|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ..Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану 3.5.2.3 бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқиды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: Әділдік және жауапкершілік Апта дәйексөзі:»Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын қалай табуға болады? А=5см S=15см2 В=? Ш:S=а*в В=S/а, в=15/5=3см Ж:ені- 3см В-3см Жаңа тақырып 1-тапсырма Практикалық жұмыс 1-тапсырма: Бір парақ қағаз және бір түймені (қақпақты, қағаздан қиылған дөңгелекті) ал. Түймені пайдаланып, қағаз парағының ауданын шамамен өлше. Жауабы: 15 түйме Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын тап.
Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын тап
3-тапсырма Аудан өлшем бірліктерінің кестесін пайдаланып, салыстыр. 3 см2<3 дм2 5 м2 > 5 см2 9 м2= 900 дм2 9 дм2=900 см2 10 дм2>100 см2 9 м2 >90 дм2 5 м2 = 500 дм2 200 дм2=2 м2 100 см2<100 дм
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма а) Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, периметрі мен ауданын тап. Жауабы: 1)S=9см 2 P=12 см 2)S=12 см2 P=16 см Топтық жұмыс 5-тапсырма Әрбір суреттің дұрыс жауабын жаз: Үлгі: ә) 1) тіктөртбұрыштың барлық ауданы – 30 м2 ; 2) боялған бөліктің ауданы – 6 м2 ; 3) боялмаған бөліктің ауданы – 24 м2 7-тапсырма А) S1=7*7=49м2 S2=5*3=15м2 S1+S2=49-15=34м2
Ж: Шаршы пішінді алаңның ауданы артық және 34м2-қа артық Үй тапсырмасы Ә) 18=9*2 жердің ұзындығы -9м, ені -2м 18=6*3 жердің ұзындығы -6м, ені-3м. Ж: а1=9м, в1=2м А2=6м, в2=3м
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Теңдеулерді шеш. Үлгі: У+230=9*4+640 У+230=36+640 У+230=676 У=676-230 У=446 Тек: 446+230=9*4+640 676=676 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Қағазбен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Салыстыру жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Дұрыс жауабын табады
Аудан табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын табады-2б
Тамаша!
Дескриптор: Түймені пайдаланып, қағаз парағының ауданын шамамен өлшейді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын табады-1б
Керемет!
Сендер мықтысыңдар!
Дескриптор: Аудан өлшем бірліктерінің кестесін пайдаланып, салыстырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, периметрі мен ауданын табады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Әрбір суреттің дұрыс жауабын жазады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Алаңдардың ауданын тауып, қайсысы артық екенін дәлелдейді-1б Ауданы белгілі жердің ұзындығы мен енін табады-1б
Сендер мықтысыңдар!
«Медаль» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Парақтар
Түйме
Жұмыс дәптері
Таратпа материалдар
Кесте
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзындығы |
Ені |
Периметрі |
Ауданы |
|
8 см |
9 см |
? |
72 м2 |
|
7м |
6м |
? |
42 м2 |
|
х м |
b м |
? |
X*м2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
|
Ұзындығы |
Ені |
Периметрі |
Ауданы |
|
8 см |
9 см |
? |
72 м2 |
|
7м |
6м |
? |
42 м2 |
|
х м |
b м |
? |
X*м2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика 3-сынып
математика 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№56 сабақ..Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану 3.5.2.3 бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқиды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Сабақ құндылығы: Әділдік және жауапкершілік Апта дәйексөзі:»Әділетте берік болсаң аяғың таймайды!» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын қалай табуға болады? А=5см S=15см2 В=? Ш:S=а*в В=S/а, в=15/5=3см Ж:ені- 3см В-3см Жаңа тақырып 1-тапсырма Практикалық жұмыс 1-тапсырма: Бір парақ қағаз және бір түймені (қақпақты, қағаздан қиылған дөңгелекті) ал. Түймені пайдаланып, қағаз парағының ауданын шамамен өлше. Жауабы: 15 түйме Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын тап.
Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын тап
3-тапсырма Аудан өлшем бірліктерінің кестесін пайдаланып, салыстыр. 3 см2<3 дм2 5 м2 > 5 см2 9 м2= 900 дм2 9 дм2=900 см2 10 дм2>100 см2 9 м2 >90 дм2 5 м2 = 500 дм2 200 дм2=2 м2 100 см2<100 дм
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 4-тапсырма а) Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, периметрі мен ауданын тап. Жауабы: 1)S=9см 2 P=12 см 2)S=12 см2 P=16 см Топтық жұмыс 5-тапсырма Әрбір суреттің дұрыс жауабын жаз: Үлгі: ә) 1) тіктөртбұрыштың барлық ауданы – 30 м2 ; 2) боялған бөліктің ауданы – 6 м2 ; 3) боялмаған бөліктің ауданы – 24 м2 7-тапсырма А) S1=7*7=49м2 S2=5*3=15м2 S1+S2=49-15=34м2
Ж: Шаршы пішінді алаңның ауданы артық және 34м2-қа артық Үй тапсырмасы Ә) 18=9*2 жердің ұзындығы -9м, ені -2м 18=6*3 жердің ұзындығы -6м, ені-3м. Ж: а1=9м, в1=2м А2=6м, в2=3м
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Теңдеулерді шеш. Үлгі: У+230=9*4+640 У+230=36+640 У+230=676 У=676-230 У=446 Тек: 446+230=9*4+640 676=676 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Қағазбен жұмыс жасайды
Кестемен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Салыстыру жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Дұрыс жауабын табады
Аудан табады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын табады-2б
Тамаша!
Дескриптор: Түймені пайдаланып, қағаз парағының ауданын шамамен өлшейді-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын табады-1б
Керемет!
Сендер мықтысыңдар!
Дескриптор: Аудан өлшем бірліктерінің кестесін пайдаланып, салыстырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, периметрі мен ауданын табады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Әрбір суреттің дұрыс жауабын жазады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Алаңдардың ауданын тауып, қайсысы артық екенін дәлелдейді-1б Ауданы белгілі жердің ұзындығы мен енін табады-1б
Сендер мықтысыңдар!
«Медаль» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Парақтар
Түйме
Жұмыс дәптері
Таратпа материалдар
Кесте
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзындығы |
Ені |
Периметрі |
Ауданы |
|
8 см |
9 см |
? |
72 м2 |
|
7м |
6м |
? |
42 м2 |
|
х м |
b м |
? |
X*м2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
|
Ұзындығы |
Ені |
Периметрі |
Ауданы |
|
8 см |
9 см |
? |
72 м2 |
|
7м |
6м |
? |
42 м2 |
|
х м |
b м |
? |
X*м2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
|
|
Ұзын-дығы |
Ені |
S |
|
1- фигура |
8 см |
?см |
40 см2 |
|
2- фигура |
? см |
7 см |
63 см2 |
шағым қалдыра аласыз
















