Материалдар / Математика Өзіңді тексер! №159 ЖБ №11 4-тоқсан
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика Өзіңді тексер! №159 ЖБ №11 4-тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдістемелік көмек қмж
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Демалыс мәдениеті. Мерекелер

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

15.05.23ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өзіңді тексер! № 159-сабақ ЖБ№ 11

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.5.1.8 Бөлім бойынша алған білімін бекіту.

Сабақтың мақсаты

Бөлім бойынша алған білімдерін бекітеді.

Өзінің жетістіктерін тексереді.

Критерийлер бойынша тиісті баллмен бағаланады

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа бөліну «Ай мен Күн және жұлдыз»

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру.

Сабағымыздың тақырыбы:

Есептерді теңдеу құру арқылы шығару.

Сабағымыздың тақырыбы:

Өзіңді тексер!

Бүгінгі сабақта сен:

Бөлім бойынша алған біліміңді бекітесің.

Өзіңнің жетістігіңді тексересің.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топқа бірігеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады.

Оқулық

Дәптер

лер

Қалам қарын

даштар

Жаңа білім

15 мин





























10 мин

















2 мин



Бекіту

10 мин




Жаңаны ашу. 1-тапсырма

Білу 1000, 2000, 5000 теңгелік қағаз ақшалармен қалай төлем жасауға болады?

Өзіңді тексер!

  1. 5000 – (1000 • 3) = 2000 теңге қалды

  2. 1000 – ( 150• 3) = 550 теңге қалды

  3. 2000 – (92 * 4)= 1632 теңге қалды

2-тапсырма Түсіну

Жиындардың қайсысы ішкі жиын болады?

Эйлер-Венн диаграммасын сыз және оған әрбір жиынның элементтерін жаз.

ЖShape2 Shape1 иындар:

АShape4 Shape3 = 10, 20, 30, 40, 50

ВShape6 Shape5 = 15, 25, 35, 45, 55

С= 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 45, 50, 55

Өзіңді тексер!

1.А және В жиындары С жиынының ішкі жиыны. А,В С

Shape7 С

Shape9 Shape8

А

В

15 25 35 45

55


10 20

30 40

50







3-тапсырма Қолдану Есепті шығар

Саябақтағы орындықтарды бояу үшін 5 килограмдық 45 банкі көк түсті және 3 килограмдық 60 банкі жасыл түсті бояу сатып алынды. Барлығы неше килограмм бояу сатып алынды?

ӨShape10 зіңді тексер!

Көк түсті б.- 5 кг-дық 45 б.

Жасыл түсті б. – 3 кг-дық 60 б. ? кг б.

Шешуі: (5 • 45) + (3 • 60) = 405

Жауабы: барлығы 405 килограмм бояу сатып алынды.

4-тапсырма Талдау Кесте бойынша

1 затқа жұмсалған шығын

Заттардың саны

Жалпы шығыны

бірдей

? дана

270 см

6 дана

540 см

БЖБ№ 11 тапсырмалары ұсынылады

1-тапсырма. Есептің шешуін әріпті өрнек түрінде жаз.

Цехта 200 бөтелке су бірдей х жәшікке бөліп

салынды. Әр жәшікке неше бөтелкеден салынды?

Айжан бір данасы а тг тұратын 10 бөлке нан үшін

неше теңге төлеу керек?

Дүкенге әкелінген х кг жемісті 18 жәшікке тең бөліп салды.

Әр жәшікке неше килограмм жеміс салынды?

2-тапсырма. Есепті шығар.

Айғаным әрқайсысында 6 данадан салынған 4 қорап көк түсті қалам және 2 қорап 27тт

жасыл түсті қалам сатып алмақшы. Айғаным барлығы неше қалам сатып алады?

Саралау тәсілі:

«Тапсырма» арқылы жүзеге асады

ЕҚҚЕО

Қарқынды оқушыларға:

Жалпы ш. - 540 см

Саны – 6 дана

1 затқа жұмсалған ш.-?

Шешуі: 540: 6= 90

Жауабы: 1 затқа жұмсалған шығын 90 сантиметр.

Жалпы ш. - 540 см

1 затқа жұмсалған ш.-90 см

Саны-?

Шешуі: 270: 90= 3

Жауабы: заттың саны 3 дана

Қарқыны баяу оқушыларға:

Өткенді еске түсір!

Қазақстанның ұлттық валютасы қалай аталады?

Теңге.

Жиын дегеніміз не?

Ортақ белгілері арқылы біріктіріліген заттар мен объектілердің тобы.

Жиындардың қатынасын қандай диаграмманың көмегімен көрсетуге болады?

Эйлер –Венн


Тапсырма орындайды.






























Тапсырма орындайды.





Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен билеп сергиді.


















Есептің шарты

бойынша әріпті өрнек

құрастырады Шамалар арасындағы

тәуелділікке берілген

үш амалды есептерді

шығарады








Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі.

1-10 балл аралығы


Дескриптор:

Есептерге өрнек жазу біліктілігін қалыптастырады

1000, 2000, 5000 теңгелік қағаз ақшалармен төлем жасауды біледі.

-3балл.

















Дескриптор:

Ішкі жиынды табады.

Эйлер-Венн диаграммасын сызып, және оған әрбір жиынның элементтерін жазады.

-3балл.



Дескриптор:

Есепті оқып , шартын кесте бойынша талдап , теңдеу құрып шығарады

1.Есептің шартын жазады.

2.Сұрағын қояды.

2.Өрнек құрастырады.

3. Шешуін, жауабын жазады.

4балл.






БЖБ№ 11 тапсырмалары-ның

критерийлері бойынша

Максималды балл- 10

Оқулық дәптер,

қаламдар












































Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс

Shape11



Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: 72-бет

Жинақтау, бағалау тапсымалары.

Кері байланыс жасайды.


ҚБ қойылады. Есепті шешу жолдарын меңгергендігі

тексеру бағалау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!