|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 сабақ.Көбейту және бөлу тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындайды. |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 600-462=138 605-309=296 457+349=806 132+765=879 108+673=781 409+379=788 709-408=301 852-713=139 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есептеп, жауабын гүлзардан тап. А) 300:10=30 50*2=100 100:20=5 630:90=7 600:2=300 Ә) 1000:5=200 90*3=270 80*9=720 630:9=70 600:300=2 Б) 240:8=30 80:4=20 60*6=360 900:10=90 1000:500=2 В)20*5=100 1000:50=20 800:4=200 800:10=80 1000:10=100 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте. 7*90=630 5*60=300 20*30=600 3*70=210 70*9=630 50*9=450 300:5=60 810:9=90 560:70=8 800:4=200 800:40=20 800:400=2 65:65=1 78*1=78 0*14=0 3 тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықта және есепте (209-59):50=30 1000: (46+54):5=2 50*5+(506-500)=256 270:30+5*(340-320)=109 700: (606-506)=7 (867-67): 100*3=24 480:8+(440+90)=590 (523+770:10)+229=829 Сергіту сәті
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы 4-тапсырма А) Периметрі 36м-ге тең шаршы пішінді көгалдың ауданын тап. Ш: Р=36:4=9см, S=9*9=81м Ж: S=81м ЕҚБ Ә) Тіктөртбұрыш тәріздес көгалдың ауданы 1000м2. Бір қабырғасының ұзындығы 50м. Осы көгалдың периметрін тап. Ш: в=S^a=1000м2 :50м=20м Р= (50+20)*2=140м Ж: Көгалдың периметрі 140м 5-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте. 418+363=781 589-324=261 647-288=359 438+275=713 259+487=746 965-484=481 454-376=78 197+621=818 6-тапсырма А) Қызанақ егілген тіктөртбұрыш пішінді жүйектің ені 2м. Жаз соңында әр метр квадраттан 6кг-нан қызанақ, ал бүкіл жүйектен 48кг қызанақ жиналды. Жүйектің ұзындығы қанша? Ш: 48:6=8, 8:2=4м Ж: Жүйектің ұзындығы 4м 8-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және оқы. Олардың мәнін тап. 90*3+50*7=620 42*10+6*5=450 51*10+9*3=537 Ә) Өрнектердің біреуімен есеп құрастырып көр. Ш: Кітап 42тг-10дана Дәптер 6тг-5дана Барлығы-?тг Ш: 42*10+6*5=450 Ж: Барлығы 450 теңге Үй тапсырмасы 7-тапсырма Теңдеулерді шеш. Х+532=852 Х=852-532 Х=320 320+532=852 852=852 У*3=270 У=270:3 У=90 90*3=270 270=270 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Есептейді Жаттығу жасайды Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Өрнектерді есептейді Есепті шығарады Өрнектер құрастырады Есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми» әдісі
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, жауабын гүлзардан табады-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі және қолданады-1б Керемет!
Дескриптор: Амалдардың орындалу тәртібін анықтайды және есептейді-1б Тамаша! Керемет екен!
Тамаша! Дескриптор: Периметрі 36м-ге тең шаршы пішінді көгалдың ауданын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Жүйектің ұзындығын табады-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және оқиды-1б Олардың мәнін табады-1б Өрнектердің біреуімен есеп құрастырады-1б
Керемет! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Суреттер Тақта Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 77 сабақ
Математика 77 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№77 сабақ.Көбейту және бөлу тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындайды. |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 600-462=138 605-309=296 457+349=806 132+765=879 108+673=781 409+379=788 709-408=301 852-713=139 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есептеп, жауабын гүлзардан тап. А) 300:10=30 50*2=100 100:20=5 630:90=7 600:2=300 Ә) 1000:5=200 90*3=270 80*9=720 630:9=70 600:300=2 Б) 240:8=30 80:4=20 60*6=360 900:10=90 1000:500=2 В)20*5=100 1000:50=20 800:4=200 800:10=80 1000:10=100 Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепте. 7*90=630 5*60=300 20*30=600 3*70=210 70*9=630 50*9=450 300:5=60 810:9=90 560:70=8 800:4=200 800:40=20 800:400=2 65:65=1 78*1=78 0*14=0 3 тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықта және есепте (209-59):50=30 1000: (46+54):5=2 50*5+(506-500)=256 270:30+5*(340-320)=109 700: (606-506)=7 (867-67): 100*3=24 480:8+(440+90)=590 (523+770:10)+229=829 Сергіту сәті
Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы 4-тапсырма А) Периметрі 36м-ге тең шаршы пішінді көгалдың ауданын тап. Ш: Р=36:4=9см, S=9*9=81м Ж: S=81м ЕҚБ Ә) Тіктөртбұрыш тәріздес көгалдың ауданы 1000м2. Бір қабырғасының ұзындығы 50м. Осы көгалдың периметрін тап. Ш: в=S^a=1000м2 :50м=20м Р= (50+20)*2=140м Ж: Көгалдың периметрі 140м 5-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте. 418+363=781 589-324=261 647-288=359 438+275=713 259+487=746 965-484=481 454-376=78 197+621=818 6-тапсырма А) Қызанақ егілген тіктөртбұрыш пішінді жүйектің ені 2м. Жаз соңында әр метр квадраттан 6кг-нан қызанақ, ал бүкіл жүйектен 48кг қызанақ жиналды. Жүйектің ұзындығы қанша? Ш: 48:6=8, 8:2=4м Ж: Жүйектің ұзындығы 4м 8-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және оқы. Олардың мәнін тап. 90*3+50*7=620 42*10+6*5=450 51*10+9*3=537 Ә) Өрнектердің біреуімен есеп құрастырып көр. Ш: Кітап 42тг-10дана Дәптер 6тг-5дана Барлығы-?тг Ш: 42*10+6*5=450 Ж: Барлығы 450 теңге Үй тапсырмасы 7-тапсырма Теңдеулерді шеш. Х+532=852 Х=852-532 Х=320 320+532=852 852=852 У*3=270 У=270:3 У=90 90*3=270 270=270 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Есептейді Жаттығу жасайды Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Өрнектерді есептейді Есепті шығарады Өрнектер құрастырады Есеп құрастырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми» әдісі
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, жауабын гүлзардан табады-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі және қолданады-1б Керемет!
Дескриптор: Амалдардың орындалу тәртібін анықтайды және есептейді-1б Тамаша! Керемет екен!
Тамаша! Дескриптор: Периметрі 36м-ге тең шаршы пішінді көгалдың ауданын табады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Жүйектің ұзындығын табады-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастырады және оқиды-1б Олардың мәнін табады-1б Өрнектердің біреуімен есеп құрастырады-1б
Керемет! «Ноутбок» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Оқулық Суреттер Тақта Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















