|
Пән: математика Мектеп: «Бозанбай орта мектебі»КММ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А «Сандар мен цифрлар» Мұғалімнің аты-жөні: Алимбаева А.И Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 1 Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кеңістік фигуралар |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
1.3.1.2 Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш), кеңістіктегі фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстыру. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазық, кеңістік, фигура, цилиндр, конус Диалогқа арналған пайдалы сөз тіркестері:
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды математикалық тілмен сөйлеуге дағдыландыру. Ұжымда бірлесе отырып жұмыс жасауды жетілдіру. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, дүниетану |
||
|
Бастапқы білім |
Кейбір фигуралардың атауын біледі. |
||
|
Сабақ барысы |
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың уәжін туындату «Ішкі шеңбер-сыртқы шеңбер» тәсілін қолдана отырып, оқушыларға бір-біріне тілек айтқызамын. «Сиқырлы қорапша» ойынын ойнату арқылы оқушыларға қорапшаның ішіндегі геометриялық фигураларды тарату арқылы топтарға бөліп отырғызамын. (С)Мұғалім:
Фигуралар екі түрге бөлінеді. Олар: жазық фигура және кеңістік фигуралар.
|
Геометриялық фигуралардың суреттереі салынған қорапша Кеңістік фигураларының суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы |
(С) Суретпен жұмыс. Суреттен кеңістік фигуралары пішініндегі ғимараттарды тап.
(ҚБ) «Иә, жоқ»тәсілі арқылы бір-бірін бағалайды. Сергіту сәті. (С) «Орныңды тап!» ойын жаттығуы. Оқушыларға түрлі фигуралардың суреті таратылады. Әрқайсысы өз фигураларының тобын табады да, сол топқа орналасады. Кері байланыс беріледі. (Т) (МК) 1-тапсырма: Жазық фигураларды қызыл түспен, ал кеңістік фигураларын көк түспен бояңыз және фигураларды атаңыз. 2-тапсырма: Кеңістік фигураларының атауын атаңыз. Оларды суреттегі ұқсас заттармен сәйкестендіріп сызыңыз. 3-тапсырма: Берілген фигуралардан мұнара, үй құрастыр. (ҚБ) «Бас бармақ» тәсілі Бағалау критерийлері:
(куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты ) денелерін ажыратады.
Дескрипторлары:
Кеңістіктік фигураларды көк түспен бояды
-Куб пішіндес заттарды фигурамен сәйкестендірді; -Шар пішіндес заттарды фигурамен сәйкестендірді.
-Үйді құрастыруда текше мен конусты қолданды. |
Оқулық 52,53 бет Геометриялық пішіндердің суреттері
Цилиндр, конус,текше
|
|
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім:
«Жетістік таразысы» тәсілі арқылы бағалау Оқушыларға түрлі түсті жетондар таратылады. Қ Ж С |
Таразы суреті, түрлі түсті жетондар |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін Қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
Жазық және кеңістік фигураларды ажыратады Кеңістік фигураларды қоршаған ортадағы заттармен байланыстырады, оларды қолданып түрлі заттарды құрастырады. |
«Иә», «Жоқ» тәсілі, оқулықта берілген сурет бойынша тапсырманың жауаптарын бағалау үшін қолданылды. «Бас бармақ» тәсілі арқылы әр оқушының орындаған тапсырмаларының жауаптарын бағаланды. «Жетістік таразысы» тәсілі рефлексия жасау үшін қолданылды. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1 |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика "Кеңістік фигуралар"
Математика "Кеңістік фигуралар"
|
Пән: математика Мектеп: «Бозанбай орта мектебі»КММ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А «Сандар мен цифрлар» Мұғалімнің аты-жөні: Алимбаева А.И Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 1 Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кеңістік фигуралар |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
1.3.1.2 Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш), кеңістіктегі фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстыру. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазық, кеңістік, фигура, цилиндр, конус Диалогқа арналған пайдалы сөз тіркестері:
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды математикалық тілмен сөйлеуге дағдыландыру. Ұжымда бірлесе отырып жұмыс жасауды жетілдіру. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, дүниетану |
||
|
Бастапқы білім |
Кейбір фигуралардың атауын біледі. |
||
|
Сабақ барысы |
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың уәжін туындату «Ішкі шеңбер-сыртқы шеңбер» тәсілін қолдана отырып, оқушыларға бір-біріне тілек айтқызамын. «Сиқырлы қорапша» ойынын ойнату арқылы оқушыларға қорапшаның ішіндегі геометриялық фигураларды тарату арқылы топтарға бөліп отырғызамын. (С)Мұғалім:
Фигуралар екі түрге бөлінеді. Олар: жазық фигура және кеңістік фигуралар.
|
Геометриялық фигуралардың суреттереі салынған қорапша Кеңістік фигураларының суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы |
(С) Суретпен жұмыс. Суреттен кеңістік фигуралары пішініндегі ғимараттарды тап.
(ҚБ) «Иә, жоқ»тәсілі арқылы бір-бірін бағалайды. Сергіту сәті. (С) «Орныңды тап!» ойын жаттығуы. Оқушыларға түрлі фигуралардың суреті таратылады. Әрқайсысы өз фигураларының тобын табады да, сол топқа орналасады. Кері байланыс беріледі. (Т) (МК) 1-тапсырма: Жазық фигураларды қызыл түспен, ал кеңістік фигураларын көк түспен бояңыз және фигураларды атаңыз. 2-тапсырма: Кеңістік фигураларының атауын атаңыз. Оларды суреттегі ұқсас заттармен сәйкестендіріп сызыңыз. 3-тапсырма: Берілген фигуралардан мұнара, үй құрастыр. (ҚБ) «Бас бармақ» тәсілі Бағалау критерийлері:
(куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты ) денелерін ажыратады.
Дескрипторлары:
Кеңістіктік фигураларды көк түспен бояды
-Куб пішіндес заттарды фигурамен сәйкестендірді; -Шар пішіндес заттарды фигурамен сәйкестендірді.
-Үйді құрастыруда текше мен конусты қолданды. |
Оқулық 52,53 бет Геометриялық пішіндердің суреттері
Цилиндр, конус,текше
|
|
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім:
«Жетістік таразысы» тәсілі арқылы бағалау Оқушыларға түрлі түсті жетондар таратылады. Қ Ж С |
Таразы суреті, түрлі түсті жетондар |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың Материалды меңгеру деңгейін Қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
Жазық және кеңістік фигураларды ажыратады Кеңістік фигураларды қоршаған ортадағы заттармен байланыстырады, оларды қолданып түрлі заттарды құрастырады. |
«Иә», «Жоқ» тәсілі, оқулықта берілген сурет бойынша тапсырманың жауаптарын бағалау үшін қолданылды. «Бас бармақ» тәсілі арқылы әр оқушының орындаған тапсырмаларының жауаптарын бағаланды. «Жетістік таразысы» тәсілі рефлексия жасау үшін қолданылды. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1 |
|
|
шағым қалдыра аласыз














