Математика 61-65 сабақтар

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Математика 61-65 сабақтар

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспарлары
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

61сабақ..Километр. Миллиметр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.3.2** мм, км/ гр, т/см2, дм2, м2 өлшем бірліктерін қолданып өлшеу

3.1.3.3** шамалар мәндерін: ұзындық (мм,см, дм, м)/ масса (г, кг, ц, т)/ көлем (сыйымдылық) (л)/ аудан ( см2, дм2, м2, га) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты:

Ұзындық өлшем бірліктері-километр және миллиметрмен танысады

Құндылықтар

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут








































Сергіту сәті

2 минут



































































Сабақты қорыту

5минут

































Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Тура теңдіктер мен теңсіздіктерді көшіріп жаз.

48 сағ = 2 тәул.

2 тәул. 5 сағ >49 сағ

90 мин > 1 сағ

26 сағ > 1 тәул.

180 мин = 3 сағ

1 сағ 10 мин > 210 мин

170 мин < 3 сағ 10 мин

2 сағ > 110 мин


Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

Мәтінді оқы. Жаңа ұзындық өлшем бірліктерін жаз.

Жауабы:

км – километр

м – метр

дм – дециметр

см – сантиметр

мм – миллиметр

1 м = 10 дм 1 дм = 10 см

1 см = 10 мм 1 м = 100 см

1 дм = 100 мм 1 км = 1 000 м

1 м = 1 000 мм

1 км = 1 000 м = 10 000 дм = 100 000 см = 1 000 000 мм 1 м = 10 дм = 100 см = 1 000 мм 1 дм = 10 см = 100 мм



2-тапсырма

Кесінділердің ұзындықтарын өлше. Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталатынын білесің бе?


А В=20

D K=25

C L=10

O N=5


ЕБҚ

3- тапсырма

1 см = 10 мм

2 дм 1 см = 21см

690 см = 69 дм = 6м 9 дм

658 см = 6 м 5дм 8 см

40 см = 400 мм

210 см = 21дм = 2м 1 дм

78 мм = 7 см 8 мм

546 мм = 5дм 4 см 6 мм



ФС тапсырмасы

Шығармашылық тапсырма

4-тапсырма

А)Досыңмен ойна. Қолыңа текше ал. Әртүрлі нысандарға жол көрсет. Бағыттың ұзындығын анықта

Жауабы:

Мектеп-үй=2км+15км+5км+4км=26км


Ә)Лагерьге жеткеннен кейін саяхатшылар екі топқа бөлініп, жорыққа шықты. Әр топтың өзінің бағыты болды.

Жауабы:

1) 1-топ:

а) жотаға дейін=4км

ә) көпірге дейін=4км+2км=6км

б) орманға дейін қанша километр жүріп өтті?6км+3км=9км


2) 2-топ Бағытының ұзындығы қанша?

Жауабы:

Багыты:3км+1км+1км+3км+4км=12км

5-тапсырма

Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап.

Жауабы:

S=(a+b), S=(a+b):2

1. S=4см2

2. S=25 см2

3. S=40 см2

4. S=16 см2

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,

заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру


5-тапсырма

Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап.

Ж: S=(4см*2см):2=4см2

S=(10*5):2=25см2

S=(8*10):2=40см2

S=(4*8):2=16см2


ЕҚБ

6-тапсырма

Доғал бұрышы бар үшбұрыштың периметрін тап. Жауабын миллиметрмен өрнекте.

Р=25+25+45=95мм

Р=32+29+51=112мм





8-тапсырма

Есептерді шығар.

А) 8мм*5=40мм

Ә) 21м:3=7м

Б) 9*5=54

В)28:4=7


9-тапсырма

Кесте бойынша өрнектер құрастырып жаз

Қосылғыш

700+30

500

200*1

192-6

Қосылғыш

60

600*0

360-80

250

Қосындының мәні

790

500

480

436




Азайғыш

1000

985

300*1

450+90

Азайтқыш

500*1

160+40

600-300

300

Айырманың мәні

500

785

0

240



10-тапсырма

Ш: S=4*4=16см2

S=1*1=1см2 16:1=16см

Жауабы: Жолақтың ұзындығы 16см



Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Үлгі: 400-(325+25)=50

152+(89+111)=352

(256+257)-33=480

569+(109+211)=889



Кері байланыс





Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді













Тапсырмалар

ды орындайды
















Кесінділерді өлшейді












Жеке жұмыс жасайды







Жаттығу жасайды











Тапсырманы орындайды

















Бағыт ұзындығын табады











Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады





Жеке жұмыс жасайды











Есептерді шығарады






Өрнектер құрастырады











Кестемен жұмыс жасайды







Тапсырманы орындайды





Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді





Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Попкорн» әдісі


Дескриптор:

Тура теңдіктер мен теңсіздіктерді көшіріп жазады-1б



Тамаша!







Дескриптор:

Жаңа ұзындық өлшем бірліктерін жазады-1б


Кереметсіңдер!








Дескриптор:

Кесінділердің ұзындықтарын өлшейді-1б






Керемет!











Тамаша!




Керемет екен!





Тамаша!


Дескриптор:

Бағыттың ұзындығын анықтайды-1б



Тамаша!











Сендер мықтысыңдар!








ДескриптоР:

Тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табуды біледі-1б




Тамаша!






Дескриптор:

Есептерді шығарады-1б






Дескриптор:

Кесте бойынша өрнектер құрастырып жазады-1б












Дескриптор:

Жолақтың ұзындығын есептеп табады-1б






Тамаша!







«Білім почтасы» әдісі





Суреттер











Оқу құралдары













Жұмыс дәптері











Қимылдар








Суреттер




Сызба










Оқулық






Кесте




AutoShape 1





Оқулық














Заттар







Суреттер










Оқулық








Үшбұрыштар










Оқулық











Кесте










Кесте







Оқулық







Жұмыс дәптері










Кері байланыс тақтасы





Shape1

Қосылғыш

700+30

500

200*1

192-6

Қосылғыш

60

600*0

360-80

250

Қосындының мәні







Азайғыш

1000

985

300*1

450+90

Азайтқыш

500*1

160+40

600-300

300

Айырманың мәні











Білім беру ұйымының атауы

Соркөл орта мектебі

Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:

Ақөтенова Ш.Б

Күні:

03.12.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

62 сабақ.Тонна. Грамм

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.3.4 ** ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2, ) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2, ) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіреді

Құндылықтар

Апта дәйексөзі:

Бірлік және ынтымақ

«Бірлігі күшті ел озады»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут



























Сергіту сәті

2 минут
























Сабақты қорыту

5минут








Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту

Мейірімді жүрекпен

Ақ пейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Есепте.

Үлгі: 400-(325+25)=50

152+(89+111)=352

(256+257)-33=480

569+(109+211)=889



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

Массаның өлшем бірлігін жаз

Жауабы:

т – тонна

ц – центнер

кг – килограмм

г – грамм


1 т = 10 ц

1 ц = 100 кг

1 т = 1 000 кг

1 кг = 1 000 г

1 т = 10 ц = 1 000 кг = 1 000 000 г

1 ц = 100 кг = 100 000 г


2-тапсырма

а) Өсу ретімен орналастыр:

20 кг; 2 ц; 2 т; 200 г; 8 кг; 800 кг.

Жауабы: 200 г, 8кг, 20кг ,2ц ,800 кг, 2т.

Ә)Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте

=2000 кг 7000г=7кг

5кг=5000г 6000кг=6т


Ұжымдық жұмыс

«Дұрыс әрі жылдам» әдісі

3- тапсырма

Бос орынды толтыр.

903 г + 97 г = 1 кг

8 см + 2 см = 1 дм

9 ц + 1 ц = 1 т

6 см + 40мм = 1 дм

5 ц 5 кг + 495 кг = 1 т

9 дм + 10 см = 1 м



Жұптық жұмыс

4-тапсырма

Есепте.

1 кг – 650 г=350г

568 г + 432 г= 1000г

85 мм + 12 см=205мм

6 ц 8 кг – 48 кг=560кг

1 т – 695 кг=305кг

19 см + 15 мм=205мм

5-тапсырма. Есепті шығар.

Астана қаласындағы Тәуелсіздік алаңында мерекеге орай шатыр құрылды. Металл құрылғының массасы 5 ц 55 кг, ал оның жабындысы 110 килограмға жеңіл. Шатырдың барлық массасы қандай?

Ш: 5ц55кг-110кг=555кг-110кг=445кг

5ц55кг+445кг=555+445=1000кг=1т

Жауабы : Барлық массасы 1 т


Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Есепте

Жауап: 1) 9:3*1=3

2) 3:3*1=1

3)18:3*1=6

4) 30:3*1=10



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді













Тапсырмалар

ды орындайды







Өлшем бірліктерін атайды
















Жаттығу жасайды






Есептеу жүргізеді













Есепті шығарады







Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді





Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Есептеу жолдарын біледі-1б



Тамаша!







Дескриптор:

Жаңа ұзындық өлшем бірліктерін жазады-1б


Кереметсіңдер!
















Тамаша!





Дескриптор:

Бос орындарға өлшем бірліктерінің санын жазады-1б













Дескриптор:

Өлшем бірліктерін қолданып есептейді-1б





Дескриптор:

Есепті шығарады-1б



Тамаша!


















«Нысана» әдісі





Суреттер











Оқу құралдары













Жұмыс дәптері











Қимылдар








Суреттер




Сызба










Оқулық












Жұмыс дәптері











Кері байланыс тақтасы





Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

63 сабақ. Нүктенің координаталары және қозғалыс бағыты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.2.1 нүктелі қағазда паралель және қиылысатын түзулер сызу; нүктелі қағазда қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аумағын табу

Сабақтың мақсаты:

Нүктенің координаталарын анықтауды үйренеді

Құндылықтар

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут








































Сергіту сәті

2 минут








































































Сабақты қорыту

5минут


































Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Есепте

Жауап: 1) 9:3*1=3

2) 3:3*1=1

3)18:3*1=6

4) 30:3*1=10



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,

заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

1-тапсырма

Берілген координаталар картадағы нысандардың қайсысына сәйкес келеді?

Жауабы:

1) (8, 7);Саябақ

2) (1, 9);Мектеп

3) (9, 11);Театр

4) (4, 5);Көл 5) (2, 4).Дәріхана

Дүкеннің;(2;11)

саябақтың; (8;7)

вокзалдың (6;1)

координаталарын ата.


Бірлескен жұмыс

2-тапсырма

ЕБҚ және ЕҚБ

Әріптердің координаталарын анықтаңдар.

A (2,1)

B (1, 3)

C (4,3)

D (1,4)

E (5, 5)

F (3,1)


Топтық жұмыс

3- тапсырма

«Із кесуші» ойыны

Планнан кез келген нысанды тандап, оның координаталарын атаңдар.

Мектеп (30,Е)

Дүкен(5, Б)

Аурухана(8,Г)

Театр(20,Б)





4-тапсырма

а) Торкөз қағаздан координаталық тор дайында.

А, В, С, D төбелерінің;

тіктөртбұрыш сыртындағы кез келген 5 нүктенің;

тіктөртбұрыштың ішіндегі кез келген

4 нүктенің координаталарын жаз.

Жауабы;

A(1;6)

B(6;6)

C(6;3)

D(1;3)


Сыртқы:

O(0;0)

K(2;1)

N(3;2)

H(5;1)

F(7;1)


Іщкі:

L(2;5)

I(4;5)

J(3;4)

G(5;4)


K(1;0)

N(3;2)

F(5;0)




5-тапсырма

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

Тіктөртбұрыштың ұзындығы 8 см және ені 4 см. Суреттегідей сызба сал. Шеңберлер салу үшін нені білу керек?

Бір шеңбердің радиусы – 2 см

Диаметрі – 4 см


6-тапсырма

Кесте бойынша өрнектер құрастырып,, олардың мәнін тап.

( 60 + 40 ) + 50 = 100 + 50 = 150

( 300 + 300 ) + ( 360 – 90 ) = 600 + 270 = 870

( 172 – 6 ) + 350 = 166 + 350 = 516

800 – ( 400 + 220 ) = 800 – 620 = 180

900 – ( 500 – 400 ) = 900 – 100 = 800

( 350 + 70 ) – 200 = 420 – 200 = 220


ФС тапсырмасы

8-тапсырма

Егер шаршы пішінді құм алаңының бір қабырғасының ұзындығы 2 м екені белгілі болса, оны қоршау үшін қанша метр ернеу қажет?

Р = 4 * 2 м = 8 м

Ж: Қоршау үшін 8 м өрнеу қажет




9-тапсырма

Жолдардың сызбасына қара.

А) Ауылдан көпірге дейін, ал көпірден қалаға дейін қанша жол бар?

Ә) Егер міндетті түрде көпір арқылы өту керек болса, ауылдан қалаға дейін қанша тәсілмен баруға болады?

А) ауылдан көпірге дейін – 4 ж

Көпірге қалаға дейін – 5 ж


Ә) 1.1 2.1 3.1 4.1

1.2 2.2 3.2 4.2

1.3 2.3 3.3 4.3

1.4 2.4 3.4 4.4

1.5 2.5 3.5 4.5

4 * 5 = 20




Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың периметрін тап

Р = 4 см + 3 см + 2 см + 2 см = 11 см

Р = 6 * а = 6 * 2 = 12 см

Р = 4 см + 4 см + 4 см + 2 см + 2 см = 16 см



Кері байланыс





Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді














Координата

Лармен жұмыс жасайды














Жеке жұмыс жасайды










Тапсырманы орындайды










Жаттығу жасайды










Координата

лық тор дайындайды.













Тапсырманы орындайды
















Сызба салады











Өрнектер құрастырады









Периметр табады










Жол сызбасымен жұмыс жасайды
























Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді





Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Баскетбол» әдісі



Дескриптор:

Есептеу жолдарын біледі-1б



Тамаша!






Дескриптор:

Берілген координаталар картадағы нысандардың қайсысына сәйкес келетінін табады -1б




Кереметсіңдер!






Керемет!






Тамаша!





Дескриптор:

Планнан нысанды тандап, оның координаталарын атайды -1б




Керемет екен!






Тамаша!


Дескриптор:

Торкөз қағаздан координаталық тор дайындайды-1б

Берілген тапсырмаларды орындайды-1б









Тамаша!






Сендер мықтысыңдар!







ДескриптоР:

Суреттегідей сызба салады-1б


Тамаша!





Дескриптор:

Кесте бойынша өрнектер құрастырып,, олардың мәнін табады-1б








Дескриптор:

Құм алаңына қанша метр ернеу кететінін табады-1б









Дескриптор:

Жолдардың сызбасына қарап,сұрақтарға жауап береді-1б












Керемет!










«Тик Ток» әдісі





Суреттер











Оқу құралдары













Жұмыс дәптері


Рисунок 1





Суреттер



Сызба






Оқулық









AutoShape 4





Оқулық














Заттар







Суреттер










Оқулық








Оқулық







Жұмыс дәптері
























Суреттер








Оқулық







Жұмыс дәптері





Кері байланыс тақтасы







Рисунок 55









































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

64 сабақ. Есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану

Сабақтың мақсаты:

Есептер шығаратын болады

Құндылықтар

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут








































Сергіту сәті

2 минут



































Сабақты қорыту

5минут



















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың периметрін тап

Р = 4 см + 3 см + 2 см + 2 см = 11 см

Р = 6 * а = 6 * 2 = 12 см

Р = 4 см + 4 см + 4 см + 2 см + 2 см = 16 см



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,

заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

1-тапсырма

а) Мұзайдындардың ауданын өсу реті бойынша ата.

1.«Алматы Арена» – жасанды мұз айдын сарайы. Ауданы 600 м2.

2.«Алау» – жасанды мұзайдын сарайы. Ауданы 700 м2

3.«Медеу» – дүниежүзіндегі ең ірі жасанды мұзайдын. Ауданы 10 000 м2.




Өзіндік жұмыс

2-тапсырма

Егер тіктөртбұрыштың ауданы белгілі болса, оның ұзындығы мен ені қандай болуы мүмкін? Мүмкін нұсқаларды ата.


Ауданы

Ұзындығы

Ені

48 дм2

48,24,16,12,8

1,2,3,4,6

45 см2

45,15,9

1,3,5

18м2

18,9,6

1,2,3



Өзіндік жұмыс

«Дұрыс әрі жылдам» әдісі

3- тапсырма

Есепте.

45 кг : 9 =5кг

27 г : 9 =3г

1 дм 2 см : 2=6см

4 дм 8 см : 8 =6см

6 см 3 мм : 7 =9мм

36 ц : 9=4ц



ЕБҚ

4-тапсырма

9 м – 205 см=695см

1 тәул. – 15 сағ=9сағ

1 кг – 465 г=535г

4 дм – 15 мм=385мм

1 км – 602 м =398м

5 ц – 198 кг=302кг

1 т – 8 ц=2ц

1 дм – 45 мм=55мм



Топтық жұмыс

5-тапсырма

Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру

Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 3 есе ұзын. Оның ауданы мен периметрін табыңдар.


b

2см

1см

3см

а = b · 3

6 см

3 см

9 см

Р

16 см

8 см

24 см

S

12 см2

3 см2

27 см2



6-тапсырма

Есептерге сызба таңдап, оларды шығар

а) Сым темір орамынан 4 м кесіп алынды, бұл сым темірдің барлық ұзындығының үштен бір бөлігін құрайды. Сым темір орамының барлық ұзындығы қанша?

Жауабы: 12см

ә) Ұзындығы 27 м сым темір орамының үштен бір бөлігі кесіп алынды. Қанша метр сым темір кесіп алынды?

Жауабы:9ға тең


Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Есептерді шығар.


1 бұйымға жұмсала

тын шығын

Саны

Жалпы шығын

8

16м

3


Кері байланыс





Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді













Тапсырмалар

ды орындайды
















Өзіндік жұмыс жасайды










Тапсырманы орындайды










Жаттығу жасайды







Есептеу жүргізеді










Есепті шығарады











Тапсырманы орындайды








Есептерді шығарады










Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді





Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Банкомат» әдісі



Дескриптор:

Көпбұрыштың қабырғаларының ұзындығын өлшейді-1б. Олардың периметрін табады-1б




Тамаша!




Дескриптор:

Мұзайдындардың ауданын өсу реті бойынша атайды-1б





Кереметсіңдер!




Дескриптор:

Тіктөртбұрыштың ұзындығы мен енін табады-1б







Керемет!


Дескриптор:

Есептеу жүргізеді-1б




Тамаша!












Сен мықтысың!








Тамаша!


Дескриптор:

Өлшем бірліктерін қолданып есептейді-1б





Дескриптор:

Есепті шығарады-1б



Тамаша!







Дескриптор:

Есептерді шығарады-1б







Тамаша!










«Ноутбок» әдісі





Суреттер










Оқу құралдары













Жұмыс дәптері










Кесте






Суреттер




Сызба










Оқулық










AutoShape 5





Оқулық














Заттар







Суреттер










Оқулық









Жұмыс дәптері










Кері байланыс тақтасы













Ауданы

Ұзындығы

Ені

48 дм2



45 см2



18м2

























Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

65 сабақ. Өзіңді тексер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.2.1 нүктелі қағазда паралель және қиылысатын түзулер сызу; нүктелі қағазда қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аумағын табу

Сабақтың мақсаты:

Өз жетістіктерін тексереді

Құндылықтар

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут






Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут































Сергіту сәті

2 минут



































Сабақты қорыту

5минут



















Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Есептерді шығар.


1 бұйымға жұмсала

тын шығын

Саны

Жалпы шығын

8

16м

3



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Білу

Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табуға арналған формуланы жаз.

S тікт. = a*b

S шаршы =a*a=a2



2-тапсырма

Түсіну

Есепте.Тіктөртбұрыш пен шаршының ұзындығы мен енін табудың формулаларын жаз.


ұзындығы

Ені

S

1-фигура

9см

7см

63см2

2-фигура

64м2



3-тапсырма

Қолдану

Ұзындығы 45 мм болатын кесінді сыз. Оның ұштарын А және В әріптерімен белгіле. А нүктесінен радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сыз.



«Нейрожаттығулар» әдісі




4-тапсырма

Талдау

Тіктөртбұрыштардың ауданына қара. Мүмкін нұсқаларды ата. Бұлардың ішінде шаршы бар ма?


Ұзын-дығы

Ені

S

1-фигура

4 см

3 см

12см2

2-фигура

7 см

2 см

14 см2

3-фигура

4 см

4 см

16 см2




5-тапсырма

Ұзындығы 6 см және ені 3 см болатын тіктөртбұрыш сал. Оны бірдей екі тікбұрышты үшбұрышқа бөл. Әрбір тікбұрышты үшбұрыштың ауданын тап. Неге бірдей нәтиже алынғанын түсіндір.

Жауабы:

S(тіктөртбұрыш)=18см2

S(тікбұрыштыүшбұрыш)=9см2


6-тапсырма

Нүктелер дұрыс орналасқан ба? Тексер. (9,1); (1,3); (6,5); (4, 5); (6,10). Берілген нүктелердің дұрыс координаталарын жаз.

Жауабы:

A( 1.2);

B(6.9);

C(6,5);

D(5.4);

E(9.1)



Үй тапсырмасы

Өтілген бөлім бойынша өз бетіңше тапсырмалар құрастырып, шығарып кел.




Кері байланыс





Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады






Үй тапсырмасын тексертеді













Формулалар

ды жазады
























Тапсырманы орындайды






Жаттығу жасайды








Мүмкін нұсқаларды атайды









Тапсырманы орындайды








Тапсырманы орындайды







Нүктелер дұрыс орналасқанын тексереді






Үй тапсырмасын алады









Кері байланыс береді





Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:

« Шеңберді боя» әдісі



Дескриптор:

Есептерді шығарады-1б



Тамаша!




Дескриптор:

Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табуға арналған формуланы жазады-1б




Кереметсіңдер!





Дескриптор:

Тіктөртбұрыш пен шаршының ұзындығы мен енін табады-1б



Керемет!


Дескриптор:

Ұзындығы 45 мм болатын кесінді сызады-1б.

А нүктесінен радиусы кесіндінің ұзындығына тең шеңбер сызады-1б.



Тамаша!





Дескриптор:

Тіктөртбұрыштардың ауданына қарап ені мен ұзындығын табады-1б

Шаршыны атайды-1б




Дескриптор:

Ұзындығы 6 см және ені 3 см болатын тіктөртбұрыш салып, бірдей екі тікбұрышты үшбұрышқа бөледі-1б

Әрбір тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табады-1б




Дескриптор:

Берілген нүктелердің дұрыс координаталарын жазады-1б





Тамаша!







«Бутерброд» әдісі





Суреттер










Кесте




Оқу құралдары













Жұмыс дәптері










Кесте






Суреттер




Сызба










Оқулық










AutoShape 6





Оқулық














Оқулық









Жұмыс дәптері










Кері байланыс тақтасы





























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.12.2024
194
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі