|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ.Көбейту және бөлу тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындайды. |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте (360+120):6= 480:6=80 (49+21):7=70:7=10 (300+20):8=320:8=40 (200+40):60=240:60=4 (200+50):50=250:50=5 (180+120):30=300:30=10 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте. 240:3=80 480:4=120 99:3=33 840:4=210 270:3=90 800:4=200 990:3=330 480:4=120 120*2=240 2200*2=440 32*2=64 210*2=420 2-тапсырма «Алтын сандық» әдісі Есептеп, жауаптарын сандықтан тап. (20+400):6=70 (400-40):60=6 7*(800-750)=350 1000-500*2=0 320:8+200=240 360:6+840=900 560:8*5=350 180:6+820=850 (170+30):5=40 170+150:3=220 40*6+640:8=320 50*(30-22)=400 3-тапсырма «Үйшік» ойыны Бос орындарды толықтыр. Өрнектер жаз. 360 9*40=360 380-20=360 90*4=360 560 1000-440=560 7*80=560 70*8=560 90 85+5=90 450:5=90 10*9=90 5 450:90=5 60-55=5 250:50=5 Сергіту сәті
Жұптық жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 4-тапсырма Бос орындарды толықтыр. 12:6*9=18 30:6*9=45 40:8*3=15 4*6+76=100 6*(240-200)=240 (600+30):9=70 150: ( 2*5)=15 (30+60):3=30 5-тапсырма Топтық жұмыс Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Есепті шығар. Саябақтағы демалыс шатырын сырлау үшін 128 кг ақ бояу әкелінді, бұл бояуға қарағанда 45-кг-ға артық. 90 кг бояу жұмсалды. А) Көк бояу неше килограмм? 128кг-45=83кг Ә) Барлық бояу неше килограмм? 128кг+83кг=211кг Б) Неше килограмм бояу қалды? 221кг-90кг=121кг 6-тапсырма Қабырғалары 4 см болатын шаршы сыз. Оның ауданы мен периметрін тап. А=4 Р=? S=? Р=4+4+4+4=16см S=4см*4см=16см2 Шығармашылық тапсырма 7-тапсырма Төменде көрсетілген массаны алу үшін қандай және қанша гір тасын алу керек? Өрнектерді жаз 316г=200г+100г+10г+5г+1г 850г=500г+200г+100г+50г 215г=200г+10г+5г 650г=500г+100г+50г Зерттеушілік тапсырмасы 9-тапсырма Жауап: Ш: 15*2=30 30*3=90 Ж: Барлығы 90 тәтті нан. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 600-462=138 605-309=296 457+349=806 132+765=879 108+673=781 409+379=788 709-408=301 852-713=139 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Ойын ойнайды Үйшіктердегі бос орындарды толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Есепте топта шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Шығармашы лық тапсырма орындайды Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Әртүрлі тәсілдердің бірімен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеу тәсілдерін меңгерген-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есептеп, жауаптарын сандықтан табады-1б Керемет!
Дескриптор: Үйшіктердегі бос орындарды толықтырады-1б Өрнектер жазады-1б Тамаша!
Керемет екен! Тамаша!
Сен мықтысың! Сендермен мақтанамын!
Дескриптор: 1-топ: Көк бояу неше килограмм екенін табады-1б 2-топ: Барлық бояу неше килограмм екенін табады-1б 3-топ: Неше килограмм бояу қалғанын табады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 4 см болатын шаршы сызып, оның ауданы мен периметрін табады-1б Дескриптор: Көрсетілген массаны алу үшін қандай және қанша гір тасын алу керектігін біледі-1б Дескриптор: Барлығы қанша тәтті нан пісірілгенін табады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Сандықша Кеспе сандар Суреттер Оқулық Кесте
Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Боу құтылары Шаршылар Тәтті нандар Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 76 сабақ
Математика 76 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ.Көбейту және бөлу тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындайды. |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әртүрлі тәсілдердің бірімен есепте (360+120):6= 480:6=80 (49+21):7=70:7=10 (300+20):8=320:8=40 (200+40):60=240:60=4 (200+50):50=250:50=5 (180+120):30=300:30=10 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте. 240:3=80 480:4=120 99:3=33 840:4=210 270:3=90 800:4=200 990:3=330 480:4=120 120*2=240 2200*2=440 32*2=64 210*2=420 2-тапсырма «Алтын сандық» әдісі Есептеп, жауаптарын сандықтан тап. (20+400):6=70 (400-40):60=6 7*(800-750)=350 1000-500*2=0 320:8+200=240 360:6+840=900 560:8*5=350 180:6+820=850 (170+30):5=40 170+150:3=220 40*6+640:8=320 50*(30-22)=400 3-тапсырма «Үйшік» ойыны Бос орындарды толықтыр. Өрнектер жаз. 360 9*40=360 380-20=360 90*4=360 560 1000-440=560 7*80=560 70*8=560 90 85+5=90 450:5=90 10*9=90 5 450:90=5 60-55=5 250:50=5 Сергіту сәті
Жұптық жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 4-тапсырма Бос орындарды толықтыр. 12:6*9=18 30:6*9=45 40:8*3=15 4*6+76=100 6*(240-200)=240 (600+30):9=70 150: ( 2*5)=15 (30+60):3=30 5-тапсырма Топтық жұмыс Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Есепті шығар. Саябақтағы демалыс шатырын сырлау үшін 128 кг ақ бояу әкелінді, бұл бояуға қарағанда 45-кг-ға артық. 90 кг бояу жұмсалды. А) Көк бояу неше килограмм? 128кг-45=83кг Ә) Барлық бояу неше килограмм? 128кг+83кг=211кг Б) Неше килограмм бояу қалды? 221кг-90кг=121кг 6-тапсырма Қабырғалары 4 см болатын шаршы сыз. Оның ауданы мен периметрін тап. А=4 Р=? S=? Р=4+4+4+4=16см S=4см*4см=16см2 Шығармашылық тапсырма 7-тапсырма Төменде көрсетілген массаны алу үшін қандай және қанша гір тасын алу керек? Өрнектерді жаз 316г=200г+100г+10г+5г+1г 850г=500г+200г+100г+50г 215г=200г+10г+5г 650г=500г+100г+50г Зерттеушілік тапсырмасы 9-тапсырма Жауап: Ш: 15*2=30 30*3=90 Ж: Барлығы 90 тәтті нан. Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 600-462=138 605-309=296 457+349=806 132+765=879 108+673=781 409+379=788 709-408=301 852-713=139 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Ойын ойнайды Үйшіктердегі бос орындарды толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Есепте топта шығарады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Шығармашы лық тапсырма орындайды Зерттеу жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Әртүрлі тәсілдердің бірімен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеу тәсілдерін меңгерген-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есептеп, жауаптарын сандықтан табады-1б Керемет!
Дескриптор: Үйшіктердегі бос орындарды толықтырады-1б Өрнектер жазады-1б Тамаша!
Керемет екен! Тамаша!
Сен мықтысың! Сендермен мақтанамын!
Дескриптор: 1-топ: Көк бояу неше килограмм екенін табады-1б 2-топ: Барлық бояу неше килограмм екенін табады-1б 3-топ: Неше килограмм бояу қалғанын табады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 4 см болатын шаршы сызып, оның ауданы мен периметрін табады-1б Дескриптор: Көрсетілген массаны алу үшін қандай және қанша гір тасын алу керектігін біледі-1б Дескриптор: Барлығы қанша тәтті нан пісірілгенін табады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Сандықша Кеспе сандар Суреттер Оқулық Кесте
Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық Боу құтылары Шаршылар Тәтті нандар Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















