|
Білім беру ұйымы |
Водное БМ |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3С САНДЫ ЖӘНЕ ӘРІПТІ ӨРНЕКТЕР.ТЕҢДЕУЛЕР.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
17.02.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны 3 |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каирова М. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
№86 Әріпті өрнектер |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.1.2. Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу. 2.5.1.3. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табады. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық инновациялық идеяларды жүзеге асыруға ықпал ететін компьютермен жұмыс істеу негіздерін және басқа да технологиялық дағдыларды меңгеру; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық жасампаздық және жаңашылдық инновациялық идеяларды жүзеге асыруға ықпал ететін компьютермен жұмыс істеу негіздерін және басқа да технологиялық дағдыларды меңгеру; ФС-тапсырма.Жаңа сабақ ҰЖ. №1.Өрнектерді құр және олардың мәнін тап А)(44-35)*5=45 Ә)24:3=8 Б)(23+13):4=9 В)4*(27:3) =36
«Анықта» әдісі №2.Өрнектердің мәнін тауып,сәйкестікті анықта Өсімдіктерден алынатын өнімдер 40:8=5 (80-48):4=12 90-6*2=78 Жануарлардан алынатын өнімдер 30+9*3=57 21:(22-19) =7
ТЖ.№3.Тура теңдіктерді тауып,дәптерге көшіріп жаз В+30=30+в 28:х=х:28 3*4+3=3*5 9*3-3=8*3
«Кесте» әдісі ЖЖ.№4а.Есепті шығар А)Ш: 12:3=4 Ж: 4 оқушы Ә) Кестені пайдаланып,а)есебіне бір кері есеп құрастыр және оны шығар Бір сын. – 4 оқушы Сынып саны - 3 Барлығы -? Оқушы Ш: 4 * 3 = 12 ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті «Біліміңді қолдан» әдісі ЖЖ.№5.Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? 4 сағат бұрын сағат қай уақытты көрсетті? 15.00,13.30,12.15 15-4=11сағ 13.30-4=9.30 12.15-4=8.15
№6.Салыстыр С+(59-58)=1+с b+0 < b+1
№7.Амалдарды орында 7сағ7мин-5сағ23мин=1сағ44мин 3апта4тәул+2апта3тәул=6апта Ойлан,тап! №9.в мен а-ның орына қандай сандарды қойып,төмендег мәнін табуға болады? (100-в)+10=100+10-в=110-в (80-а)+10=80+10-а=90-а
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Үйге тапсырма 8-есеп 45 : 5 = 9 (54 + 46) * 4 = 100 * 4 = 400
Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері. ҚБ-10б
Дескриптор Өрнектерді құрады және олардың мәнін табады-1б Өрнектердің мәнін тауып,сәйкестікті анықтайды-1б Тура теңдіктерді тауып,дәптерге көшіріп жазады-1б Есептің шешуін, жауабын табады-1б Кестені пайдаланып кері есеп құрастырады және оны шығарады-1б
Дескриптор 4 сағат бұрын сағат қай уақытты көрсеткенін анықтайды-1б Әріпті өрнектерді салыстырады-1б Амалдарды орындайды-1б в мен а-ның орына сандарды қойып, мәнін табады-2б ҚБ-10б
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика. Әріпті өрнектер. 2 сынып
Математика. Әріпті өрнектер. 2 сынып
|
Білім беру ұйымы |
Водное БМ |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
|
Бөлім |
3С САНДЫ ЖӘНЕ ӘРІПТІ ӨРНЕКТЕР.ТЕҢДЕУЛЕР.ЕСЕПТЕР |
|
|
Күні |
17.02.2025 |
|
|
Сынып 2 |
Қатысқандар саны 3 |
Қатыспағандар саны |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Каирова М. |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
№86 Әріпті өрнектер |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.1.2. Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу. 2.5.1.3. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табады. Бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға, мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады |
|
|
Құндылық |
жасампаздық және жаңашылдық инновациялық идеяларды жүзеге асыруға ықпал ететін компьютермен жұмыс істеу негіздерін және басқа да технологиялық дағдыларды меңгеру; |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы Ұйымдасты ру кезеңі 5 мин Сабақ тың ортасы Жаңа сабақ 25-30 мин Сабақ тың соңы Бекіту кезеңі 10 мин Үй тапсырмасы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасын сұрау Өткенді еске түсіру. Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық жасампаздық және жаңашылдық инновациялық идеяларды жүзеге асыруға ықпал ететін компьютермен жұмыс істеу негіздерін және басқа да технологиялық дағдыларды меңгеру; ФС-тапсырма.Жаңа сабақ ҰЖ. №1.Өрнектерді құр және олардың мәнін тап А)(44-35)*5=45 Ә)24:3=8 Б)(23+13):4=9 В)4*(27:3) =36
«Анықта» әдісі №2.Өрнектердің мәнін тауып,сәйкестікті анықта Өсімдіктерден алынатын өнімдер 40:8=5 (80-48):4=12 90-6*2=78 Жануарлардан алынатын өнімдер 30+9*3=57 21:(22-19) =7
ТЖ.№3.Тура теңдіктерді тауып,дәптерге көшіріп жаз В+30=30+в 28:х=х:28 3*4+3=3*5 9*3-3=8*3
«Кесте» әдісі ЖЖ.№4а.Есепті шығар А)Ш: 12:3=4 Ж: 4 оқушы Ә) Кестені пайдаланып,а)есебіне бір кері есеп құрастыр және оны шығар Бір сын. – 4 оқушы Сынып саны - 3 Барлығы -? Оқушы Ш: 4 * 3 = 12 ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Сергіту сәті «Біліміңді қолдан» әдісі ЖЖ.№5.Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? 4 сағат бұрын сағат қай уақытты көрсетті? 15.00,13.30,12.15 15-4=11сағ 13.30-4=9.30 12.15-4=8.15
№6.Салыстыр С+(59-58)=1+с b+0 < b+1
№7.Амалдарды орында 7сағ7мин-5сағ23мин=1сағ44мин 3апта4тәул+2апта3тәул=6апта Ойлан,тап! №9.в мен а-ның орына қандай сандарды қойып,төмендег мәнін табуға болады? (100-в)+10=100+10-в=110-в (80-а)+10=80+10-а=90-а
ЕБҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсетіледі
Үйге тапсырма 8-есеп 45 : 5 = 9 (54 + 46) * 4 = 100 * 4 = 400
Кері байланыс
|
Сәлемдесіп, бір-біріне сәттілік тілейді Өткен білімді еске түсіреді Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Өзіндік жұмыс жасайды Есептерді шығарады Үй тапсырмасын алад Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің қолдау, мадақтау сөздері. ҚБ-10б
Дескриптор Өрнектерді құрады және олардың мәнін табады-1б Өрнектердің мәнін тауып,сәйкестікті анықтайды-1б Тура теңдіктерді тауып,дәптерге көшіріп жазады-1б Есептің шешуін, жауабын табады-1б Кестені пайдаланып кері есеп құрастырады және оны шығарады-1б
Дескриптор 4 сағат бұрын сағат қай уақытты көрсеткенін анықтайды-1б Әріпті өрнектерді салыстырады-1б Амалдарды орындайды-1б в мен а-ның орына сандарды қойып, мәнін табады-2б ҚБ-10б
Кері байланыс |
.смайлик
Математика оқулығы.
Математика оқулығы.
суреттер
Оқулы суреттер
оқулық тақта
оқулық тақта Кері байланыс парақшалары |
шағым қалдыра аласыз















