Күні: 26.11.2014ж
Пәні: Математика
Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
Мақсаты:1.Геометриялық фигуралар және оларды әріптермен
белгілеуін,оқылуын түсіндіру.
2.Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3. Фигураны әдемі,түзеу сызуға,оны белгілеуге үйрету.
Сабақтың түрі: жарыс
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Әдісі: түсіндіру,сұрақ – жауап, талдау,саралау,жинақтау
Көрнекілігі:сызбалар,слайд,кеспелер,фигуралар
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлім
Оқушылармен психологиялық тренинг өткізу
Сынып қозғалыстарына, тазалығына көңіл бөлу
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
І топ ІІ топ
( 15 +35):5= 10 (29-14):5=3
(161-152) *3=27 (200-193)*4=28
9*5-7*3= 24 8*5 – 18: 2=31
ІІІ. Ой салу «Сан таңда» ойыны
1.Ұзындығы 4см, ені 3 см тік төртбұрыштың ауданы неге тең? \30\
2.Ұзындығы 5см шаршының периметрі неге тең? \20\
3. Геометриялық фигураларды ата?\40\
4.Ауданды табу үшін.... \15\
5.Периметрді табу үшін...\10\
6. Ұзындығы 5см шаршының ауданы неге тең?\25\
ІV. Жаңа сабақты қалыптастыру
Оқушылар міне бүгін осы геометриялық фигураларды әріппен белгілеуді үйренеміз.
№1
а\ дәптеріңе әр түрлі алты нүкте белгіле. \ өзім тақтаға сызып көрсетем\ Олардың бір – бірінен ажырату үшін латын алфавитінің А\а\, В\бә\, С,Д,ЕК сияқты әріптермен белгілейміз. Сол нүктелерді белгіленуі бойынша ата, мысалы «А нүктесі»,...
С. .Д
В. .Е
А. . К
ә\ А. . Д оқылуы: АД немесе ДА кесіндісі шығады.
б\ 1.АС 2.ЕК 3.ОД 4.ДА 5.АЕ
№2
Е Д
оқылуы:АЕДК
А К
№3 Жазуларды толықтыр:
ОК - .. кесінді
ЕА- Сәуле
ДС – түзеу сызық
ОКЕД – тік төртбұрыш
№4өрнек түрінде жазу
\ 4+6\ : 5 = 2
Сергіту сәті
№5 «Жеміс – жидек» жинау ойыны арқылы 1,2 бағанын шығару
І топ ІІ топ
569 – 282 +19=306 56:8+9*9=88
427 +255 -122=560 35:5-24:4=1
931 – 639 +83=375 100:2+7*7=99
№6
Ітоп ІІ топ
120:С=4 С*9=810 С:8=60 А:5=50
№7 ауызша талдау
а\ І топ ә\ІІ топ
12*2 24:2
14*2 28:2
16*2 32:2
18:2 36:2
V. Сабақты бекіту
Тест жұмысын орындау
VІ. Қорытынды бөлім
Математикалық диктант
Дәптерге 4 нүкте сал, оны әріптермен белгіле. Белгіленген әріптерді қос,қандай фигура шықты? Ауданы және периметрі неге тең?
VІІ.Үйге тапсырма. Бағалау
№5 3 бағаны,№6 2,3 бағаны, оқушыларды фигуралармен бағалау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика ашық сабақ Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
Математика ашық сабақ Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
Күні: 26.11.2014ж
Пәні: Математика
Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
Мақсаты:1.Геометриялық фигуралар және оларды әріптермен
белгілеуін,оқылуын түсіндіру.
2.Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3. Фигураны әдемі,түзеу сызуға,оны белгілеуге үйрету.
Сабақтың түрі: жарыс
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Әдісі: түсіндіру,сұрақ – жауап, талдау,саралау,жинақтау
Көрнекілігі:сызбалар,слайд,кеспелер,фигуралар
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлім
Оқушылармен психологиялық тренинг өткізу
Сынып қозғалыстарына, тазалығына көңіл бөлу
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
І топ ІІ топ
( 15 +35):5= 10 (29-14):5=3
(161-152) *3=27 (200-193)*4=28
9*5-7*3= 24 8*5 – 18: 2=31
ІІІ. Ой салу «Сан таңда» ойыны
1.Ұзындығы 4см, ені 3 см тік төртбұрыштың ауданы неге тең? \30\
2.Ұзындығы 5см шаршының периметрі неге тең? \20\
3. Геометриялық фигураларды ата?\40\
4.Ауданды табу үшін.... \15\
5.Периметрді табу үшін...\10\
6. Ұзындығы 5см шаршының ауданы неге тең?\25\
ІV. Жаңа сабақты қалыптастыру
Оқушылар міне бүгін осы геометриялық фигураларды әріппен белгілеуді үйренеміз.
№1
а\ дәптеріңе әр түрлі алты нүкте белгіле. \ өзім тақтаға сызып көрсетем\ Олардың бір – бірінен ажырату үшін латын алфавитінің А\а\, В\бә\, С,Д,ЕК сияқты әріптермен белгілейміз. Сол нүктелерді белгіленуі бойынша ата, мысалы «А нүктесі»,...
С. .Д
В. .Е
А. . К
ә\ А. . Д оқылуы: АД немесе ДА кесіндісі шығады.
б\ 1.АС 2.ЕК 3.ОД 4.ДА 5.АЕ
№2
Е Д
оқылуы:АЕДК
А К
№3 Жазуларды толықтыр:
ОК - .. кесінді
ЕА- Сәуле
ДС – түзеу сызық
ОКЕД – тік төртбұрыш
№4өрнек түрінде жазу
\ 4+6\ : 5 = 2
Сергіту сәті
№5 «Жеміс – жидек» жинау ойыны арқылы 1,2 бағанын шығару
І топ ІІ топ
569 – 282 +19=306 56:8+9*9=88
427 +255 -122=560 35:5-24:4=1
931 – 639 +83=375 100:2+7*7=99
№6
Ітоп ІІ топ
120:С=4 С*9=810 С:8=60 А:5=50
№7 ауызша талдау
а\ І топ ә\ІІ топ
12*2 24:2
14*2 28:2
16*2 32:2
18:2 36:2
V. Сабақты бекіту
Тест жұмысын орындау
VІ. Қорытынды бөлім
Математикалық диктант
Дәптерге 4 нүкте сал, оны әріптермен белгіле. Белгіленген әріптерді қос,қандай фигура шықты? Ауданы және периметрі неге тең?
VІІ.Үйге тапсырма. Бағалау
№5 3 бағаны,№6 2,3 бағаны, оқушыларды фигуралармен бағалау
шағым қалдыра аласыз













