Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Математика Пайыздар пысықтау 4 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
А.Байтұрсынұлы атындағы Binom School мектеп лицейі
Қысқа мерзімді Математикадан сабақ жоспары
Бөлім: |
3 ( В ) – Бөлім . «Бөлшектер және пайыздар. Есептер.» Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
||||||
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жеңісқызы Мерей |
||||||
Күні: |
13.02.2024 |
||||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
108 – сабақ. «Пайыздар» «Пысықтау» Қазақстан Республикасының экологиялық мәселелері. ( Математика 3-бөлім. Оқулық 93 – 95 бет «Алматы кітап» баспасы, 2019ж. ) |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.5 Пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіну 4.5.2.4** (10 %, 20 %, 25 %, 50 %, 75% , 100 %) пайызды % символымен белгілеуді қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
Құндылық |
|
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Уақыт |
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 мин |
Математика сабағы
|
Оқушылар сәлемдеседі. Сабаққа назарын аударады. Оқушылар көңіл – күйлерін білдіреді
|
|
|
||
Алдыңғы білімді пысықт 5 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. «PLICKERS” платформасы. «Пайыздар»
2000 санының 20%-ы нешеге тең? 2000 санының 2%-ын тап. 3000 санының 1%-ын тап. 3600км-дің 2%-ын есепте. 4200 теңгенің 2%-ын есепте. |
Критерий:
2.000: 100 * 20 = 400 2.000:100 * 2 = 40 3.000:100 * 5 = 30 3.600:100 * 2 = 72 км 4.200:100 * 2 = 84тг |
Дескриптор
|
|
|||
|
Сабақтың Ортасы Жаңа сабақ 3 мин Қызығушылығын ояту 5 мин |
Сынып жұмыс 108 сабақ «Пайыздар» «Пысықтау» Сабақтың мақсаты:
Түсіндірме.Оқылым, Айтылым «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Есіңде сақта!
Бүтіннің 1% - ын табу үшін,
бүтінді теңдей 100 бөлікке бөліп, осындай 1 бөлігін алу керек.
Бірден артық пайыздың кез
келген мөлшерін табу үшін, санның жүзден бір бөлігін тауып, қажетті
пайыз мөлшеріне көбейтеді. |
Жаңа білім Сабақ тақырыбы мен мақсатын меңгереді; Оқушылар назарын сабаққа аударады; Критерий; - Мәліметтерді пайдаланып, бүтіннің пайызын табады
|
Дескриптор: -Ауа мен топырақтың ластану көздерін табады; -Мәліметті пайдаланып, бүтіннің пайызын табады;
|
Оқулық 93 бет Дәптер |
||
|
Тәжірбие 10 мин 5 мин 5 мин |
1 – тапсырма «Көршімен ақылдас» әдісі Топтық жұмыс
1-топ. Мамыр айында алманың бір килограмы 200 тг болды. Маусым айында оның бағасы 30%-ға төмендеді. Мамыр мен маусым айларындағы баға бойынша 3 кг алманың құнында қандай айырмашылық бар? 2-топ. Мектеп кітапханасында 2800 оқулық бар. Соның 20%-ы ертегі кітаптарды құрайды. Мектеп кітапханасында неше ертегі кітап бар? 3-топ. Дүние жүзі бойынша көмір өңдірудің пайызға шаққандағы үлесі мынадай: Еуропа (30%), Азия (25%) және Солтүстік Америка(25%).Құрлықтың қалған бөлігінде көмірдің қанша пайызы өңдіріледі? 4-топ. Қыркүйек айында қанттың бір килограмы 700 тг болды. Қазан айында оның бағасы 30%-ға артты. Қыркүйек пен қазан айларындағы баға бойынша 4 кг қанттың құнында қандай айырмашылық бар? Жауаптары: 2-топ: О қулық -2800 дана Ертегі кітап - ? 20% Ертегі кітап - ? бар Ш: 2800 : 100 * 20 = 560 2800 – 560 =2240 Ж: Мектеп кітапханасында 2240 ертегі кітаптары бар. 3-топ: Еуропа - 30% Азия - 25% Солтүстік Америка- 25% Көмір - ? % Ш: 100- (30+25+25) = 20 Ж: Құрлықтың қалған бөлігінде көмірдің 20% өндіріледі. 4-топ. Қ ыркүйек айында – 700 тг – ден 450 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |