|
Сабақ: математика |
Мектеп: №13 орта мектеп |
|
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Джамансариева Майра Куанышбаевна |
|
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:18 |
Қатыспағандар: |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
20-ға дейінгі сандарды салыстыру. |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.2 - бір таңбалы сандарды және 10 санын/11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқу жазу және салыстыру. |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқып, бір-бірінен ажырата алады. Көптеген оқушылар: Бір таңбалы, екі таңбалы санды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы санға біртаңбалы санды қосып, азайта алады. |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды, 20- ға дейінгі сандарды жазады. «>», «<» «=» таңбаларын біледі. 11- ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, салыстырады. |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика |
|
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері |
*салыстыру,үлкен, кіші,тең |
|
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар -Бір таңбалы сандардың екі таңбалы сандардан айырмашылығы? -Қай сан барлық бір таңбалы сандардан үлкен? -Екі таңбалы сандардың ең кішісі қандай сан? |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үлкендерді құрметтеуге тәрбиелеу |
|
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану |
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,слайд |
|
|||
|
Алдыңғы оқу |
Сандарды салыстыра алады. |
|
|||
|
Жоспар |
|
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|||
|
Басы 3 мин |
Психологиялық ахуал Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. Оқушыларды реттеу: Таңбалар атаулары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлу. |
>, < , = |
|||
|
5 мин
Ортасы 7 мин
8мин
|
Ойлан, тап! Сандар тізбегі арқылы сабақтың тақырыбын ашу 8+2+2-3+2+5-2+6=? Оқушылардың ойын тыңдау (ҚБ) Оқушыларды мадақтау, қолдау көрсету. (Т) №1 тапсырма Т кестесі 1 топ Сандарды өсу кему ретімен жаз. 2 топ Жұп, тақ сандарды жазады. 3 топ Сол жағына 10-ға дейінгі теңсіздіктерді , оң жағына 11-ден 20-ға дейінгі теңсіздіктерді орналастырады. Дескриптор: *Сандарды өсу, кему ретімен жазды. *Жұп, тақ сандарды ажыратты. *Теңсіздіктерді орналастырды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалайды.
(Т) № 2 тапсырма «Дүкенші» ойыны 1 топ екі себеттегі жемістерді санау арқылы қай жемістің артық екенін анықтайды. «Көршісін тап» ойыны 2 топ 4, 6, 8, 11, 13,15, 17,20 сандарының көршісін тауып жазу. 3 топ «Сөз құрастыр» ойыны Жауаптарын кему ретімен орналастыр. Жауаптарға сәйкес келетін әріптерден сөз құрастыр. 20-8= Т 19-3=Л 14+4=С 11-2=Р 10+3=С 17-7=Ы 12+5=А 10-3=У 16-2=Ы |
Интербелсенді тақта Сандар парақтар мен маркерлер қима қағаздар 9>8, 5<7, 6<8 11<13,14>12 20>18 жемістер кесте дид. материалдар үлестірмелі қағаздар |
|
10 мин |
Дескриптор: *Жемістерді санап, артық екенін анықтады. *Сандарды тауып жазды. *Жауабын білді, сөз құрастырды ҚБ: «Шапалақ » әдісі
Сергіту сәті: «Санамақ» (Ж) №3 тапсырма «Сүйек лақтыру» ойын Сүйектер арқылы түскен сандарға 1 топ Сандарды салыстыру,теңсіздіктер құру. 2 топ Сандарды қосып, мәнін тап. 3 топ Бір сан екіншісінен қаншаға артық немесе кем екенін анықта. Дескриптор: *Сандарды салыстырды,теңсіздіктерді құрды. *Сандарды қосып, мәнін тапты. *Санның қаншаға артық, кем екенін анықта. ҚБ: «Басбармақ» әдісі
|
|
|
7мин |
«Он сұрақ» әдісі Бекіту сұрақтары: Салыстыру таңбаларын ата. -8-дің 6-дан нешеуі артық? -2-нің 7-ден нешеуі кем? -7-нің 3-тен нешеуі артық ? -8+2-2=? -10 санының құрамы? -10-ның 1-ден нешеуі артық? -20 санының құрамы? -6-ның 9-дан нешеуі кем? -11-ден 20-дейін тура кері сана. Дескрипор: -Ашық сұрақтар қойды -Сұрақтарға нақты жауап берді. Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек
|
|
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуде қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады Мадақтау, «Бас бармақ», «Бағдаршам», қол шапалақтау, смайликтер. |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс тәрбие құндылықтары |
|
«Орындап көр» әдісі бойынша сабақ беремін. 2+15*13- 9 11+2*20-4 5+7*16-3 Үлгерімі төмен оқушыларға көмектесу үшін оқушылардың қасына барып, жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмектесу. Бір таңбалы санды салыстырыңыз >,<,= таңбаларының тиістісін қойыңыз |
|
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
|
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
Тапсырмаларды орындау арқылы орындалды. Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істеуді, бірін-бірі бағалауды меңгерді. |
|
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Сандарды салыстыруды, артық, кем, ұғымын үйренді. |
|
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Сабақ өз мақсатына жетті, себебі балалар тапсырмаларды қызыға орындады. |
|
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Жоспарланған саралау жақсы іске асады. Себебі,тапсырмалар оқушы деңгейіне сай жоспарланған. |
|
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты тиімді пайдаландым.Әр тапсырма өз уақытында орындалды.
|
|
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
Жоспарыма сабақ барысында оқушы іс-әрекетіне байланысты сұрақ-жауап өткіздім. |
|
Қорытынды бағалау |
|
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) |
|
|
1. «Сүйек лақтыру» ойыны 2. «Он сұрақ» әдісі |
|
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Жоспарланған әдістер. 2.Топтық ,жұптық, жеке жұмыстар. |
|
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағым а қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Әдістерді түрлендіріп отыру. 2.Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма орындау. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
МАТЕМАТИКА " 20-ға дейінгі сандарды салыстыру "
МАТЕМАТИКА " 20-ға дейінгі сандарды салыстыру "
|
Сабақ: математика |
Мектеп: №13 орта мектеп |
|
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Джамансариева Майра Куанышбаевна |
|
|||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар:18 |
Қатыспағандар: |
|
||
|
Сабақ тақырыбы |
20-ға дейінгі сандарды салыстыру. |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.2 - бір таңбалы сандарды және 10 санын/11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқу жазу және салыстыру. |
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқып, бір-бірінен ажырата алады. Көптеген оқушылар: Бір таңбалы, екі таңбалы санды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы санға біртаңбалы санды қосып, азайта алады. |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Бір таңбалы сандарды, 20- ға дейінгі сандарды жазады. «>», «<» «=» таңбаларын біледі. 11- ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, салыстырады. |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика |
|
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері |
*салыстыру,үлкен, кіші,тең |
|
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар -Бір таңбалы сандардың екі таңбалы сандардан айырмашылығы? -Қай сан барлық бір таңбалы сандардан үлкен? -Екі таңбалы сандардың ең кішісі қандай сан? |
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үлкендерді құрметтеуге тәрбиелеу |
|
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану |
|
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,слайд |
|
|||
|
Алдыңғы оқу |
Сандарды салыстыра алады. |
|
|||
|
Жоспар |
|
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|||
|
Басы 3 мин |
Психологиялық ахуал Өсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. Оқушыларды реттеу: Таңбалар атаулары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлу. |
>, < , = |
|||
|
5 мин
Ортасы 7 мин
8мин
|
Ойлан, тап! Сандар тізбегі арқылы сабақтың тақырыбын ашу 8+2+2-3+2+5-2+6=? Оқушылардың ойын тыңдау (ҚБ) Оқушыларды мадақтау, қолдау көрсету. (Т) №1 тапсырма Т кестесі 1 топ Сандарды өсу кему ретімен жаз. 2 топ Жұп, тақ сандарды жазады. 3 топ Сол жағына 10-ға дейінгі теңсіздіктерді , оң жағына 11-ден 20-ға дейінгі теңсіздіктерді орналастырады. Дескриптор: *Сандарды өсу, кему ретімен жазды. *Жұп, тақ сандарды ажыратты. *Теңсіздіктерді орналастырды. ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалайды.
(Т) № 2 тапсырма «Дүкенші» ойыны 1 топ екі себеттегі жемістерді санау арқылы қай жемістің артық екенін анықтайды. «Көршісін тап» ойыны 2 топ 4, 6, 8, 11, 13,15, 17,20 сандарының көршісін тауып жазу. 3 топ «Сөз құрастыр» ойыны Жауаптарын кему ретімен орналастыр. Жауаптарға сәйкес келетін әріптерден сөз құрастыр. 20-8= Т 19-3=Л 14+4=С 11-2=Р 10+3=С 17-7=Ы 12+5=А 10-3=У 16-2=Ы |
Интербелсенді тақта Сандар парақтар мен маркерлер қима қағаздар 9>8, 5<7, 6<8 11<13,14>12 20>18 жемістер кесте дид. материалдар үлестірмелі қағаздар |
|
10 мин |
Дескриптор: *Жемістерді санап, артық екенін анықтады. *Сандарды тауып жазды. *Жауабын білді, сөз құрастырды ҚБ: «Шапалақ » әдісі
Сергіту сәті: «Санамақ» (Ж) №3 тапсырма «Сүйек лақтыру» ойын Сүйектер арқылы түскен сандарға 1 топ Сандарды салыстыру,теңсіздіктер құру. 2 топ Сандарды қосып, мәнін тап. 3 топ Бір сан екіншісінен қаншаға артық немесе кем екенін анықта. Дескриптор: *Сандарды салыстырды,теңсіздіктерді құрды. *Сандарды қосып, мәнін тапты. *Санның қаншаға артық, кем екенін анықта. ҚБ: «Басбармақ» әдісі
|
|
|
7мин |
«Он сұрақ» әдісі Бекіту сұрақтары: Салыстыру таңбаларын ата. -8-дің 6-дан нешеуі артық? -2-нің 7-ден нешеуі кем? -7-нің 3-тен нешеуі артық ? -8+2-2=? -10 санының құрамы? -10-ның 1-ден нешеуі артық? -20 санының құрамы? -6-ның 9-дан нешеуі кем? -11-ден 20-дейін тура кері сана. Дескрипор: -Ашық сұрақтар қойды -Сұрақтарға нақты жауап берді. Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек
|
|
|
Қосымша мәліметтер |
|
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуде қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады Мадақтау, «Бас бармақ», «Бағдаршам», қол шапалақтау, смайликтер. |
Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс тәрбие құндылықтары |
|
«Орындап көр» әдісі бойынша сабақ беремін. 2+15*13- 9 11+2*20-4 5+7*16-3 Үлгерімі төмен оқушыларға көмектесу үшін оқушылардың қасына барып, жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмектесу. Бір таңбалы санды салыстырыңыз >,<,= таңбаларының тиістісін қойыңыз |
|
|
|
Рефлексия |
Жауап жазылады |
|
|
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? |
Тапсырмаларды орындау арқылы орындалды. Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істеуді, бірін-бірі бағалауды меңгерді. |
|
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Сандарды салыстыруды, артық, кем, ұғымын үйренді. |
|
|
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? |
Сабақ өз мақсатына жетті, себебі балалар тапсырмаларды қызыға орындады. |
|
|
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) |
Жоспарланған саралау жақсы іске асады. Себебі,тапсырмалар оқушы деңгейіне сай жоспарланған. |
|
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты тиімді пайдаландым.Әр тапсырма өз уақытында орындалды.
|
|
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? |
Жоспарыма сабақ барысында оқушы іс-әрекетіне байланысты сұрақ-жауап өткіздім. |
|
Қорытынды бағалау |
|
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) |
|
|
1. «Сүйек лақтыру» ойыны 2. «Он сұрақ» әдісі |
|
|
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Жоспарланған әдістер. 2.Топтық ,жұптық, жеке жұмыстар. |
|
|
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағым а қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Әдістерді түрлендіріп отыру. 2.Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма орындау. |
|
шағым қалдыра аласыз
















