|
Білім беру ұйымының атауы |
Кемертоған орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. 4 (А) Теңдеу және теңсіздік, өрнек |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хамитова Ж.М |
|||||
|
Күні: |
10.04.2026 |
|||||
|
Сынып: |
4 «О» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№139 сабақ Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.1санды және әріпті өрнектерді түрлендіру; 4.2.1.3 айнымалысы бар өрнектерді құру және есептер шығару барысында қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
санды және әріпті өрнектерді түрлендіреді айнымалысы бар өрнектерді құрады және есептер шығару барысында қолданады |
|||||
|
Құндылық |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы «Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді.» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Психологиялық ахуал ЖИ Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 35-бет, №9 Мұғалім оқушылармен астериодтар мен құйрықты жұлдыздар жайында диалог құрады. «Адал азамат» бағдарламасы аясында жас ұрпақтың бойында ұлттық құндылықтарды қалыптастыруға бағытталған нақты мысал келтіріледі. Апта дәйексөзіне мысалдар келтіріледі Мұғалім оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Планетаарлық кеңістіктен Жерге құлаған тастар мен темір кесектері қалай аталатынын білесің бе?
Тақтамен жұмыс «Жылдам есепте!» әдісі №2-тапсырма Есепте. 5210-854+18122:26=5053 5210-3129+18122:26=2778 48000:(25*4)*3=1440 54000:(25*4)*3=1620 Өзіндік жұмыс №3-тапсырма Өрнектерді жаз. Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есепте. 9*с=9*290=2610 Ж. 2610 қорап жасау керек Ойлан, жұптас, бөліс! Жұптық жұмыс № 4-тапсырма Есепті амалдар бойынша шығар. Неше амалмен шықты? 1) 1000 – 385 = 615 2) 615:5·2 = 246 3) 615- 246 = 369
«Кім, шапшаң?» әдісі №5-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және өрнектердің мәнін тап. (726 – 139) · 47 + 10 011= 37 600 (411 – 325) · 602 – 16 926=34 846 Сергіту сәті
“Көңілді би” Топтық жұмыс «Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ 6-тапсырма. Өрнек бойынша есеп құрастыр. А) 2 – топ Ә) 3 – топ Б) ЕБҚ
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Көгершінді ұшыру арқылы ізгі тілектерін айтады. Апта дәйексөзі және құндылыққа байланысты нақты мысалдар келтіреді №1-тапсырманы орындайды Есептейді және жауабын тексереді. №2-тапсырманы орындайды Есептеуді орындайды №3-тапсырманы Өрнектерді жазады Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді №4-тапсырманы орындайды Есепті амалдар бойынша шығарады Амалдардың орындалу ретін анықтайды және өрнектердің мәнін табады Топтасып түсіндіре отырып орындайды
|
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді – 1 б Планетаарлық кеңістіктен Жерге құлаған тастар мен темір кесектері қалай аталатынын біледі – 1 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді – 1 б ҚБ: Жарайсың
Дескриптор: Өрнектерді жазады – 1 б Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді – 1 б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Есептің шартын құрады – 1 б Есепті амалдар бойынша шығарады – 1 б Есептің жауабын жазады – 1 б Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды – 1 б Өрнектердің мәнін табады – 1 б ҚБ: Жарайсың
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Оқулық Слайд Слайд, дәптер Топтық жұмыс тапсырмалар |
||
|
Сабақты қорыту |
ҚБ тапсырмалары
Оқу тапсырмасы: 38-бет, №10 ЖИ Рефлексия
|
ҚБ тапсырмаларын орындайды Үй тапсырмасын алады |
|
Таратпа қағаздар Слайд |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика 4 сынып қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кемертоған орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат. 4 (А) Теңдеу және теңсіздік, өрнек |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хамитова Ж.М |
|||||
|
Күні: |
10.04.2026 |
|||||
|
Сынып: |
4 «О» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№139 сабақ Есепті шығаруда санды және әріпті өрнектерді қолдану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.1санды және әріпті өрнектерді түрлендіру; 4.2.1.3 айнымалысы бар өрнектерді құру және есептер шығару барысында қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
санды және әріпті өрнектерді түрлендіреді айнымалысы бар өрнектерді құрады және есептер шығару барысында қолданады |
|||||
|
Құндылық |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы «Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді.» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сергіту сәті |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Психологиялық ахуал ЖИ Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 35-бет, №9 Мұғалім оқушылармен астериодтар мен құйрықты жұлдыздар жайында диалог құрады. «Адал азамат» бағдарламасы аясында жас ұрпақтың бойында ұлттық құндылықтарды қалыптастыруға бағытталған нақты мысал келтіріледі. Апта дәйексөзіне мысалдар келтіріледі Мұғалім оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Планетаарлық кеңістіктен Жерге құлаған тастар мен темір кесектері қалай аталатынын білесің бе?
Тақтамен жұмыс «Жылдам есепте!» әдісі №2-тапсырма Есепте. 5210-854+18122:26=5053 5210-3129+18122:26=2778 48000:(25*4)*3=1440 54000:(25*4)*3=1620 Өзіндік жұмыс №3-тапсырма Өрнектерді жаз. Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есепте. 9*с=9*290=2610 Ж. 2610 қорап жасау керек Ойлан, жұптас, бөліс! Жұптық жұмыс № 4-тапсырма Есепті амалдар бойынша шығар. Неше амалмен шықты? 1) 1000 – 385 = 615 2) 615:5·2 = 246 3) 615- 246 = 369
«Кім, шапшаң?» әдісі №5-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта және өрнектердің мәнін тап. (726 – 139) · 47 + 10 011= 37 600 (411 – 325) · 602 – 16 926=34 846 Сергіту сәті
“Көңілді би” Топтық жұмыс «Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ 6-тапсырма. Өрнек бойынша есеп құрастыр. А) 2 – топ Ә) 3 – топ Б) ЕБҚ
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Көгершінді ұшыру арқылы ізгі тілектерін айтады. Апта дәйексөзі және құндылыққа байланысты нақты мысалдар келтіреді №1-тапсырманы орындайды Есептейді және жауабын тексереді. №2-тапсырманы орындайды Есептеуді орындайды №3-тапсырманы Өрнектерді жазады Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді №4-тапсырманы орындайды Есепті амалдар бойынша шығарады Амалдардың орындалу ретін анықтайды және өрнектердің мәнін табады Топтасып түсіндіре отырып орындайды
|
ҚБ: Жарайсың!
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді – 1 б Планетаарлық кеңістіктен Жерге құлаған тастар мен темір кесектері қалай аталатынын біледі – 1 б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді – 1 б ҚБ: Жарайсың
Дескриптор: Өрнектерді жазады – 1 б Әріптердің берілген мәнінде өрнектерді есептейді – 1 б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Есептің шартын құрады – 1 б Есепті амалдар бойынша шығарады – 1 б Есептің жауабын жазады – 1 б Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды – 1 б Өрнектердің мәнін табады – 1 б ҚБ: Жарайсың
|
Слайд Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Оқулық Слайд Слайд, дәптер Топтық жұмыс тапсырмалар |
||
|
Сабақты қорыту |
ҚБ тапсырмалары
Оқу тапсырмасы: 38-бет, №10 ЖИ Рефлексия
|
ҚБ тапсырмаларын орындайды Үй тапсырмасын алады |
|
Таратпа қағаздар Слайд |
||
шағым қалдыра аласыз




















