2=8 Б) (16+29):9=5
2-тапсырма Санды өрнектерді оқы. Амалдардың орындалу ретін анықтап, мысалдарды шығар. 13-4:2=11 2×3×5=30 35:(4+1)=7 3×(52-48)=12 6×3:2=9 12:(20-16)=3
ЕБҚ және ЕҚБ 3-тапсырма Бір-бірімен өзара байланысты өрнектер жұбын жаз. Олардың мәнін тап Мүмкін болатын барлық теңдіктер 3*8=24 5*7=35 4*9=36 24:8=3 35:7=5 36:9=4 3*7=21 3*5=15 21:7=3 15:5=3
ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті кесте құрып шығар
Шешуі: 6×3=18 (о) Жауабы: 18 оқушы сайысқа қатысты.
«Нейрожаттығулар» әдісі
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Есепті оқы, оның шығару тәсілдерін түсіндір. Болды-20 тг және 50 тг Сатып алды- 40 тг-ге Қалды-? тг Шешуі: 1-тәсіл: (20+50)-40=30 (тг) 2-тәсіл: (50-40)+20=30 (тг) Жауабы: Айнұрдың 30 теңгесі қалды.
6-тапсырма Теңдеулерді ғана көшіріп жазып, мәнін тап. Х-72=28 500+х=900 Х=28+72 х=900-500 Х=100 х=400 100-72=28 500+400=900 28=28 900=900
8-тапсырма Шығармашылық тапсырма Ең көп жиналған көгөніс ол картоп. Сәбіз қызанаққа қарағанда көп жиналды, бірақ картоптан жиналды. Е
Үй жұмысы 7-тапсырма Өрнектерді жаз.Олардың мәнін тап. 45:(4+1)=9 43-36:4=34
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Өткенді пысықтайды
Тапсырмалар ды орындайды
Өрнектердің мәнін табады
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Жаттығу орындайды
Тапсырманы орындайды
Теңдеудің мәнін табады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Математика 2 сынып, Санды өрнектер
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Математика 2 сынып, Санды өрнектерМатериал туралы қысқаша түсінік
Математика пәнінен сабақ жоспары , Санды өрнектер тақырыбында,
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

ң аз
жиналғаны- орамжапырақ













