Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Практиканттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жумабаева Гулжайна Мақсатқызы |
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 В сыныбы |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.01.2024ж. |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.5 тура санды теңсіздіктердің қасиеттерін білу және қолдану; 6.2.2.6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шеше алады, санды теңсіздіктердің қасиеттің біледі,координаталық түзуде сан аралықтарын ажыратады, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шеше алу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қайталау тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Оқушылардың теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін, білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету және тақырыпты меңгеру деңгейлерін анықтау. Үй тапсырмасын тексеру. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
V тарау. БІР АЙНЫ МАЛЫСЫ БАР СЫЗЫ ҚТЫҚ Теңсі здікт ер жә не олардың жү йелері 5.1. Санды теңсіздіктер Есеп. Ұзындығы 7 см, ені 4 см тік төртбұрыштың ауданын қабырғасы 5 см квадраттың ауданымен салыстырыңдар. Салыстыру нәтижесін теңсіздік түрінде жазыңдар. Шешуі. 7 · 4 – тік төртбұрышының ауданы. 52– квадраттың ауданы. 7 · 4 > 52 – санды теңсіздік. Екі санды өрнектің теңсіздік белгісімен («>» немесе «<») жазы- луы санды теңсіздік деп аталады. Теңсіздік белгісінің сол жағындағы жазуды теңсіздіктің сол жақ бөлігі деп, ал оң жағындағы жазуды теңсіздіктің оң жақ бөлігі деп атайды.
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
1. Сан аралығының неше түрі бар? 2. ( 2; 7 ) сан аралығының оқылуы және сан аралығының аты қалай? 3. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік дегеніміз не? 4. [-3;5] және [1;9] сан аралығының қиылысуын табыңдар. 2. Сәйкестендіру тесті:
|
|
|
|
|||||||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсыр масы |
|
851. Координаталық түзуде А, В және С нүктелері берілген (5.1-сурет). 1) А нүктесі мен В нүктесінің; 2) В нүктесі мен С нүктесінің; 3) А нүктесі мен С нүктесінің координатасын салыстырып, нәтижесін санды теңсіздік түрінде жазыңдар
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||
|
|
|
852. Теңсіздік түрінде жазыңдар. Белгісіз шаманы х-пен белгілеңдер: 1. Ыдыстағы сұйықтың көлемі 3 л-ден артық емес; 2. Өзен суының ағыс жылдамдығы 4 км/сағ-тан кем; 3. Бүгін Тараз қаласындағы ауаның температурасы 5°С-тан төмен емес. 4. Доғал бұрыштың градустық өлшемі 90°-тан артық, бірақ 180°-тан кем. |
853. Жұлдызшаның (*) орнына тиісінше > немесе < белгілерін жазып, тура санды теңсіздік құрастырыңдар. Кестені толтырыңдар:
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды |
|
Парақша Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика: “ Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер”
Математика: “ Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер”
Бекітемін:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Практиканттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Жумабаева Гулжайна Мақсатқызы |
|||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 В сыныбы |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.01.2024ж. |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.5 тура санды теңсіздіктердің қасиеттерін білу және қолдану; 6.2.2.6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шеше алады, санды теңсіздіктердің қасиеттің біледі,координаталық түзуде сан аралықтарын ажыратады, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шеше алу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қайталау тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Оқушылардың теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін, білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету және тақырыпты меңгеру деңгейлерін анықтау. Үй тапсырмасын тексеру. |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
V тарау. БІР АЙНЫ МАЛЫСЫ БАР СЫЗЫ ҚТЫҚ Теңсі здікт ер жә не олардың жү йелері 5.1. Санды теңсіздіктер Есеп. Ұзындығы 7 см, ені 4 см тік төртбұрыштың ауданын қабырғасы 5 см квадраттың ауданымен салыстырыңдар. Салыстыру нәтижесін теңсіздік түрінде жазыңдар. Шешуі. 7 · 4 – тік төртбұрышының ауданы. 52– квадраттың ауданы. 7 · 4 > 52 – санды теңсіздік. Екі санды өрнектің теңсіздік белгісімен («>» немесе «<») жазы- луы санды теңсіздік деп аталады. Теңсіздік белгісінің сол жағындағы жазуды теңсіздіктің сол жақ бөлігі деп, ал оң жағындағы жазуды теңсіздіктің оң жақ бөлігі деп атайды.
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
1. Сан аралығының неше түрі бар? 2. ( 2; 7 ) сан аралығының оқылуы және сан аралығының аты қалай? 3. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік дегеніміз не? 4. [-3;5] және [1;9] сан аралығының қиылысуын табыңдар. 2. Сәйкестендіру тесті:
|
|
|
|
|||||||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсыр масы |
|
851. Координаталық түзуде А, В және С нүктелері берілген (5.1-сурет). 1) А нүктесі мен В нүктесінің; 2) В нүктесі мен С нүктесінің; 3) А нүктесі мен С нүктесінің координатасын салыстырып, нәтижесін санды теңсіздік түрінде жазыңдар
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||
|
|
|
852. Теңсіздік түрінде жазыңдар. Белгісіз шаманы х-пен белгілеңдер: 1. Ыдыстағы сұйықтың көлемі 3 л-ден артық емес; 2. Өзен суының ағыс жылдамдығы 4 км/сағ-тан кем; 3. Бүгін Тараз қаласындағы ауаның температурасы 5°С-тан төмен емес. 4. Доғал бұрыштың градустық өлшемі 90°-тан артық, бірақ 180°-тан кем. |
853. Жұлдызшаның (*) орнына тиісінше > немесе < белгілерін жазып, тура санды теңсіздік құрастырыңдар. Кестені толтырыңдар:
|
|
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
|
Тапсырманы орындайды |
|
Парақша Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Үйге тапсырма. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















