|
Тексерді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы: |
“Өлеңті ауылының ЖОББМ” КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исабекова С.Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 “A” |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. 75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлуді меңгереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
I.Ұйымдастыру
кезеңі: II.Үй
тапсырмасы: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу III.Жаңа
тақырып: 1-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп, жауабын табыңдар. Бұл қандай мүсін екенін табыңдар. 7*6*5=210 8*4*5=160 8*5*2=80 4*6*5=120 5*9*2=90 5*9*6=270 2-тапсырма А) Ауызша айта отырып, түсіндір. 36: 12 өрнегінің мәнін тап Ә) Бөліндінің мәнін таңдап алу тәсілімен өрнектің мәнін тап. 68:17=4 75:25=3 64:16=4 92:23=4 50:25=2 45:15=3 65:13=3 84?21=4 78:26=3 3-тапсырма А)Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін түсіндір Ә) Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін құрастыр.Есептеп, дұрыстығын тексер. 56:14=4 46:23=2 39:13=3 14*2=28 23*2=46 13*2=26 14*3=42 13*3=39 14*4=56
Сергіту сәті 5-тапсырма Тапсырманы орында
6-тапсырма Есепті шығар А) 1 кескіш-19тг ?-95 тг 95:19=5 Ж? 5 кеск3ш-95 тг Ә) 20ілмек-580тг 9 ілмек-?тг 580:20=29 тг (ілмек) 9*29=261тг Ж: 261 тг төлеу керек Б) Циркуль-65тг Сызғыш-?, 13 есе арзан 65:13=5тг 65+5=70тг Ж: 70тг төледі 7-тапсырма Теңдеулерді шеш У-150=700-450 У-150=350 У=350+150 У=500
IV.Қорытынды: Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап 12*2+310=24+310=334 30*20+45*2=600+90=690 810:9+30:2=90+15=105 520+24*4=520+96=616 V.Үй тапсырмасы: 18 бет 4-тапсырма VI.Бағалау: Кері байланыс Мұғалім оқушыларды формативті бағалайды. |
Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа сабақты меңгереді
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Екі таңбалы сандарды бөледі
Жаттығу жасайды
Кестемен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс орындайды
Есептерді шығарады
Жеке жұмыс орындайды
Өрнектер құрады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Түсіндіре отырып, есептейді-1б
Тамаша!
Тиімді тәсілмен есептеп, жауабын табады-1б
Кереметсіңдер!
Ауызша айта отырып, түсіндіреді-1б Өрнектің мәнін табады-1б Керемет!
Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін құрастырып,дұрыс- тығын тексереді-1б. Жарайсыңдар !
Фотосуреттерді альбомға орналастырып, қалдығын табады-1б
Тамаша!
Есептерді шығарады-1б
Сен мықтысың!
Теңдеулерді шешеді-1б Керемет !
Кесте бойынша өрнектер құрады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Бейне жазба
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика №87 сабақ. 75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу
Математика №87 сабақ. 75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу
|
Тексерді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы: |
“Өлеңті ауылының ЖОББМ” КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исабекова С.Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
16.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 “A” |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. 75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
75:15 түріндегі кестеден тыс ауызша бөлуді меңгереді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
I.Ұйымдастыру
кезеңі: II.Үй
тапсырмасы: Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу III.Жаңа
тақырып: 1-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп, жауабын табыңдар. Бұл қандай мүсін екенін табыңдар. 7*6*5=210 8*4*5=160 8*5*2=80 4*6*5=120 5*9*2=90 5*9*6=270 2-тапсырма А) Ауызша айта отырып, түсіндір. 36: 12 өрнегінің мәнін тап Ә) Бөліндінің мәнін таңдап алу тәсілімен өрнектің мәнін тап. 68:17=4 75:25=3 64:16=4 92:23=4 50:25=2 45:15=3 65:13=3 84?21=4 78:26=3 3-тапсырма А)Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін түсіндір Ә) Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін құрастыр.Есептеп, дұрыстығын тексер. 56:14=4 46:23=2 39:13=3 14*2=28 23*2=46 13*2=26 14*3=42 13*3=39 14*4=56
Сергіту сәті 5-тапсырма Тапсырманы орында
6-тапсырма Есепті шығар А) 1 кескіш-19тг ?-95 тг 95:19=5 Ж? 5 кеск3ш-95 тг Ә) 20ілмек-580тг 9 ілмек-?тг 580:20=29 тг (ілмек) 9*29=261тг Ж: 261 тг төлеу керек Б) Циркуль-65тг Сызғыш-?, 13 есе арзан 65:13=5тг 65+5=70тг Ж: 70тг төледі 7-тапсырма Теңдеулерді шеш У-150=700-450 У-150=350 У=350+150 У=500
IV.Қорытынды: Кесте бойынша өрнектер құр және жаз. Олардың мәнін тап 12*2+310=24+310=334 30*20+45*2=600+90=690 810:9+30:2=90+15=105 520+24*4=520+96=616 V.Үй тапсырмасы: 18 бет 4-тапсырма VI.Бағалау: Кері байланыс Мұғалім оқушыларды формативті бағалайды. |
Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Жаңа сабақты меңгереді
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырмалар ды орындайды
Екі таңбалы сандарды бөледі
Жаттығу жасайды
Кестемен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс орындайды
Есептерді шығарады
Жеке жұмыс орындайды
Өрнектер құрады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Түсіндіре отырып, есептейді-1б
Тамаша!
Тиімді тәсілмен есептеп, жауабын табады-1б
Кереметсіңдер!
Ауызша айта отырып, түсіндіреді-1б Өрнектің мәнін табады-1б Керемет!
Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу алгоритмін құрастырып,дұрыс- тығын тексереді-1б. Жарайсыңдар !
Фотосуреттерді альбомға орналастырып, қалдығын табады-1б
Тамаша!
Есептерді шығарады-1б
Сен мықтысың!
Теңдеулерді шешеді-1б Керемет !
Кесте бойынша өрнектер құрады және жазады-1б. Олардың мәнін табады-1б
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Бейне жазба
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













