|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
08.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы (9-ші сабақ, 29 бет) |
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді Кейбір оқушылар: көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді - көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 5, 103 бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Ұлы Жібек жолы көптеген ғасырлар бойы Еуропа мен Азияның мәдениеті мен өркениетінің ұштасуын қамтамасыз етті.Осы жолмен көптеген керуен жүріп өткен.Ұлы Жібек жолы туралы білетініңмен бөліс Түйелерді әртүрлі тәсілмен сана |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Ұлы Жібек жолы туралы ой пікірін айтады.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат Үш-үштен бөлінген түйелердің суреті бар қима қағаз |
||
|
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Екі көбейткішті олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. a * (b * c ) = (a * b) * c = ( a * c ) * b 1-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір. Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір. 4 * 28 * 25 = 25 * ( 8 * 4) = 25 * 29 * 4 * 3 = 15 * (9 * 4) = 15 * (2 * 3 ) = 59 * (2 * 5) = 36 * (25 * 4 ) = 54 *(5 * 2) =
Дескриптор: -бірінші өрнекті тиімді
тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - үшінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - төртінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - бесінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - алтыншы өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - жетінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - сегізінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді
Есепті шығарады
. |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ:
1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық 7 бет таратпа
Оқулық № 6, 9 бет |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 10 бет |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 4 сынып ҚМЖ
Математика 4 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
08.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы (9-ші сабақ, 29 бет) |
Санды көбейтіндіге көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.9 санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: санды қосындыға көбейту, санды көбейтіндіге көбейту және бөлу ережелерін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді Кейбір оқушылар: көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді - көбейтіндіге көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 5, 103 бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Ұлы Жібек жолы көптеген ғасырлар бойы Еуропа мен Азияның мәдениеті мен өркениетінің ұштасуын қамтамасыз етті.Осы жолмен көптеген керуен жүріп өткен.Ұлы Жібек жолы туралы білетініңмен бөліс Түйелерді әртүрлі тәсілмен сана |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Ұлы Жібек жолы туралы ой пікірін айтады.
|
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат Үш-үштен бөлінген түйелердің суреті бар қима қағаз |
||
|
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Екі көбейткішті олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. a * (b * c ) = (a * b) * c = ( a * c ) * b 1-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір. Тиімді тәсілмен есепте және оны түсіндір. 4 * 28 * 25 = 25 * ( 8 * 4) = 25 * 29 * 4 * 3 = 15 * (9 * 4) = 15 * (2 * 3 ) = 59 * (2 * 5) = 36 * (25 * 4 ) = 54 *(5 * 2) =
Дескриптор: -бірінші өрнекті тиімді
тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - үшінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - төртінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - бесінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - алтыншы өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - жетінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) - сегізінші өрнекті тиімді тәсілмен есептейді, түсіндіреді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Өрнектерді тиімді тәсілмен есептейді және түсіндіреді
Есепті шығарады
. |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ:
1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық 7 бет таратпа
Оқулық № 6, 9 бет |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 10, 10 бет |
||
шағым қалдыра аласыз














