Материалдар / Математика 4 сынып кмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика 4 сынып кмж

Материал туралы қысқаша түсінік
4 сыныпқа арналған кмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қазан 2024
224
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

16 сабақ. Ата-баба тәрбиесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру

4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау

Сабақтың мақсаты


Құндылықтар және оның мақсаты

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Туған елге деген сүйіспеншілік білдіре алу



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут




Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

22 минут




















































Сабақты қорыту

6минут















Қосымша тапсырма

2минут









Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту


Сабаққа дайындық жасайды




Өткенді пысықтау


Үй тапсырмасы

Өзіңе ұнаған шешендік сөздерді жаттап ал




Тақырыпты ашу

1-тапсырма

. «Ұшқан ұя» мәтіні оқылып, оқу барысында аялдамалар жасау арқылы мәтінді бөлімдерге бөлуге әзірлік

жүргізіледі. (Мұғалім өзі оқуына немесе оқушыларға оқытуына

болады. «Оңай, қиын сұрақтар» қою арқылы мәтін мазмұнына

талдау жасатады).

Мәтін бөлімдері:

1.Ата-бабам

2.Батырдың балалық шағы

3. Атаның батасы





Жаңа тақырып

2-тапсырма

«Пікіріңді айт» айдары бойынша берілген сұрақтарға

жауап беріп, өз пікірлерін оқулықта берілген мақалдармен

байланыстырады.

1. Мәтіннен жазушының отбасы мүшелеріне деген қандай

сезімдерін байқадың?

2. Жазушы сәбидің дүниеге келуіне байланысты ұлттық

дәстүрлердің қайсысын еске алған?


ЕБҚ

Б.Момышұлы туралы не білесің?



3-тапсырма

«Дәлелде» айдары бойынша Бауыржан отбасындағы қандай

бала болғандығы туралы дәлел келтіру. Бұрынғы Бауыржанның

балалық шағы туралы оқыған әңгімелерін естеріне түсіреді.

а) Тұңғышы ә) Ортаншысы б) Кенжесі


ЕҚБ

«Бағала» айдары бойынша оқушы төмендегі сұрақ төңірегінде өз ойларын білдіреді. Сол бөлікті дәптерге жазып

алуды оқушыларға тапсыру.

Саған Бауыржанның бабасының берген ақ батасының қай сөзі ұнады?

Оқушылар өздеріне ұнаған бата туралы өз пікірін білдіреді.



ФС тапсырмасы

Үзіндіні 3-жақта (ол) өзгертіп оқиды. Оқушылар зат есімді 3

жақта тәуелдеу туралы қазақ тілінен алған білімдерін естеріне

түсіреді.

«Момыш әкемнің айтуынша, мен мың да тоғыз жүз оныншы жылдың қысында, ескіше желтоқсанның жиырма төртінде

туыппын. Әкем ол күні Әулиеата шаһарында екен. Мен туған соң Имаш бабам жан-жаққа кісі шаптырып, әкеме де хабаршы жіберіпті...»

1. Момыш әкем

2. Момыш әкең

3. Момыш әкесі




ҚЖ:

«Бүгінгі күннің батырлары» тақырыбына шаңын шығарма жазу

Жоспары:

  1. Батыр қандай болады

  2. Бүгінгі күн батыры

  3. Мен батыр боламын.




Оқу құралдарын түгелдейді






Үй тапсырмасын айтады







«Түсініп оқы» айдары «Аялдамамен оқу» әдісі бойынша

жүзеге асады












Оқушының жауабы тыңдалады











Өз білімін ортаға салады




Бауыржан туралы айтады







Өз ойын айтады











Тәуелдік жалғауларын пайдаланып сөздерді өзгертеді













Шығарма жазады











Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру






ҚБ:

«Киіз үй» әдісі



Рисунок 2




Дескриптор.

Мәтінді жүргізе оқыды.-1б

Мазмұнымен жұмыс жасай алды-1б











Дескриптор:

Сұрақтарға толық жауап берді-1б

Отбасы құндылықтарын түсінді-1б




Рисунок 3




Дескрипторы:

«Бауыржан отбасындағы қай бала?» деген сұраққа қатысты

өз пікірін білдірді.-1б

Пікірінің дұрыстығын дәлелдеді-1б




ҚБ:

Керемет!






Дескриптор:

Сөздерді өзгертіп оқи алады-1б

Тәуелдеудік жалғауларын жаллғауды біледі-1б





Рисунок 4



Дескриптор:

Шығарма жаза алды-1б

Өз ойын еркін жеткізді-1б






«СМС» әдісі








суреттер







Суреттер










оқулық




Суреттер












оқулық














оқулық







Суреттер
















Б.Момышұлының суреті












Суреттер













Кері байланыс парағы







































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

16 сабақ. Ана тілім-дана тілім.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу

4.3.3.1 шығармашылық жұмысын сызба, диафильм, презентация түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

Мәтіндердің негізгі ойын анықтайды

Шығармашылық жұмысты сызба, таныстырылым түрінде ұсынады

Құндылықтар және оның мақсаты

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут





Сабақ

тың ортасы

22 минут




















































Сабақты қорыту

6минут


































Қосымша тапсырма

2минут























Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту


Сабаққа дайындығын тексеру



Өткенді пысықтау


Отбасында айтылып жүрген баталарды айт




Тақырыпты ашу

«Поэзия минуты» әдісі

Ана тілі туралы өлеңдер оқы.

Ана тілң-арың бұл,

Ұятың боп тұр бетте.

Өзге тілдің бәрін біл,

Өз тіліңді құрметте!



Жаңа тақырып

Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру

«Қазақ тілі-мемлекеттік тіл» бейнебаянын көрсету.

1-тапсырма

«Ойлан» айдары

Оқып, сөйлемдердегі ойды аяқтайды.

Менің ана тілім – ... .

Біздің мемлекеттік тіліміз – ...

Әркім өз ана тілінде ... .

Мен ойымды, қуанышымды, ренішімді ана ... ... ... .

Мен ана тілімде ән ... .

Әр ұлттың өз ана тілі ... .

Мұғалім: Осы пікірлермен келісесіңдер ме? (Сыныпта талқылау жүргізу)




Оқылым

2-тапсырма

«Түсініп оқы» айдары бойынша өлеңдерді түсініп оқиды, авторлардың өмірбаянымен танысып, өлеңнің негізгі ойын анықтайды.

Өлеңдердегі негізгі ой: Ана тілімізді аялай білу, қорғау, дәріптеу.





ЕБҚ

«Туған тілім» өлеңін мәнерлеп оқы.





3-тапсырма

«Тыңда» айдары ("Аудиодискімен жұмыс"):

Ақын Несіпбек Айтұлының «Ана тілі» өлеңі тыңдалады. Өлеңнің негізгі ойы

анықталып, ақынның тілге деген сүйіспеншілігі анықталады.



4-тапсырма

Орында» айдары

Тіл мерекесіне арналған құттықтау хат дайындайды.


Үлгі:

Құрметті достарым! Келе жатқан Тіл мерекесі құтты болсын! Мен сендердің ана тілімізді құрметтеп, аялай білетіндеріңе сенемін! Өз тілімізді қадірлей білейік!

Сәлеммен достарың Аружан.



ЕҚБ

Сызба бойынша тіл мәртебесі туралы ойыңды жаз, Өз ойыңды дәлелмен келтір.





ҚЖ:

ФС тапсырмасы

«Ана тілім-тірлігімнің айғағы» тақырыбына шағын эссе жазыңдар.

Жоспары:

  1. Қазақ тілі-ана тілім

  2. Ана тілді қорғау

  3. Тазалықты тілден бастайық.




Үй тапсырмасы

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу деңгейі диаграммасын сызып келу

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу

деңгейін диаграммаға (жақсы, орташа, төмен деңгейде) түсіру

арқылы анықтап келеді.









Оқу құралдарын түгелдейді



Бата береді








Өлеңдерді мәнерлеп оқиды






М.Әлімбаев пен Ғ.Қайырбековтың өлеңдерін оқып танысады






Пікірталасқа қатысады






Екі өлеңнің мазмұнын салыстыра отырып, негізгі

идея – туған тілді құрметтеу екенін айтады.




Өлеңді оқиды













Өлеңді тыңдап, өз ойларын айтады






Бір-біріне құттықтау хат жазады

Оқушылар өздеріне ұнаған құттықтау хат туралы өз пікірін

білдіреді





Өз ойын дәлелмен келтіре отырып жазады












Эссе жазады









Үй тапсырмасын алады










Кері байланыс жасайды





Мақтап, мадақтап отыру


ҚБ:

« Асық» әдісі




Дескриптор:

Ана тілі туралы түсінігі қалыптасқан-1б

Өлеңді мәнерлеп, анық оқи алды-1б



Дескриптор:

Өлеңнің негізгі ойын анықтай алды.-1б

Екі ақынның өлеңдеріндегі ортақ мәселені тауып, одан шығу жолын ұсына алды.-1б

Шығармашылық тапсырманы орындап, өз бетінше заң

немесе ереже құрастырып, ұсыныс жасай алды.-1б




Дескриптор:

Өлеңдерді түсініп оқыды.-1б

Екі ақын өлеңіндегі негізгі ойды салыстыра отыра, ортақ ойды тапты-1б

Авторлар туралы мәліметтер таба алды-1б




Жарайсың!








Дескриптор:

Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап берді-1б.

Ана тілінің қадірі туралы айта алды-1б





Дескриптор: Құттықтау хат дайындады.-1б

Эстетикалық талғамға сай жұмыс жасай алды-1б






Дескриптор:

Тіл туралы өз ойын еркін жеткізді-1б

Ана тілін аялау керектігін түсінеді-1б








Дескриптор:

Эссе жазуды білді-1б

Тақырыпты жан-жақты ашуға талпынды-1б







Дескриптор:

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу

деңгейін диаграммаға түсірді-1б

Ана тілімізді қорғауды, дамытуды біледі-1б





«Бағдаршам» әдісі











суреттер






Суреттер











оқулық







Бейнебаян

https\\youtu/de\lsayVrLg9UI





Оқулық















Кітаптар










Бейнебаян

аудиожазба

https\\fb/watch\fXwmOrfA6B\


оқулық




Үлгі








Сызба








оқулық







Суреттер












Диаграмма үлгісі




Оқулық






Кері байланыс парақтары












Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

17 сабақ. Қазына иесі кім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру

4.2.8.2 көркем шығарманы басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм, кинофильм) нұсқасымен салыстыру

Сабақтың мақсаты

Оқиғаны болжайды

Шығарманы басқа үлгідегі нұсқамен салыстырады

Құндылықтар және оның мақсаты

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Туған елге деген сүйіспеншілік білдіре алу



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут









Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

22 минут































































Сабақты қорыту

6минут










Қосымша тапсырма

2минут
























Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты,дәл жауап береміз!

Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!



Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу деңгейі диаграммасын сызып келу

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу

деңгейін диаграммаға (жақсы, орташа, төмен деңгейде) түсіру

арқылы анықтап келеді.


Тақырыпты ашу

Ертегі түрлерін естеріңе түсіріңдер





Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Оқулықтағы суретті мұқият зерттей отырып, оны сипаттайды. Олардың идеяларын ынталандыру үшін тапсырмалар беру.

Сурет мазмұны бойынша ертегі құрастырып, оқиғаның шешімін ойлап табыңдар.

Соңғы суретті қалай бейнелеуге болар еді?

Әңгіме мазмұнына тақырып қойыңдар.

Тақырып: « Көшет отырғызу»





ЕБҚ

Өзің білетін ертегіні айтып бер.

Ол қандай ертегіге жатады?

Кейіпкерлері туралы айт.





2-тапсырма

«Түсініп оқы» айдары

(Т) «Ғажайып бақ» ертегісін түсініп оқу.

Оқушылар ертегіде баяндалған сәттен кейін не болатынын

болжайды, достарына айтып береді




ЕҚБ

«Ғажайып бақ» ертегісін басқаша оқиғамен баяндап беруге тырыс. Кейіпкерлеріңді жақыс және жаман жағынан көрсет. Оларға мінездеме бер.

Өз ертегіңмен оқулықтағы ертегіні салыстыр.





3-тапсырма

«Болжа» айдары. Топтық жұмыс

Әр топтан өздері таңдаған болжамдарын ұжымға ұсынады.

Содан оқушылар ертегінің соңын оқиды.

.




ФС тапсырмасы

4-тапсырма

«Түсіндір» айдары

Мұғалімнің көмегімен «ұлтарақтай жер» сөзінің мағынасын

түсіндіреді. Жауабын сурет арқылы немесе саусақпен бейнелеп

көрсет:

а) көлемді жер;

ә) азғана, өте кіші жер;(жауабы)

б) ұлтараққа ұқсайтын жер.



ҚЖ:

5-тапсырма

«Суретті мультфильм» әдісі

Мәтін мазмұнын бөлімдерге бөліп, әр топ өзіне берілген бөлім мазмұнын

ашатындай 1 сурет салады. Салынған суреттерді ретімен орналастырып, мультфильм құрастырады.

Сынып қабырғасына ілінген суреттер бойынша мәтін мазмұны ретімен баяндалып,

төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Асан мен Қасеннің қандай қасиеттері ұнады? Неліктен?

Қасеннің орнында болсаң, сен не істер едің?




Үй тапсырмасы

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құр. Оны дәптеріңе жаз.







Сабаққа дайындалады









Дайындап келген диаграммала

рын көрсетеді








Ертегі түрлерін естеріне түсіреді










Суреттер бойынша ертегі құрастыра

ды








Ертегі айтады










Ертегіні оқиды, мазмұнымен жұмыс жасайды







Ертегі құрастырады








Қай топтың болжамы

мазмұн жағынан жақын келгенін анықтайды.







Жаңа сөзбен танысады










Мультфильм құрастырады






Сұрақтарға жауап береді






Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді








Мақтап, мадақтап отыру


ҚБ:

« Алтын сандық» әдісі




Дескриптор:

Отбасы мүшелерінің ана тілінде таза сөйлеу

деңгейін диаграммаға түсірді-1б

Ана тілімізді қорғауды, дамытуды біледі-1б






Дескриптор:.

Мәтінді оқи отырып, болжау жасауға үйренді.-1б

Ертегі түрін ажырата отырып, оны сахналай алды.-1б





Дескриптор:

Ертегіні толық, нақты сөздермен айта алды-1б

Ертегі кейіпкерлерінің істерін бағалауды білді-1б



Дескриптор:

Ертегінің мазмұнын түсінді-1б

Ертегінің аяқталу сәтін болжай алды-1б



Дескриптор:

Шығарманы басқаша құрастыруды үйренді. -1б

Шығармаларды салыстыра отырып,талдау жасай алды.-1б





Дескриптор:

Оқушылар болжай алды.-1б

Ертегіні түсініп оқи алды-1б





Дескриптор:

Сөз мағынасын ұғады-1б

Саусақпен бейнелей алды-1б







Дескриптор:

Мәтін мазмұнына сәйкес 1 сурет сал-ды-1б

Салған суреттерден мультфильм бөлігін құрастырды-1б

Асан мен Қасенге мінездеме берді-1б





Дескриптор:

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құра білді-1б

Жазылған жоспарды әңгімелеу барысында қолданды-1б






«Алма ағашы» әдісі












суреттер


Суреттер







Оқушы жұмыстары






оқулық





оқулық











оқулық








Суреттер












Оқулық





Ертегі туралы суреттер








Оқулық











Оқулық



Қазақ өлшем бірліктері жазылған парақ






Суреттер көрмесі









Оқулық











Стикерлер















Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

18 сабақ. Ақыл-жастан. Ғажайып бақ. (жалғасы)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру

Сабақтың мақсаты

Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалайды

Тыңдалған мәтін бойынша пікір білдіреді

Құндылықтар және оның мақсаты:

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Туған елге деген сүйіспеншілік білдіре алу



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут










Өткенді пысықтау

5 минут




Сабақ

тың ортасы

22 минут





































Сабақты қорыту

6минут





























Қосымша тапсырма

2минут


































Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақытты үнемдейміз!

Нақты,дәл жауап береміз!

Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз




Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құр. Оны дәптеріңе жаз.




Тақырыпты ашу

Ертегілер түрлері туралы түсінігіңді айт







Жаңа тақырып


1-тапсырма

«Тыңда» айдары:

1. «Ғажайып бақ» ертегісі тыңдалып, ертегіні оқыған балалардың пікірі тыңдалады.

«Оқы» айдары

2. «Ғажайып бақ» ертегісінің жалғасын түсініп оқу.



2-тапсырма

«Бағала» айдары

«Микрофон» әдісі бойынша топтар бір-біріне сұрақ қояды.

1. Алғашқы екі шәкірттің сөзін оқып, баға бер.

2. Үшінші шәкірт сөзін оқып, оған қандай сұрақ қояр едің?

3. Қарияға үш шәкіртінің сөзі неліктен ұнамады?



ФС тапсырмасы

3-тапсырма

- Бесінші шәкірт болсаң сен қандай шешім айтар едің?

«Баяндама» әдісі бойынша мұғалім сыныпқа мақалды оқуды, соңынан оның мазмұнын сурет, сызба түрінде беруді

ұсынады. Бұл «шпаргалканы» оқушы оң жағындағы көрші балаға береді. Енді әрқайсысы өз көршісінің суреттерін не

сызбаларын қолдана отырып, осы мақал бойынша шәкірттің сипатына «баяндама» жасайды. «Баяндама» мазмұнын неғұрлым кең ашып, оны қорғап, ең жақсы өрнекті ұсынған оқушы

жеңімпаз болады. (Мысалы: «Ақыл – жастан, асыл – тастан»)


ЕБҚ

«Ақыл-жастан, асыл-тастан» мәтелін тақтаға көркем жаз.



ЕҚБ

Қарияның сөзінен мақал-мәтелге лайық сөзді тауып оқы.

«Жасы кіші болса да,ақылы артықты аға тұт»





ҚЖ:

4-тапсырма

«Блум түймедағы» әдісі

Блум түймедағының алты күлтесі – сұрақтар типінің алты түрі.

1. Қарапайым сұрақтар. Ертегі несімен ұнады?

2. Анықтаушы сұрақ. Ертегіде жағымсыз кейіпкер бар ма?

3. Интерпретациялық (түсіндіруші) сұрақ. Неліктен төртінші шәкірт жауабы барлығына ұнады?

4. Шығармашылық сұрақтар. Мен шәкірт болсам, жауабым былай болар еді...

5. Бағалау сұрақтары. Бір жауап екінші жауаптан несімен ерекшеленеді?

6. Тәжірибелік сұрақтар. Ертегіге басқаша қандай тақырып қоюға болады?




Үй тапсырмасы

Ертегі кейіпкерлерінің жақсы қасиеттерін сипаттап жаз


Ертегі кейіпкері

Кейіпкерге мінездеме

АСАН

Адал дос

Қасен

Еңбекқор

Асанның қызы

Адал

Қасеннің ұлы

Ақылды

Шәкірттердің біреуі

Ақылды





Сабақ ережесін айтады










Жоспарларын оқып береді








Өз ойымен жеткізеді















Пікірлерін айтады










Сұрақтарға жауап береді











Баяндама жасауға әрекеттенеді





Мақалдың мағынасын айтады









Жеке жұмыс жасайды










Қосымша жұмыс орындайды










Сұрақтарға жауап береді








Үй тапсырмасын алады



Кестені толтырады









Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру



Дескриптор:

Ертегі мазмұны бойынша жоспар құра білді-1б

Жазылған жоспарды әңгімелеу барысында қолданды-1б



ҚБ:

Тамаша жауап болды!









Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқыды.-1б

Мазмұнын толықтай айта алды-1б








Дескриптор:

Сұрақтарға толық жауап береді-1б

Ақыл сөздерді мағынасын түсінді-1б









Дескрипторы:

Көршісінің суретіне баяндама жасай алады-1б

Өз ойын еркін жеткізеді-1б







ҚБ:

Жазуға шебер болыпсың!




ҚБ:

Тамаша жауап!








Дескриптор:

Ертегінің негізгі ойын біледі-1б

Ертегі кейіпкерлеріне мінездеме бере алды-1б

Шығармашылық сұраққа жауап бере алды-1б

Тақырып бойынша ой қорыту жасай алды-1б







Дескриптор:

Ертегі кейіпкерлерінің жақсы қасиеттерін сипаттап жазды-1б

Ертегі мазмұнын түсінді-1б









«Алма ағашы» әдісі












суреттер


Суреттер















оқулық


















оқулық















оқулық






Суреттер













Оқулық














Оқулық







Гүл күлтелері










Кесте




Оқулық







Кері байланыс парағы




















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!