|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахманбекова Сандуғаш Молдахановна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Д |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93. Есептеу. Қорытындылау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілгенқарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х×(25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу 3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді. Кестеден тыс ауызша көбейту мен бөлуді орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақтыңортасы 30 минут 3-минут Сабақты қорыту 2 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Көңілді эстафета» Үш сапқа тұра қалып, көңілді құрбақа ойынын ойнату. Өткенді пысықтау Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма: Балет 7*(120:40)=7*3=21 Сәуле Драма (850-650):5=200:5=40 Балжан Опера 500-303:3=500-101=399 Жазира Пантамима (540+120):6=660:6=110 Асқар Қуыршақ театры (650-320):30=330:30=11 Мұрат Театр түрлері туралы түсіндірме Көрсетілім арқылы көрсетеді Топтық жұмыс «Жауабын тап» Әр топқа өрнектер мен мәндерін бөлек бөлек беріледі. Белгілі бір уақыт ішінде сол дұрыс жауабын тауып жапсырады 3 тапсырма 18*2=36 60*5=300 17*3=51 550:5=110 140:7=20 440:20=22 808:4=202 306:3=102 420:2=210 999:3=333 369:3=123 482:2=241 4-тапсырма Ш: Барлығы 485 о Қуыршақ т -130 о Опера балет-?2 есе артық Драма- ?о 1) 130*2=260 ( опера ж/е балет) 2) 130+260=390 3) 485-390=95 ( Драма т.) Ж: Драма театрына 95 оқушы барды. 5-тапсырма Ш: 1) 160*2=320 ( 2-күні) 2) 160+320=480 ( 1,2 күні) 3) 810-480=330 ( 3-күні) Ж: 3-кнүі 330 билет сатылды. Сергіту сәті: Көңілді сандар Жұптық жұмыс: 6-тапсырма 41*2=82 639:3=213 33*3=99 248:2=124 23*3=69 82:2=41 96:6=16 51:3=17 428:2=214 69:23=3 Тақтамен жұмыс Әр топтан бір оқушы шығып тақтаға орындайды. Қалған сынып оқущыларды дәптерге орындайды 2 тапсырма. Х*3=1000-340 Х*3=660 Х=660:3 Х=220 220*3=1000-340 660=660 Х:40=36:18 Х:40=2 Х=2*40 Х=80 80:40=36:18 2=2 8-тапсырма Х*30=1000-730 Х*30=270 Х=270:30 Х=9 9*30=1000-730 270=270 880:у=535-491 880:у=44 У=880:44 У=20 880:20=535-491 44=44 А-45=389-254 А-45=135 А=135+45 А=180 180-45=389-254 135=135 Сабақ мақсатын қайта шығару. Сұрақ: Бүгінгі мақсат орындалды ма? Бүгінгі сабақтан не білдік? Осы сұрақтарға қуыршақтармен театр құра отырып жауап береді Үй тапсырмасы 9-тапсырмалар Хат
жазу |
Амандасады. Қарсылас топқа сәттілік айтып,жарысқа кіріседі . Көбейту бөлу бойынша ойын ойнайды. Тапсырманы орындайды Сәйкестендіреді Видеоны тамашалайды Өрнектің мәнін тауып жапсырады Есепті оқып,талқылайды. Есепті шығарады. Есептің шартымен танысып,есепті шығарады Есептейді. Бөлуді көбейтумен, көбейтуді бөлумен тексереді Теңдеуді шешеді Қуыршақты сөйлетіп сұрақ қояды,жауап береді Сабақта білгенімен бөліседі Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Әрбір дұрыс жауап 1-билет. Дескриптор: Есептейді-1б Дескриптор: Әрбір дұрыс жауап1- балл Дескриптор: Шартын құрады-1 балл Сұрақ қояды 1- балл Шешуін дұрыс жазады1-балл Жауабын жазады 1-балл (Қысқа жазу бойынша есеп құрастырады 1-балл Сұрақ қояды 1- балл Шешуін дұрыс шығарады 1- балл Жауап жазады1- балл) Дескриптор: Өрнекті дұрыс есептейді 1-балл Тексереді-1 балл Дескриптор: Теңдеуді шешеді 1-балл
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рахманбекова Сандугаш МолдахановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Математика 3 сынып. Ашық сабақ. 93- сабақ Есептеу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Математика 3 сынып. Ашық сабақ. 93- сабақ ЕсептеуМатериал туралы қысқаша түсінік
Бұл жерде 3 сынып матиматика пәнінен қысқа мерзімді жоспар.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
.












