|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
10.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді - қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 14 бет 12 * 900 = 10800 5 * 7000 = 35000 15 * 3000 = 45000 27000 : 30 = 900 21000 : 3000 = 7 240000 : 30000 = 8 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есептеулерді ретімен орында.Әр бағандағы өрнектердің мәндерінің қосындысын тап.Сонда Ұлы Жібек жолы өткен жерлерде саудадан басқа тағы не дамығанын білетін боласың. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептеулерді ретімен орындайды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат |
||
|
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға жазбаша көбейткенде,нөлге көңіл аудармай көбейткен ыңғайлы.Содан соң екі көбейткіште қанша нөл болса,соңына сонша нөл тіркеледі. 1-тапсырма Жазбаша есепте 450 * 300 = 135000 147 * 2000 = 294000 180 * 700 = 126000 6800 * 60 = 408000 460 * 30 = 13800 7410 * 60 = 444600 530 * 90 = 47700 230 * 400 =92000 Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар V – 3400м/сағ t – 10 сағ S - ? Ш: 3400 : 10 = 340 м Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Ережені мұқият тыңдайды.
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
.
қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық таратпа
Ереже жазылған А4
Оқулық № 5(а), 16 бет |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 17 бет |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 4 сынып ҚМЖ
Математика 4 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
10.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нөлмен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.12**нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді - қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Үй тапсырмасын тексереді № 10, 14 бет 12 * 900 = 10800 5 * 7000 = 35000 15 * 3000 = 45000 27000 : 30 = 900 21000 : 3000 = 7 240000 : 30000 = 8 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау «Өз біліміңді тексер» Есептеулерді ретімен орында.Әр бағандағы өрнектердің мәндерінің қосындысын тап.Сонда Ұлы Жібек жолы өткен жерлерде саудадан басқа тағы не дамығанын білетін боласың. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Есептеулерді ретімен орындайды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Оқулық Ұлы жібек жолы жүріп өткен карта бейнелен ген плакат |
||
|
15 минут
15 минут |
Есіңде сақта! Нөлдермен аяқталатын санды нөлдермен аяқталатын санға жазбаша көбейткенде,нөлге көңіл аудармай көбейткен ыңғайлы.Содан соң екі көбейткіште қанша нөл болса,соңына сонша нөл тіркеледі. 1-тапсырма Жазбаша есепте 450 * 300 = 135000 147 * 2000 = 294000 180 * 700 = 126000 6800 * 60 = 408000 460 * 30 = 13800 7410 * 60 = 444600 530 * 90 = 47700 230 * 400 =92000 Дескриптор: - ережені қолданып, бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, төртінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, бесінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, алтыншы өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, жетінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - ережені қолданып, сегізінші өрнектің мәнін есептейді(1б) 2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар V – 3400м/сағ t – 10 сағ S - ? Ш: 3400 : 10 = 340 м Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрады -сұрағын анықтайды -шешу амал таңбасын анықтайды -мәнін есептейді -жауабын толық жазады Барлығы дұрыс орындалған жағдайда (1б) |
Ережені мұқият тыңдайды.
Қажетті ережені қолданып,өрнектердің мәнін есептейді
.
қозғалсысқа берілген есепті тиісті формуланы қолданып шығарады |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл
ҚБ: 1балл
Барлығы: 10 балл |
Оқулық таратпа
Ереже жазылған А4
Оқулық № 5(а), 16 бет |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды?
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді |
|
Үйге тапсырма № 11, 17 бет |
||
шағым қалдыра аласыз














